Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-20

 


WARREN: JEŻELI YARDE MOCNO TRAFI, KOWALIOW PADNIE

W najbliższą sobotę w Czelabińsku dojdzie do hitowego starcia o pas WBO wagi półciężkiej - Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO) vs Anthony Yarde (18-0, 17 KO). Promotor Brytyjczyka, Frank Warren przekonuje, że ''Bestia'' z Hackney może złamać rosyjskiego czempiona mocą swoich uderzeń. Chwali również charakter obowiązkowego pretendenta do tytułu.FURY: POŚPIESZYŁEM SIĘ, WALKA Z WILDEREM BYŁA O ROK ZA WCZEŚNIE!

- Nie można zrzucić 65 kilogramów i zaraz potem walczyć o mistrzostwo świata. Pośpieszyłem się z walką z Wilderem przynajmniej o rok - przyznaje Tyson Fury (28-0-1, 20 KO), który w pierwszy dzień grudnia zeszłego roku po znakomitej potyczce zremisował z mistrzem WBC wagi ciężkiej, Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Rewanż odbędzie się prawdopodobnie 22 lutego w Las Vegas.

HRGOVIĆ O PRZYGOTOWANIACH DO SOBOTNIEJ WALKI Z HEREDIĄ

Uważany przez wielu za najlepszego prospekta wagi ciężkiej Filip Hrgović (8-0, 6 KO) wystąpi w najbliższą sobotę na gali Estrada vs Beamon w meksykańskim Hermosillo. Rywalem Chorwata będzie Mario Heredia (16-6-1, 13 KO). Oto wypowiedzi Hrgovicia - który w swoim majowym debiucie na platformie DAZN błyskawicznie znokautował Gregory'ego Corbina - przed walką z Meksykaninem.ARUM RADZI RUIZOWI, JAK WYCOFAĆ SIĘ Z WALKI W ARABII SAUDYJSKIEJ

Kibice znają Boba Aruma głównie jako promotora boksu, często zapominając, że szef grupy Top Rank jest również prawnikiem, który przez lata współpracował z tuzami tej profesji, m.in. z samym Robertem Kennedym. Wczoraj Arum publicznie udzielił interesującej porady prawnej Andy'emu Ruizowi Juniorowi (33-1, 22 KO), któremu nie podoba się miejsce grudniowego rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), czyli Arabia Saudyjska.


WALCZĄ O BIWOŁA

Dmitrij Biwoł (16-0, 11 KO), być może najlepszy obecnie pięściarz wagi półciężkiej, pozostaje wolnym agentem, przez co również najbardziej łakomym kąskiem dla promotorów w limicie 79,4 kg.MAYWEATHER: ZARABIAM MILIONY ZA DZIESIĘCIOSEKUNDOWE FILMIKI

Najlepiej zarabiający pięściarz wszech czasów, Floyd Mayweather dwukrotnie skomentował nagranie, które kilka dni temu pojawiło w mediach społecznościowych. W tym krótkim nagraniu Floyd dziękuje organizatorom spotkania w Arabii Saudyjskiej, podczas którego rozmawiano o walce Mayweather vs Pacquiao II. Amerykanin szybko jednak uciął pogłoski o rewanżu z Filipińczykiem.


KOWALIOW: YARDE TO MAŁY KOCIAK, ZA WSZYSTKO ZAPŁACI

Mistrz świata WBO wagi półciężkiej, Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO) przybył do rodzinnego Czelabińska w bojowym nastroju. W najbliższą sobotę czeka go tam długo wyczekiwana walka z obowiązkowym pretendentem Anthonym Yarde (18-0, 17 KO), który sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie i wielokrotnie ogłaszał, że interesuje go tylko zwycięstwo przez nokaut. Rosyjski czempion odpowiedział Brytyjczykowi w swoim stylu.