Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-17

 


ANDY RUIZ JR: NIE WSZYSTKIE ZAPISY W KONTRAKCIE SĄ POPRAWNE

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) wciąż twierdzi, że trwają negocjacje w sprawie jego drugiej walki z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), która została już ogłoszona i ma się odbyć 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Czy Meksykanin może się z niej jeszcze wycofać? Wydaje się, że powoli zmierza do porozumienia, lecz wysyła dość sprzeczne sygnały.


KOWALIOW ZAGWARANTUJE SOBIE ZA TYDZIEŃ WALKĘ Z CANELO?

Menadżer mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO), Egis Klimas twierdzi, że jeśli Rosjanin pokona za tydzień w Czelabińsku Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO), praktycznie zagwarantuje sobie walkę z największym obecnie nazwiskiem w światowym boksie, Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO). Narracja Klimasa potwierdza wcześniejsze doniesienia na temat planowanej walki Canelo z Kowaliowem.
RAMIREZ NA DŁUŻEJ W TOP RANK

- Teraz będą mieli z nim problem, bo trzeba będzie mu sporo płacić - mówił Eddie Hearn po wygranej Jose Carlosa Ramireza (25-0, 17 KO) w unifikacji wagi junior półśredniej nad Maurice'em Hookerem. Ale mistrz WBC i WBO szybko dogadał się z Bobem Arumem i przedłużył kontrakt z jego grupą Top Rank.


ZMARŁ LEGENDARNY CZEMPION JOSE NAPOLES

Wczoraj w Mexico City zmarł jeden z największych mistrzów w historii wagi półśredniej, Jose Napoles. Miał 79 lat. Od dawna zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, m.in. z cukrzycą i chorobą Alzheimera. Był również przez kilka dekad uzależniony od alkoholu, a od czasu zakończenia kariery wielokrotnie trapiło go ubóstwo. W ringu to on dyktował jednak warunki i dawał miłośnikom boksu nieśmiertelne spektakle.