EXTRA LIGA: EFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO 'DUMY POMORZA'

Mecz Extra Ligi Bokserskiej - Duma POmorza kontra Dolny ŚląskBogato prezentował się kalendarz naszej dyscypliny w miniony weekend - Słupsk i mecz kadry narodowej seniorów >>>, Kraków i drugie Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Krakowie - Nowa Huta >>>, Landowscy odkopali historyczną Gwardię w Warszawie >>> , czy mistrzostwa Wielkopolski w Złotowie >>>   oraz pomniejsze zawody gdzie już zabrakło kamer telewizyjnych ale warto wspomnieć o czwartej edycji Walk Oldboy-ów >>>.

Idealnie w ten klimat wpasował się kolejny mecz dwóch drużyn uczestniczących w Extra Lidze 'Dumy Pomorza' i 'Dolnego Śląska' miał miejsce w Szczecinie.

Kibice, którzy w sobotni wieczór licznie zasiedli na trybunach Szczecińskiego Domu Sportu z całą pewnością opuszczali obiekt usatysfakcjonowani i zadowoleni. Spotkanie w ramach drugiej kolejki Ekstraligi Boksu Olimpijskiego zakończyło się bowiem cennym triumfem gospodarzy.

Duma Pomorza, która przegrała pierwsze spotkanie z Wielkopolską 11:13, tym razem podejmowała we własnej hali Dolny Śląsk, czyli dotychczasowego lidera rozgrywek. Po wczorajszej gali rywale stracili jednak ten tytuł, a miejsce na szczycie tabeli zajęli właśnie pięściarze z Pomorza Zachodniego. W sobotni wieczór ring na parkiecie SDS-u zdominowali miejscowi, którzy zakończyli pojedynek przekonującym zwycięstwem 15:8.

– Publiczność dopisała, atmosfera w hali była znakomita, a walczący zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Byliśmy świadkami powstania czegoś nowego, bo pięściarstwo w wydaniu seniorskim powraca właśnie na ring województwa zachodniopomorskiego – mówi trener Marcin Stankiewicz.

Podczas wczorajszego meczu w hali Szczecińskiego Domu Sportu można było spotkać wielu wybitnych pięściarzy starszego pokolenia. – Swoją obecnością galę uświetnili między innymi Ryszard Czerwiński, Krzysztof Pierwieniecki, Józef Włodarczyk, Bronisław Goliński i wiele innych znakomitych osobistości, które znają i pamiętają smak ligi. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zaprezentować naszych pięściarzy w tak efektownej oprawie – kończy Stankiewicz.

Podczas meczu można było także dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki pieniędzy na protezę dla Aleksa Piotrowskiego – 14-letniego boksera, który na skutek choroby stracił nogę. Jednym z licytowanych przedmiotów była podpisana przez zawodników piłka meczowa z ostatniej konfrontacji Pogoni Szczecin z Legią Warszawa.

Ciesząc się wczorajszym zwycięstwem już dziś zapraszamy Państwa na trzecią kolejkę Ekstraligi Boksu Olimpijskiego, która także odbędzie się w Szczecinie. Następne spotkania w Lublinie 6 maja, a  na terenie Szczecińskiego Domu Sportu zobaczymy kolejny mecz na 19 maja.

Mecz Extra Ligi Bokserskiej (14.04.2018) Hala SDS, Szczecin, Wąska 16

Walki eliminacyjne do OOM 2018 Konin
Kategoria 63kg
Muhammedali Karimow (Skorpion Szczecin) vs Grzegorz Żmuda (Korona Wałcz) PKT 1-2
Kategoria 75kg
Szymon Frąckowiak (Skorpion Szczecin) vs Sebastian Matela (Taurus Goleniów) PKT 3-0

Mecz Extra Ligi Bokserskiej - Duma Pomorza vs Dolny Śląsk
Kategoria 56kg
Maciej Jóźwik vs Kacper Harkawy PKT 3-0 [30:27,30:27,30:28]
Kategoria 60kg
Arkadiusz Zakharian
vs Piotr Motyka AB1
Kategoria 64kg
Karol Kowal
vs Piotr Tobolski PKT 3-0 [30:27,29:28,30:29]
Kategoria 69kg
Konrad Grymaszewski vs Łukasz Niemczyk AB2
Kategoria 75kg
Sebastian Wiktorzak
vs Dawid Gurtatowski PKT 2-0 [30:27,30:27,29:29]
Kategoria 81kg
Łukasz Stanioch
vs Maciek Haba PKT 2-1 [29:28,29:30,29:28]
Kategoria 91kg
Oskar Bielski
vs Jakub Szmajda AB2
Kategoria +91kg
Mateusz Figiel  WO

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 20-04-2018 20:09:24 
Uwazam ze wracanie do rywalizacji druzynowej jest bezsensowne i jest to niepotrzebne wyrzucanie pieniedzy w "bloto"Oczywiscie poczatki i wszyscy pisza o sukcesie!Ale juz sa walkowery i "wypozyczania" .Boks jest wybitnie indywidualną dyscypliną sportu!Nie idzcie tą drogą ..chce sie powiedziec do PZB/PBO
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.