SAUERLAND: GŁOWACKI OBIECAŁ, ŻE ROZPĘTA WOJNĘ W RYDZE

Jeden z organizatorów turnieju WBSS, Kalle Sauerland zapowiada półfinałową galę w Rydze, która odbędzie się już 15 czerwca. Zobaczymy tam dwie znakomicie zapowiadające się walki w wadze cruiser: Krzysztof Głowacki vs Mairis Briedis i Yunier Dorticos vs Andrew Tabiti. Niemiecki promotor nie może się także nachwalić finalistów pozostałych kategorii wagowych.

- Nie da się przewidzieć wyników walk półfinałowych w wadze cruiser. Tron jest w tej chwili pusty, każdy z czterech zawodników w półfinałach ma potencjał, by zostać nowym królem. Briedis chce oczywiście poprawić wynik z zesżłego roku, który przyniósł mu porażkę z Usykiem po wyrównanej walce, ale Głowacki to mocno bijący wojownik, który obiecał, że rozpęta wojnę w Rydze - mówi Sauerland.

- Dorticos i Tabiti toczą w tej chwili walkę w mediach społecznościowych, obaj chcą udowodnić swoją wartość i pokazać, kto jest najlepszym cruiserem na świecie. Jedno jest pewne, skosztujemy wspaniałego bokserskiego dania - dodaje niemiecki promotor, który wypowiedział się również na temat finałów w wagach junior półśredniej i koguciej.

- Josh Taylor jest już legendą szkockiego boksu po kapitalnym występie w półfinale. W finale przeciwko Prograis szanse rozkładają się po równo. Inoue udowodnił natomiast, że jest prawdziwym potworem, jego siła uderzenia jest z innej planety. Jego dwie walki w turnieju trwały razem 5 minut i 29 sekund, a przecież rywale, Payano i Rodriguez, nigdy wcześniej nie leżeli na deskach. Czy Inoue wygra turniej w 10 minut? To niewiarygodny fenomen. Walka z Nonito Donaire'em, który świetnie wygląda w wadze koguciej, będzie ogromnym spektaklem - podsumowuje złotousty Kalle.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-05-2019 20:38:39 
Mimo że jakimś wielkim fanem talentu Głowackiego nie jestem to uważam że ma on realne szanse na dojście do finału kosztem Briedisa.
Mairis wygląda ostatnio bardzo średnio. Ogólnie miał tylko jeden bardzo dobry występ w ostatnim czasie- ten z Usykiem.
W reszcie z dużą pomocą fauli się wręcz prześlizgiwał.
Z Gevorem radził sobie słabo. Jeśli jego taktyką na Głowackiego będzie ciągła próba klinczu to może się zdziwić jak się na coś w tym wszystkim Polakowi nadzieje.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-05-2019 21:19:27 
Głowacki z trudnym przeciwnikiem potrafi wznieść się bardzo wysoko.

W walce z Cunninghamem pokazał niesamowitą techikę- kontry, wyprzedzenia.
Tutaj chciałbym aby zaskoczył Briedisa.
Trzymam kciuki.

Zresztą, Włodarczyk też wiele potrafił - na youtube widziałem jego walkę z 2001r z Vincenzo Rossitto.
I przecierałem oczy ze zdumienia- nogi, rotacje, przejścia.
Teraz to mu się chyba nie chce... zresztą od dawna.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 22-05-2019 22:54:37 
Briedis o wiele lepiej zawalczył z Usykiem niż Głowacki
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-05-2019 06:44:07 
Mimo że Breidis od początku był moim faworytem tego turnieju to kibicuje Główce i mam nadzieję że da radę. Niestety mała szansa na KO a jeszcze mniejsza wygranej na punkty.
 Autor komentarza: golabek
Data: 23-05-2019 09:04:52 
Licze po cichu że Główka jakimś cudem ustrzeli Łotysza. Breidis to jednak faularz i ma taki bardzo "brudny" boks. Niestety ściany będą mu pomagały w realizacji jego taktyki.
 Autor komentarza: starycap2
Data: 24-05-2019 07:49:25 
teanshin
Po co wypisujesz głupoty.-Mam nadzieję ,że da radę,niestety mała szansa na KO a jeszcze mniejsza wygranej na punkty.to co liczysz ,że ring się zawali i przeżyje Głowacki.Pisz z sensem albo wcale.Mam nadzieję ,że wcale i bez żalu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.