DRUGA WALKA KIWIORA NA ZAWODOSTWIE 21 KWIETNIA

Nie 24 marca jak pierwotnie planowano, a 21 kwietnia swój drugi pojedynek na zawodowych ringach stoczy były kadrowicz Damian Kiwior (1-0). Ćwierćfinalista mistrzostw Europy zawalczy w Walsall (Wielka Brytania) na gali swojego promotora Errola Johnsona, szefa grupy Black Country Boxing Promotion. Rywal występującego w wadze półsredniej Polaka nie jest jeszcze znany. 

Kiwior udanie zadebiutował 3 marca zwyciężając na punkty Anatolija Ljubienowa (1-4) z Bułgarii. Kierujący karierą pięściarza Johnson przekonywał swojego podopiecznego, że ma wobec niego przejrzyste plany i będzie boksował często w najbliższym czasie. Nie będzie z tym większych problemów, ponieważ grupa BCB w marcu zorganizuje łącznie pięć gal, a na kwiecień przewidziane są dwie imprezy. 

Porównując rynek brytyjski z polskim łatwo dostrzec ogromną różnicę w ich wielkościach. Ten pierwszy jest bardzo szeroki, mali promotorzy organizują mnóstwo gal i pod tym względem nie zostają w tyle za większymi promotorami. Przykładem jest wspomniany Johnson i jego stajnia. Niewątpliwie skorzysta z tego na samym początku kariery Kiwior, któremu potrzebne są teraz częste starty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.