ME SOFIA: UDANY START NASZEJ MŁODZIEŻY

Sofia. Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów. Wczoraj wygrali: Wiktoria Rogalińska, Karolina Ampulska, Paweł Brach i Mateusz Bereźnicki. Odpadł z turnieju: Oliwier Zamojski. W sumie dziewięcioro Polaków (6 juniorek, 3 juniorów) walczy o strefę medalową - finał już 10 września we wtorek

W stolicy Bułgarii na ringu wystąpiło 5 naszych reprezentantów, w tym dwie zawodniczki. Wychowanka Skorpiona Szczecin Wiktoria Rogalińska zmierzyła się z Greczynką Rafaelą Arampotzi. Pojedynek komentuje trener kadry PZB juniorek Marek Węgierski – Rywalka od pierwszego gongu przeszła do ofensywy i za wszelką cenę próbowała zmusić Wiktorię do obrony. Ta jednak wyprzedzała ataki i dobrą pracą nóg przepuszczała do lin pięściarkę z Grecji. Sędziowie nie mieli kłopotów z ogłoszeniem zwyciężczyni. W sobotę podopieczna Marcina Stankiewicza ze Szczecina skrzyżuje rękawice z Niemką. A stawką będzie brązowy medal.

Po wygranej Rogalińskiej do ringu weszła brązowa medalistka ME kadetek, Karolina Ampulska (Wda Świecie). Jej przeciwniczką była Niemka Lina Noor Nashwan. - Karolina słuchała w narożniku naszych uwag i skrupulatnie uzyskiwała przewagę, którą utrzymała do końca trzeciego starcia. Boksuje ofensywnie, ale te ataki są z tak zwanego zaskoczenia. Taki styl walki nie odpowiadał Niemce.W sobotę stanie do walki ćwierćfinałowej, a jej rywalką będzie Białorusinka, która dzięki wolnemu losowi zakwalifikowała do „ósemki” juniorek wagi koguciej – zakończył Marek Węgierski.

Paweł Brach i Mateusz Bereźnicki o podium

W rywalizacji juniorów o ćwierćfinał boksowało trzech Polaków. W wadze lekkiej Oliwier Zamojski walczył z Serbem Bojanem Timotijeviciem. - Sądziliśmy, że po wcześniejszym przekonującym zwycięstwie Oliwiera nad Węgrem Bazokiem,knurowianin sobie poradzi z przeciętnym Serbem. Ring jednak zweryfikował wszystko. Nasz zawodnik nie umiał sobie poradzić z rywalem. Dawał sobie narzucić styl walki i raził brakiem przygotowania. Pokonany został na własne życzenie. Takiego scenariusza nie przewidywaliśmy – powiedział Krzysztof Miałki, trener kadry juniorów.

Początek w gronie juniorów mało obiecujący, tymczasem w następnych potyczkach było znacznie lepiej. Za porażkę Zamojskiego zrehabilitował się Paweł Brach. Podopieczny Sławomira Żeromińskiego z Radomiaka Radom wysoko wypunktował Likasa Simanaviciusa (Litwa). - Paweł u trzech sędziów wygrał aż pięcioma punktami – 30:25. A to świadczyło o dużej przewadze radomianina. Tym samym Brach zrewanżował się Litwinowi za przegraną na turnieju w Kownie. W niedzielę nasz pięściarz spotka się z w ćwierćfinale z Bułgarem – zakomunikował szkoleniowiec PZB.

Piątym i ostatnim biało-czerwonym w drugiej turze eliminacji był Mateusz Bereźnicki (Skorpion Szczecin). Przeciwnikiem szczecinianina był Albańczyk Gelian Rojku. - Nie był to łatwy pojedynek. Jednak nasz reprezentant nie zawiódł i wygrał zdecydowanie na punkty. Teraz w niedzielę walczyć będzie w ćwierćfinałowej potyczce – informuje nasz portal Krzysztof Miałki.

Wyniki pojedynków z udziałem kadry PZB juniorek i juniorów:

1/8 finału

waga musza: Wiktoria Rogalińska vs Rafaela Arampotzi (Grecja) PKT 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 28:26)

waga kogucia: Karolina Ampulska vs Lina Noor Nashwan (Niemcy) PKT 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 30:27, 28:29)

waga lekka: Oliwier Zamojski vs Bojan Timotijević (Serbia) PKT 0:5

waga kogucia: Paweł Brach vs Lukas Simanavicius (Litwa) PKT 5:0

waga ciężka: Mateusz Bereźnicki vs Gelian Rojku (Albania) PKT 5:0

Walki pozostałych naszych reprezentantów:

07.09.2019 (sobota)

1/8 finału

waga półśrednia: Michał Jarliński vs Ganni Dedić (Niemcy)

1/4 finału,

waga półśrednia: Julia Różańska vs Daria Lubotska (Ukraina),

waga średnia: Daria Parada vs Tallya Brillaux (Francja),

waga półciężka: Oliwia Toborek vs Saltanat Madenova (Rosja),

waga ciężka: Martyna Jancelewicz vs Sara Taskai (Węgry)

08.09.2019 (niedziela)

1/4 finału

waga superciężka: Oskar Kopera vs Aleksiej Dronow (Rosja)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.