Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-28

 


KOWNACKI O SZPILCE, ARREOLI, DOPINGU WHYTE'A, WALCE O MŚ, RÓŻAŃSKIM

- Walkę Szpilki z Chisorą oglądałem, szkoda. Artur dobrze w pierwszej rundzie boksował, ale też siła Chisory była potężna... Zobaczymy co będzie dalej z nim. Trzymam kciuki za niego, jest Polakiem, mam nadzieję, że uda mu się coś zrobić w tym boksie. Zobaczymy, ale nokaut był naprawdę ciężki. Już myślałem, że coś się złego stało, bo Artur leżał nieprzytomny. Też myślę, że sędzia wtedy trochę zawinił - mówi o porażce Artura Szpilki (22-4, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) niepokonany Adam Kownacki (19-0, 15 KO), który już za tydzień zawalczy w Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO). Z Adamem porozmawialiśmy w ramach naszego nowego programu "Niedziela w ringu". Tematów było sporo, m.in. dopingowa wpadka Dilliana Whyte'a, walki mistrzowskie Wilder-Ortiz oraz Joshua - Ruiz Jr, kariera Tysona Fury'ego, boks Łukasza Różańskiego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia 15-minutowego wywiadu z pochodzącym z Łomży Adamem.

GAMBOA SZYBKO ODPRAWIŁ MARTINEZA I DOMAGA SIĘ WALKI Z DAVISEM

Były zawodowy mistrz świata w wadze piórkowej i były mistrz olimpijski, Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (30-2, 18 KO) podpisał na początku roku kontrakt z Premier Boxing Champions, a wczoraj efektownie zadebiutował na gali PBC Davis vs Nunez w Baltimore, deklasując byłego mistrza wagi super piórkowej, Portorykańczyka Romana Martineza (30-4-3, 18 KO).


GERVONTA DAVIS ZDEMOLOWAŁ RICARDO NUNEZA

Mistrz świata WBA wagi super piórkowej, Gervonta Davis (22-0, 21 KO) nokautuje ze swobodą porównywalną do Deontaya Wildera. O mocy Davisa przekonał się wczoraj na gali w Baltimore obowiązkowy pretendent z Panamy - Ricardo Nunez (21-3, 19 KO), który został odprawiony już w drugiej rundzie.