Archiwum wiadomości z dnia: 2019-04-15

 PIERWSZA W HISTORII OFICJALNA WALKA IRAŃSKIEJ PIĘŚCIARKI

Po czterech latach treningu w opuszczonych piwnicach i na wzgórzach wokół Teheranu, Sadaf Khadem została w sobotnią noc pierwszą irańską bokserką w historii, która stoczyła oficjalną walkę. Odbyła się ona według reguł boksu olimpijskiego we francuskiej miejscowości Royan i została nagłośniona przez europejską prasę. Teraz jednak Khadem czeka powrót do ojczyzny, gdzie grozi jej więzienie.


TUNDE AJAYI: YARDE MA WIĘKSZE UMIEJĘTNOŚCI NIŻ ANDRE WARD

Obozy mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) i obowiązkowego pretendenta - Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO) - są już podobno bliskie zawarcia porozumienia i ogłoszenia walki w Rosji. Miałaby ona się odbyć w czerwcu lub w lipcu. Tymczasem trener Yarde, Tunde Ajayi, znów głośno opowiada o wielkości swojego zawodnika: jego mentalnej i bokserskiej przewadze.


ROŚNIE NAPIĘCIE NA LINII MAYWEATHER-ŁOMACZENKO

Dyrektor generalny stajni Mayweather Promotions i jeden z twórców sukcesu Floyda Mayweathera, Leonard Ellerbe ostro zaatakował Wasyla Łomaczenkę (13-1, 10 KO), który w programie Teddy'ego Atlasa pozwolił sobie na krytykę byłego króla światowego boksu i jego podopiecznego, Gervonty Davisa (21-0, 20 KO).ROACH: KHAN BĘDZIE WYGRYWAŁ, ALE CRAWFORD GO ZNOKAUTUJE

W najbliższą sobotę Terence Crawford (34-0, 25 KO) - mistrz świata federacji WBO wagi półśredniej i jeden z liderów zestawień P4P, w obronie swojego tytułu skrzyżuje rękawice z Amirem Khanem (33-4, 20 KO). Niektórzy wierzą w niespodziankę i trochę niedocenianego Anglika, inni natomiast, jak na przykład Freddie Roach, wręcz obawiają się o jego zdrowie.