ADAMEK-ABELL: 115,5 KG AMERYKANINA NA 5 TYGODNI PRZED WALKĄ

- Aktualnie ważę około 255 funtów (115,5 kg), czuję się naprawdę bardzo dobrze - przekonuje nas Joey Abell (34-9, 32 KO) na ponad pięć tygodni przed galą Polsat Boxing Night "Noc zemsty". Amerykanin skrzyżuje rękawice w walce wieczoru z Tomaszem Adamkiem (52-5, 30 KO) i jest niezwykle zmotywowany, co pokazują jego wypowiedzi tuż po ogłoszeniu pojedynku. Przypomnijmy, że na ważeniu przed wrześniową walką z Zimnochem, Abell wniósł na wagę 120 kg. 

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich miesiącach najbliższy rywal "Górala" nie próżnował. Po efektownym zwycięstwie nad Zimnochem w Radomiu, Amerykanin pozostawał w treningu czekając na kolejne ciekawe oferty. 36-latek uczestniczył również w sparingach z mistrzem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem.

Zapytany przez nas, ile chciałby wnieść na wagę przed starciem z Adamkiem, Joey odparł, że nie będzie chciał się znacząco odchudzać. 

- Czuję się naprawdę świetnie przy tej wadze teraz. Sądzę, że waga w okolicach 250 funtów (ok 113 kg) jest najbardziej odpowiednia dla mnie. Teraz mam 255 funtów, a w trakcie moich przygotowań będę również kładł spory nacisk na swoją kondycję, więc mogę przez to też tracić tłuszcz - twierdzi Abell, który w ostatniej rozmowie z nami przekonywał, że nie sądzi, by w pierwszych rundach walki z "Góralem" doszło do rozstrzygnięcia. 

Abell chce najprawdopodobniej dać polskim kibicom do zrozumienia, że nie przylatuje do Polski, by podczas walki być groźnym tylko w pierwszych rundach.  

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 15-03-2018 21:40:14 
Abella trudno nawet nazwać zawodowcem. To jest typowy przedstawiciel, jakby to nazwać, może "dorabiaczy bokserskich". Duży chłop, poprawnie się ruszający, mający podstawowe pojęcie czym boks jest. Nic więcej. Adamek w formie z ostatniej walki go ogra do zera. Zważywszy, że jego ciało ma dopiero 25 lat... ;)
Oczywiście to świadczy fatalnie o Zimnochu. Abel obnażył wszystkie jego niedoskonałości, mówiąc bardzo łagodnie.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 15-03-2018 21:46:03 
WalterAlfa
Abell obnazyl tylko i wylacznie kruchosc Zimnocha. Boksersko to jest jaskiniowiec. Niestety dla naszych nawet tacy zawodnicy to zapora nie do przejscia... Mysle ze Adamek jak bedzie lykal ciosy Amerykanina to skonczy na deskach.
 Autor komentarza: thunder
Data: 15-03-2018 21:46:51 
ciekawie zapowiada się ta walka.. Abell będzie bardzo niebezpieczny w pierwszej fazie pojedynku.. do tego zrzuca kilogramy co uczyni go pewnie troszkę szybszym.... widać że poważnie podchodzi do tej potyczki... zobaczymy jak przełoży się to na cały pojedynek.. na pewno to dobra weryfikacja dla Adamka..zobaczymy na co go jeszcze stać silny jak tur Amerykaniec ruszy pewnie na pełnej agresji..
 Autor komentarza: thunder
Data: 15-03-2018 21:56:32 
Abell pokazał kawał dobrego boksu jak na ... jak wy to nazywacie... dorabiacza... PRZEDE WSZYSTKIM FACET DUŻO WIDZI.. MA CAŁKIEM NIEZŁĄ OBRONĘ.. POTRAFI PRZYJĄĆ CIOS... I NA PRAWDĘ POTĘŻNIE UDERZYĆ.. OCZYWIŚCIE TOMASZ.. BOKSERSKO.. BIJE GO NA GŁOWĘ... ALE TEN KOLEŚ NA PEWNO BĘDZIE NACIERAŁ ... I BĘDZIE O WIELE BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY NIŻ KASSI..... NIE WOLNO GO LEKCEWAŻYĆ
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 15-03-2018 22:24:48 
Bardzo dobry i...niebezpieczny rywal dla Adamka, który na pewno zweryfikuje górala na jakim etapie umiejętności on ma.
Adamek lubi stosować określenie że ring zweryfikuje, tu ma to jak w banku, bo jak wygra to znaczy że w HW coś jeszcze do powiedzenia ma z szerokim zapleczem, a jeśli przegra to niech kończy dla własnego zdrowia.
 Autor komentarza: leon84
Data: 15-03-2018 22:40:10 
Ja też jestem ciekaw tej walki.Wygrana Adamka sprawi,że może sie trafi jeszcze jedna walka z kimś z czołowki.No ale jak go Abell trafi to kariera zakonczona.
 Autor komentarza: legos
Data: 15-03-2018 23:01:49 
To jest tzw. ekskluzywny journeyman,aktualnie stuningowany. Sam mówił, że kiedyś zawsze brał walki na szybko to i często dostawał w łeb. Duży, silny mańkut, skoro taki żółw jak Molina skosił Adamka, to tym bardziej ten może, to jest inny gabaryt i fizyczność po prostu i to może wystarczyć, 15 kg różnicy. Co do tamtego ważenia warto zauważyć, że Abell wszedł na wagę w dżinsach i butach.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-03-2018 23:12:19 
Abell a Adamek to jest różnica kilku klas. Będziemy oczywiście wszyscy kibicować Abellowi w tej walce, ale rozstrzygnięcie może być tylko jedno.
Na pewno Abell dał już kibicom dużo radości w starciu z Zimnochem i zostanie tutaj ciepło przyjęty.
 Autor komentarza: adam77
Data: 15-03-2018 23:15:33 
Bardzo łatwa walka dla Adamka,bedzie uciekał punktował a pod koniec walki to abell będzie ledwo dyszał i może być nawet KO. Będzie kopia walki ortiz wilder
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-03-2018 23:33:32 
Księga Rodzaju, sorry boksu mówi, iż nasz Kain pozbędzie się Abla i za to zostanie

