GERVONTA DAVIS ZDEMOLOWAŁ RICARDO NUNEZA

Mistrz świata WBA wagi super piórkowej, Gervonta Davis (22-0, 21 KO) nokautuje ze swobodą porównywalną do Deontaya Wildera. O mocy Davisa przekonał się wczoraj na gali w Baltimore obowiązkowy pretendent z Panamy - Ricardo Nunez (21-3, 19 KO), który został odprawiony już w drugiej rundzie.

Pierwsza runda miała charakter rozpoznawczy, ale była ciekawa. Na początku Nunez próbował wywierać presję, jednak walka szybko przeniosła się na środek ringu. Davis kontrolował tam akcję prawą ręką i co jakiś czas dodawał ciosy lewą na dół lub próbował trafić bezpośrednim lewym prostym z obniżonej pozycji.

Nunez ostro zaczął drugą rundę, lecz nie zdołał trafić niczym mocnym. Następnie pozwolił mistrzowi na bezkarne wślizgiwanie się do półdystansu. W pewnym momencie sędzia ringowy upomniał Nuneza za uderzenie w tył głowy. Chwilę później Nunez sklinczował schodzącego głową w dół ''Tanka''. Mistrz wyrwał się z klinczu i huknął potężnym lewym sierpowym. Pretendent był zraniony, a Davis takich okazji nie marnuje. Walkę skończyła seria dokładnie mierzonych ciosów, zwieńczona dwoma lewymi bitymi z pełną mocą. Sędzia przerwał pojedynek, widząc poważnie naruszonego Nuneza przyjmującego razy przy linach, a publiczność w rodzinnym mieście Davisa wpadła w ekstazę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 28-07-2019 11:29:46 
No to może w końcu jakaś unifikacja. Gadano też o walce z Łomaczenką.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.