ADAMEK-ABELL: 115,5 KG AMERYKANINA NA 5 TYGODNI PRZED WALKĄ

Cezary Kolasa, Informacja własna

2018-03-15

- Aktualnie ważę około 255 funtów (115,5 kg), czuję się naprawdę bardzo dobrze - przekonuje nas Joey Abell (34-9, 32 KO) na ponad pięć tygodni przed galą Polsat Boxing Night "Noc zemsty". Amerykanin skrzyżuje rękawice w walce wieczoru z Tomaszem Adamkiem (52-5, 30 KO) i jest niezwykle zmotywowany, co pokazują jego wypowiedzi tuż po ogłoszeniu pojedynku. Przypomnijmy, że na ważeniu przed wrześniową walką z Zimnochem, Abell wniósł na wagę 120 kg. 

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich miesiącach najbliższy rywal "Górala" nie próżnował. Po efektownym zwycięstwie nad Zimnochem w Radomiu, Amerykanin pozostawał w treningu czekając na kolejne ciekawe oferty. 36-latek uczestniczył również w sparingach z mistrzem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem.

Zapytany przez nas, ile chciałby wnieść na wagę przed starciem z Adamkiem, Joey odparł, że nie będzie chciał się znacząco odchudzać. 

- Czuję się naprawdę świetnie przy tej wadze teraz. Sądzę, że waga w okolicach 250 funtów (ok 113 kg) jest najbardziej odpowiednia dla mnie. Teraz mam 255 funtów, a w trakcie moich przygotowań będę również kładł spory nacisk na swoją kondycję, więc mogę przez to też tracić tłuszcz - twierdzi Abell, który w ostatniej rozmowie z nami przekonywał, że nie sądzi, by w pierwszych rundach walki z "Góralem" doszło do rozstrzygnięcia. 

Abell chce najprawdopodobniej dać polskim kibicom do zrozumienia, że nie przylatuje do Polski, by podczas walki być groźnym tylko w pierwszych rundach.