GAMBOA SZYBKO ODPRAWIŁ MARTINEZA I DOMAGA SIĘ WALKI Z DAVISEM

Były zawodowy mistrz świata w wadze piórkowej i były mistrz olimpijski, Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (30-2, 18 KO) podpisał na początku roku kontrakt z Premier Boxing Champions, a wczoraj efektownie zadebiutował na gali PBC Davis vs Nunez w Baltimore, deklasując byłego mistrza wagi super piórkowej, Portorykańczyka Romana Martineza (30-4-3, 18 KO).

Martinez wrócił do boksu na początku tego roku po prawie trzyletniej przerwie i nie jest już tym samym zawodnikiem. 37-letni Gamboa prezentuje się natomiast naprawdę nieźle biorąc pod uwagę jego wiek, choć w walce, do której dąży - hitowym, możliwym do zorganizowania jesienią pojedynku z mistrzem WBA wagi super piórkowej Gervontą Davisem - z pewnością nie będzie faworytem.

Wczoraj wszystko skończyło się już w drugiej rundzie: najpierw Gamboa posłał Martineza na deski lewym sierpowym, a następnie kombinacją lewy-prawy. Portorykańczyk zdołał wstać, jednak sędzia uznał, że ma już dość i tym samym Gamboa mógł świętować zwycięstwo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-07-2019 11:44:50 
Gamboa ma wciąż wielkie nazwisko, natomiast jeśli chodzi o obecną formę to nie wróżę mu wielu rund z tym czołgiem Davisem..Myślę że do 5 będzie po zawodach..
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 29-07-2019 15:14:05 
Znowu ten "były mistrz olimpijski"...
Podejrzewam, że większość tutaj w ogóle nie wie, o co mi chodzi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.