Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-07

 


RUIZ JR: STYL JOSHUY JEST DLA MNIE SKROJONY

- Zrobię wszystko by obronić tytuły. Jestem gotów umrzeć, tak bardzo zależy mi na utrzymaniu pasów - mówi Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), od czerwca mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO. Rewanż z wciąż faworyzowanym przez bukmacherów Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) już 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej.
NOWA, ABSURDALNA FEDERACJA WYBC - MOCNO POWIĄZANA Z YAKUZĄ?

Do listy dziwacznych, pozostających na obrzeżach głównego nurtu federacji bokserskich dołączył w tym tygodniu nowy, japoński twór, WYBC (World Yamane Boxing Championship). Założycielem WYBC jest jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci pięściarskiego środowiska w Kraju Kwitnącej Wiśni - Akira Yamane, były prezes Japońskiej Federacji Boksu Amatorskiego (JABF).


HEARN: WIERZĘ, ŻE DILLIAN WHYTE ZAWALCZY W TYM ROKU

Promotor Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO), Eddie Hearn wciąż powtarza, że afera dopingowa wokół prowadzonego przez niego zawodnika skończy się korzystnym dla przesłuchiwanej strony werdyktem i Whyte stoczy w tym roku kolejny pojedynek. Brytyjczyk utracił pod koniec lipca status obowiązkowego pretendenta do pasa WBC wagi ciężkiej, ale jego prawnicy mocno pracują nad oczyszczeniem imienia swojego klienta.ME SOFIA: UDANY START NASZEJ MŁODZIEŻY

Po kolejnych wygranych pojedynkach na Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów, dziewięcioro Polaków zawalczy w weekend w Sofii o strefę medalową. Wyniki i zestawienie walk naszej reprezentacji w rozwinięciu, a będzie się działo, ponieważ staniemy naprzeciw faworytów tegorocznego czempionatu.