Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-18

 MANNY ROBLES: NIE MOŻEMY ZABRAĆ KOBIET DO ARABII SAUDYJSKIEJ

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) wciąż nie jest zbyt chętny do walki z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) w Arabii Saudyjskiej. Zaplanowana na 7 grudnia walka jest krytykowana również przez ludzi z otoczenia Ruiza, którzy zaczęli używać narracji prowadzonej przez sporą część mediów. Oto wypowiedź trenera Meksykanina, Manny'ego Roblesa, który coraz częściej udziela ostatnio wywiadów.


OFICJALNIE: BETERBIJEW vs GWOZDYK 18 PAŹDZIERNIKA W FILADELFII

Pisaliśmy już o tej walce, ale dziś oficjalnie ją ogłoszono i przedstawiono plakat. Mowa o unifikacyjnym starciu w Filadelfii, gdzie 18 października mistrz WBC wagi półciężkiej Aleksander Gwozdyk (17-0, 14 KO) zmierzy się z mistrzem IBF Arturem Beterbijewem (14-0, 14 KO). Będzie to również swoisty rewanż za czasy amatorskie - w 2009 roku podczas Memoriału Ahmeta Comerta w Stambule Beterbijew pokonał Gwozdyka przed czasem.


TRENER RUIZA JUNIORA REAGUJE NA SŁOWA JOSHUY O SZCZĘŚLIWYM CIOSIE

Coraz większe zdziwienie budzi nowa retoryka Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) przed rewanżem z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO), który ma się odbyć 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk odrzucił pokorny wizerunek i stwierdził m.in. że Ruiz trafił go w Nowym Jorku szczęśliwym ciosem, co spowodowało sensacyjną porażkę. Na te słowa szybko zareagował trener Meksykanina, Manny Robles.


LINARES NIE ZMIERZY SIĘ WE WRZEŚNIU Z BURNSEM. WRACA W TOKIO

Dwaj byli mistrzowie świata, Jorge Linares (45-5, 28 KO) i Ricky Burns (43-7-1, 16 KO) mieli skrzyżować rękawice we wrześniu w Glasgow. Ostatecznie jednak do tej walki nie dojdzie, a przynajmniej nie w najbliższych miesiącach. Linaresa czeka za to walka 7 września podczas gali w Tokio. Wenezuelczyk zmierzy się z Alem Toyogonem (10-4-1, 6 KO), który będzie zapewne tylko tłem dla sławnego rywala.