Archiwum wiadomości z dnia: 2019-05-22

 KOWNACKI ZMIERZY SIĘ Z ARREOLĄ 3 SIERPNIA?

Jak donosi stacja ESPN, 3 sierpnia dojdzie do walki najwyżej obecnie notowanego w wadze ciężkiej Polaka, Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) z Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO). Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących tej walki, nic nie zostało oficjalnie potwierdzone, ale źródło jest bez wątpienia wiarygodne.


SAUERLAND: GŁOWACKI OBIECAŁ, ŻE ROZPĘTA WOJNĘ W RYDZE

Jeden z organizatorów turnieju WBSS, Kalle Sauerland zapowiada półfinałową galę w Rydze, która odbędzie się już 15 czerwca. Zobaczymy tam dwie znakomicie zapowiadające się walki w wadze cruiser: Krzysztof Głowacki vs Mairis Briedis i Yunier Dorticos vs Andrew Tabiti. Niemiecki promotor nie może się także nachwalić finalistów pozostałych kategorii wagowych.DEVIN HANEY: CHCĘ RZĄDZIĆ BOKSEM JAKO GWIAZDA RANKINGÓW P4P

W najbliższy weekend na gali w Oxon Hill - obok m.in. Filipa Hrgovicia i Michaela Huntera - zobaczymy walkę innego bardzo ciekawego zawodnika, znakomitego prospekta Devina Haneya (21-0, 13 KO), który zmierzy się z Antonio Moranem (24-3, 17 KO). Będzie to debiut młodziutkiego Amerykanina na platformie DAZN. Haney uważa, że to kolejny etap jego drogi na szczyt światowego boksu.


WILDER O WALCE Z JOSHUĄ: TO NA NIM SPOCZYWA PRESJA

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) twierdzi, że mistrz IBF, WBA i WBO, Anthony Joshua (22-0, 21 KO) znajduje się obecnie pod sporą presją. Według Wildera Brytyjczyk chciałby pojedynku unifikacyjnego, jednak jest uzależniony od swojego promotora i nie może wiele w tej sprawie zrobić.