Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-05

 
FURY: RUIZ? ŻADEN PROBLEM, JA NIE JESTEM KULTURYSTĄ ZE SZKLANĄ SZCZĘKĄ

- Ten chłopak staje przed życiową szansą. Może odmienić swoje życie, a do tego czerpie inspirację z tego, co w sobotę zrobił Ruiz pokonując Joshuę - mówi Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Nie mogło oczywiście zabraknąć paru słów o wpadce Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), który poległ w siódmej rundzie potyczki z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).


SPARINGPARTNER BRONI JOSHUĘ I TRENERA McCRACKENA

Frazer Clarke (+91kg) to mistrz Wspólnoty Brytyjskiej i jeden z faworytów przyszłorocznych igrzysk. Często jest sparingpartnerem Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) w jego przygotowaniach do walk. Pomagał mu również przed starciem z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Po niespodziewanej wpadce pojawiły się głosy, że AJ powinien zmienić trenera. - Mówi to ktoś, kto kompletnie nie zna się na boksie - ripostuje Clarke.NA ŻYWO: MECZ TOWARZYSKI POLSKA vs AUSTRALIA

Czas na wielką inaugurację młodego turnieju, na którym zobaczymy bok między dwoma półkulami. Z dalekiej Australii przyjechała drużyna Queensland na konfrontację z zawodnikami z Polski. Zapraszamy do Wilkowic. Podsumowaniem występów będzie sobotnie starcie w Gliwicach. Zacznijmy więc - poznajmy jak boksuje świat! Zestawienie par w rozwinięciu.
OBÓZ JOSHUY POSTAWI NA SWOIM?

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), już kilka minut po sensacyjnej porażce swojego pupilka zapowiedział rewanż na przełomie listopada i grudnia w Wielkiej Brytanii. I wygląda na to, że nowy champion - Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), będzie musiał polecieć na teren rywala.
GŁOWACKI - BRIEDIS O WAKUJĄCY PAS WBC!

Stało się to, na co polscy kibice czekali od kilku miesięcy. Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) po prawie trzech latach zawalczy ponownie o mistrzostwo świata! Stawką zakontraktowanej na 15 czerwca w Rydze walki z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) będzie bowiem wakujący pas WBC wagi junior ciężkiej. Federacja, której szefem jest Mauricio Sulaiman, czempionowi Aleksandrowi Usykowi nadała tytuł 'mistrza w zawieszeniu'.

AL BERNSTEIN PROPONUJE WALKĘ KOWNACKIEGO Z RUIZEM JUNIOREM

Komentator telewizji Showtime, doświadczony Al Bernstein proponuje walkę świeżo upieczonego mistrza świata IBF, WBO i WBA, Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO) z najlepszym polskim zawodnikiem wagi ciężkiej, Adamem Kownackim (19-0, 15 KO). Według Bernsteina mogłoby do niej dojść, gdyby Anthony Joshua (22-0, 21 KO) nie stoczył natychmiastowego rewanżu z Meksykaninem.