Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-06

 OSTRY START PO WAKACJACH

Wszak słońce promieniami wakacyjnymi jeszcze grzeje, ale dla pięściarzy rozpoczął prawdziwie gorący okres rywalizacji. W Sofii na mistrzostwach Europy zameldowało się 37 państw; prawie połowa reprezentacji stawi się za chwilę w Gliwicach na XIV MMŚ, który będziemy dla Was transmitować od pierwszego dnia do sobotnich finałów, ale jeszcze w niedzielę w międzynarodowej obsadzie Małopolskie Grand Prix. Zapraszamy na tydzień pełen emocji.
MARCIN SIWY: TEN RYWAL POTRAFI ZASKOCZYĆ

- W ostatniej walce Dowbiszczenko pokazał, że potrafi nieźle zaskoczyć. Wygrał we Francji z miejscowym faworytem  mówi Marcin Siwy (19-0, 8 KO), który 4 października w Częstochowie spotka się z Kostią Dowbiszczenką (6-4-1, 3 KO) na gali Tymex Boxing Night 9.


JOSHUA WYJAŚNIA GENEZĘ KONFLIKTU Z LEWISEM I CHWALI KLICZKĘ

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) promuje teraz rewanżową walkę ze swoim pogromcą, świeżo upieczonym mistrzem świata wagi ciężkiej Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Do hitowego starcia dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Podczas serii konferencji wokół tego pojedynku Brytyjczyk zdecydował się również na wyjaśnienie genezy konfliktu z byłym czempionem królewskiej dywizji, swoim rodakiem Lennoxem Lewisem.DZIŚ LUB JUTRO OGŁOSZENIE WALKI CANELO Z KOWALIOWEM?

Negocjacje w sprawie walki najlepiej obecnie zarabiającego boksera na świecie, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z mistrzem WBO wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), trwają za zamkniętymi drzwiami, ale niektóre doniesienia zza Oceanu wskazują na to, że walka może zostać ogłoszona dziś lub jutro.