ukarany przez Wszechmogącego, pardon federacje, kolejnym poważnym wyzwaniem w ringu

o randze nawet mistrzowskiej.

Po pierwsze, Amerykanin to mańkut, który kopie jak koń

Po drugie, Adamek ma już swoje lata i lubi łyknąć jakąś petardę podczas walki

Po trzecie są dwie opcje,a przewidywane scenariusze, to jak z Travisem Walkerem albo Ericiem Moliną.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 16-03-2018 10:52:15 
Abell to dorabiacz? dobre sobie, Abell nie jest stary ani wyciągnięty z emerytury, ma warunki naturalnego a nie dmuchanego ciężkiego, technicznie jest więcej niż przyzwoity, ma kowadło w łapie, mimo gabarytów jest mobilny i szybki, jest mańkutem, jedyny jego mankament to przeciętna szczęka, i przeciętna determinacja, w walkach z Furym, Arreolą i Pulevem przegrał ale wcale nie był słabszy, zabrakło szczęścia i troche odporności, jego kariera potoczyła się jak potoczyła ale równie dobrze mógł być mistrzem świata albo przynajmniej te ważne walki wygrać, dla mnie Abell jest faworytem 60-40 a może nawet ciut więcej, oczywiście Adamek może to wygrać ale Abell to nie jest żaden ogórek, a za przeproszeniem waciany cios Adamka nawet na jego średniej szczęce nie zrobi żadnego wrażenia
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 16-03-2018 13:46:02 
Ten Abel może się okazać dla dzisiejszego Adamka nielada wyzwaniem..Na punkty , wiadomo bez szans z Polakiem ale ma czym uderzyć, co pokazał w walce z Zimnochem..To nie bedzie spacerek dla Tomka..
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 16-03-2018 15:01:40 
Dziwią mnie opinie, że to będzie dla Adamka bardzo łatwa walka... Jak Molina zadawał 3 ciosy na rundę to każdy cios przestawiał Tomasza, widać jak odczuwał te ciosy. Ten gość wydaje się silniejszy, jest dynamiczny i przede wszystkim zadaje ciosy... Popatrzcie na pierwszą rundę z Zimnym.

Ja stawiam na Abella, dla mnie 65/35 jest faworytem. Adamek dobry to był z walki z Arreolą, gdzie jeszcze potrafił walczyć 'in&out', potem była już amerykańska szkoła...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-03-2018 17:06:40 
Autor komentarza: TharivolData: 16-03-2018 15:01:40
Dziwią mnie opinie, że to będzie dla Adamka bardzo łatwa walka... Jak Molina zadawał 3 ciosy na rundę to każdy cios przestawiał Tomasza, widać jak odczuwał te ciosy. Ten gość wydaje się silniejszy, jest dynamiczny i przede wszystkim zadaje ciosy... Popatrzcie na pierwszą rundę z Zimnym.

Ja stawiam na Abella, dla mnie 65/35 jest faworytem. Adamek dobry to był z walki z Arreolą, gdzie jeszcze potrafił walczyć 'in&out', potem była już amerykańska szkoła...

Z Arreolą to był świetny mały ciężki, na nogach chodził jak baletnica, precyzyjny niczym chirurg, a strzelał

ciosami niczym uzi w dodatku mentalnie to był mistrz i aż łezka w oku się kręci, że nie podążył

drogą wytyczoną przez Shields'a,cóż pozostały wspomnienia.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 17-03-2018 10:22:55 
Abel na wazeniu przed walka z Adamkiem bedzie wazył w granicach 117 -120 kg .Co do porownywania Moliny do Abela to Molina czekał na cios i bił w punkt a Abel bije na oslep i jest duzo słabszy kondycyjnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.