Archiwum wiadomości z dnia: 2018-03-15

 


DRUGA WALKA KIWIORA NA ZAWODOSTWIE 21 KWIETNIA

Nie 24 marca jak pierwotnie planowano, a 21 kwietnia swój drugi pojedynek na zawodowych ringach stoczy były kadrowicz Damian Kiwior (1-0). Ćwierćfinalista mistrzostw Europy zawalczy w Walsall (Wielka Brytania) na gali swojego promotora Errola Johnsona, szefa grupy Black Country Boxing Promotion. Rywal występującego w wadze półsredniej Polaka nie jest jeszcze znany.FOTORELACJA: XXXV MTB STAMMA - PÓŁFINAŁ

Przebrnąć przez półfinał, w tak mocno obstawionym turnieju, to prawdziwa sztuka. Ciężko wywalczone dwa finały Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, da naprawdę niezłe, czyste emocje dla Polskich kibiców - niemniej jednak każdy powinien przyjść choćby na finały, aby zobaczyć naprawdę dobry boks - Boks Olimpijski, w wykonaniu prawdziwych pięściarzy, którym sztuka walki na pięści jest doskonale znana. Zapraszamy na bogatą fotorelację.GRANT NIE SKŁADA BRONI - 24 MARCA WALKA Z JOHNSONEM

Wydaje się, że Michael Grant (48-7, 36 KO) do poważnego boksu się już dawno nie nadaje, ale mimo to solidny niegdyś Amerykanin nie zamierza rozstawać się z zawodowym ringiem. I od czasu do czasu otrzymuje względnie ciekawe propozycje. 24 marca w Poczdamie dawny pogromca Andrzeja Gołoty zawalczy z innym weteranem, Kevinem Johnsonem (32-9-1, 16 KO).

PARKER: WILDER POKAZAŁ, ŻE MA SERCE MISTRZA

Mistrz świata federacji WBO w wadze ciężkiej Joseph Parker (24-0, 18 KO) jest pod wrażeniem tego, jak Deontay Wilder (40-0, 39 KO) przetrwał krytyczne dla siebie momenty w walce z Luisem Ortizem. Nowozelandczyk uważa ponadto, że wygrana "Brązowego Bombardiera" to dobra wiadomość dla całej wagi ciężkiej.
ADAMEK-ABELL: 115,5 KG AMERYKANINA NA 5 TYGODNI PRZED WALKĄ

- Aktualnie ważę około 255 funtów (115,5 kg), czuję się naprawdę bardzo dobrze - przekonuje nas Joey Abell (34-9, 32 KO) na ponad pięć tygodni przed galą Polsat Boxing Night "Noc zemsty". Amerykanin skrzyżuje rękawice w walce wieczoru z Tomaszem Adamkiem (52-5, 30 KO) i jest niezwykle zmotywowany, co pokazują jego wypowiedzi tuż po ogłoszeniu pojedynku. Przypomnijmy, że na ważeniu przed wrześniową walką z Zimnochem, Abell wniósł na wagę 120 kg.