ARTUR SZPILKA: ZACZYNAM NOWĄ KARTĘ SWOJEJ KARIERY

- Czuję się mocny po tym powrocie do wagi junior ciężkiej. Zaczynam nową kartę swojej kariery - mówi odchudzony Artur Szpilka (23-4, 16 KO), który późnym wieczorem (23:25 TVP 1 i TVP Sport) wyjdzie do walki z twardym Siergiejem Radczenką (7-5, 2 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-03-2020 12:27:48 
Tylko co ta walka ma zmienić w karierze Szpilka? Ok, pierwsza walka w nowej kategori a później co? Kewstia czasu kiedy zaliczy kolejną przegraną. Jeszcze ten tekst że Szpilek jest koniem, na jego miejscu nie używałbym tego słowa.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 07-03-2020 12:48:52 
Szpilka ma szklankę. W cruiser biją słabiej, ale i tak wystarczająco na szklankę Szpilki, w dodatku są mobilniejsi, więc ciężej ich Szpilka będzie robił nogami. Niech bierze za rywali jakichś waciaków, bo będzie cieżko doczłapać się do jakiejś większej walki.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 07-03-2020 13:27:47 
nie zdziwie się jak Artur przegra, medialnie jest genialny, ale sportowo to przeciętny chłopak, oglądałem dziś walke z Chisorą, to wyglądało jak starcie niedzwiedzia z młodym jelonkiem, Arturowi brak i ofensywy i defensywy, w Cruiser będzie mu łątwiej ale suma sumarum na wyższym poziomie skończy się podobnie jak w ciężkiej tylko nie tak spektakularnie
 Autor komentarza: Koko
Data: 07-03-2020 14:06:30 
KalarCz - czy ja wiem czy Artur taki słaby/przeciętny? Na pewno nie jest tak słaby jak mówią niektórzy. Ciosy w cruiser ważą na prawdę dużo mniej niż koni z HW typu Chisora czy Wilder. Życzę chłopakow jak najlepiej - przecież od dobrych kilku lat wyraźnie zmądrzał i generalnie budzi raczej sympatię niż hejt, więc nie bardzo rozumiem, że jest po nim tak jechane :). Ja trzymam kciuki i w mojej opinii Artur ejst w stanie dobić do szerokiej czołówki cruiser
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-03-2020 14:39:30 
Szpilka dostanie kilka ciosów na cytrynę i znów ręce powędrują na jaja. Niereformowalny gość, nieważne czy walczący w HW czy w cruiser. Jeśli dziś nie zastopuje Szpilki ten niezły Radczenko, to zrobi to następny przyzwoity rywal gita.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 07-03-2020 14:42:56 
Koko
według mnie przeciętny, ofensywa po wejściu na pewien poziom okazała się pacankami, Artur nie potrafi nawet podłączyć lepszego zawodnika, a co dopiero przewrócić, arsenał też jest dość skromny, najczęściej prawy lewy prosty, albo prawy taki pół sierp pół prosty wciskany nad gardą, w defensywie niby jest garda, niby zasłony barkiem czy uniki rotacyjne, odchylenia, ale mimo wszystkich tych technik, to trafia każdy bez większych problemów, Artur jest łatwy do trafiania, nawet jego tak chwalone nogi tak naprawde nie zachwycają, bo to jest chodzenie dla chodzenia z którego niewiele wynika
zobaczymy jak pójdzie cruiser, bo tu jego cios będzie ważył więcej, a przeciwnicy będą bili słabiej, ale uważam że skończy się to jak w HW, tylko o ile taki Chisora przewrócił go w 2 rundy, to np. agresywny Cieślak zrobił by to do 6 czy 7, taka według mnie będzie różnica, ale zobaczymy... pierwszy test wieczorem
 Autor komentarza: JackWaw
Data: 07-03-2020 15:07:25 
Jak on coś zdziała to będzie cud, on już nie ma zwykłych zamroczeń tylko zasypia przynajmniej na minutę, nie wygląda to dobrze.Druga sprawa to on wcale się nie zmienił, po prostu do jego głowy dochodzi już że kompromituje się swoimi wypocinami i trochę przystopował.Szkoda że Różańskiego mu nie dali ale wiadomo że to by było samobójstwo, próbują z tym Radczenko ale jeśli przyspieszy Ukrainiec to mogą być dechy albo zastopowanie, ciekawy jestem jak nasz narodowy przyszły mistrz świata wagi cieżkiej poradzi sobie dzisiejszego wieczoru.Ambicji nie można mu odebrać, uważa sie za lepszego od Tysona, Gołotę wyśmiewał, z Kliczkami też już był gotowy do walki więc charakter jest, zobaczymy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-03-2020 15:56:15 
Szpilek umie boksować ale nie umie się bić dlatego z takimi zawodnikami jak Gassiev, Briedis czy nawet nasz Cieślak nigdy nie będzie miał szans. Ze wzgledu na słabą szczękę nie wyjdzie też do takich ograniczonych turów jak Kudriaszov czy Durodola, więc z kim on chce walczyć w tej wadze żeby się pokazać na świecie?
 Autor komentarza: Callisto
Data: 07-03-2020 16:21:16 
Miejmy nadzieję że ta nowa karta będzie jednocześnie zakonczeniem żenującej kariery prymitywnego kibola. Siergiej bij patola!
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 07-03-2020 17:00:16 
Jego powrót cruiser skończy się jak powrót Zimnocha jak nie teraz to nieco później a czym później to będzie to bardziej spektakularny koniec (może znowu jakieś KO roku). Wbrew pozorom w nowej starej wadze może doznać większego uszczerbku na zdrowiu, w ciężkiej szybko gasili mu światło, tutaj może przyjąć większy ładunek ciosów.
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 07-03-2020 19:17:40 
Z reguly takie schodzenie zle sie konczy, nawet jak ktos wraca do swojej naturalnej wagi: De la Hoya, Ch. Byrd, Zimnoch, Toney. Mogl walczyc w ciezkiej, ale nie przekraczac tych 102 kg, a nie robic z siebie mass gejna i pozniej twierdzic, ze nie byla to jego naturalna kategoria.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-03-2020 19:26:59 
Szpilka niestety nie wie za bardzo co się dzieje z jego rękoma i odkrywa się dość mocno przy zadawaniu ciosów.

"Idiot mode" (ręce na dole i czeka na bombę) czasem włącza mu się jak we wcześniejszych rundach dostanie po głowie.

Moim zdaniem Radczenko dostanie więcej za porażkę niż za ewentualne pokonanie Szpilki.
Ważne aby się tylko nie pomylił i nie wystrzelił za bardzo mocnym prawym których Szpilka czasem nie widzi...
Bo wtedy będzie głupio jak nie skończy roboty.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 07-03-2020 20:20:16 
kariery? jugoingdałna?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.