PROMOTOR HORNA CHCE ZAKAZAĆ KOMENTATOROWI WJAZDU DO AUSTRALII

Teddy Atlas, ceniony trener i komentator amerykańskiej telewizji ESPN, tak zaszedł za skórę obozowi Jeffa Horna (17-0-1, 11 KO), że ten chce go odsunąć od komentowania potencjalnego rewanżu pomiędzy Australijczykiem a Mannym Pacquiao (59-7-2, 38 KO).

Atlas nie krył złości, kiedy w ubiegłą niedzielę odczytano werdykt sędziów punktujących walkę w Brisbane. - Dali nagrodę Hornowi za to, że się starał. Ale nie powinno się niczego dawać za to, że ktoś się starał, tylko za to, że zasłużył! - wściekał się komentator w trakcie transmisji.

Wielu obserwatorów podziela jego opinię, ale Dean Lonergan, promotor Horna, twierdzi, że ludzie, którzy oglądali pojedynek na ESPN, po prostu zasugerowali się "stronniczym" komentarzem Atlasa.

- Jeśli Manny zdecyduje się na rewanż, a ESPN będzie transmitować tę walkę, zrobię wszystko, co w mojej mocy, by się upewnić, że Atlas dostanie zakaz komentowania. A jak to nie poskutkuje, to zwrócę się do ministra ds. imigracji Petera Duttona, aby nie pozwolił Atlasowi przejechać przez granicę - mówi promotor.

- Atlas tak głęboko wchodzi Manny'emu w tyłek, że będzie musiał wziąć długi prysznic, kiedy już wyjdzie. Powinien pozostać w USA z innym krzykaczem, Donaldem Trumpem - dodaje.

Sędziowie oceniający walkę Pacquiao-Horn punktowali 117-111 i dwukrotnie 115-113 dla Horna. Federacja WBO zapowiedziała, że zatrudni pięciu sędziów do ponownej oceny pojedynku, choć wyniku zmieniać nie zamierza.

38-letni Filipińczyk ma prawo do rewanżu z Australijczykiem, nie brakuje jednak głosów, w tym jego trenera Freddie'ego Roacha, że powinien zakończyć karierę. - Ciężko jest być i świetnym bokserem, i świetnym politykiem - stwierdził ostatnio Roach, nawiązując do faktu, że "Pac Man" pełni w ojczyźnie urząd senatora i nie może się w pełni skupić na treningach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Squirt
Data: 08-07-2017 12:45:45 
Promotorka prawda w oczy kole że Manny tak naprawdę to wygrał.
Atlas ma swoje zdanie i chwała mu za to że nie toleruje wałków.
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 08-07-2017 12:48:19 
Squirt
ja wiem czy wygrał ? skandalu nie było
moim skromnym zdaniem minimalnie wygrał Horn
rzecz jasna oceniając rundę po rundzie a nie statystyki ciosów
 Autor komentarza: arpxp
Data: 08-07-2017 13:02:35 
Ale się zagotował. Chyba ma korzenie wolskie.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 08-07-2017 15:38:40 
W mojej opini, a oglądałem w TV wygrał Pacman, zadał o wiele więcej celnych ciosów. Sędziowanie natomiast trochę podobne do tego z Klitchko Vas. Povetkin kiedy to łapanie, kładzenie się, zapasy były dopuszczane przez sędziego ringowego który tego "w jakiś sobie tylko wiadomy sposób" tego nie zauważał. Dlaczego komentator amerykańskiej tv ma być lokalnym patriota, dlaczego nie ma wyrażać swojej opini, tylko dlatego ze jest ona nieprzychylna dla lokalnego bohatera? Rewanż by się przydał, nawet ciemny Bradley z którego jest bardzo kiepski komentator i mający kompleks Filipińczyka przyznał ze wygrał Many. Po ostrzeżeniach za ataki głowa, za trzymanie, za kładzenie się powinny iść upomnienia i wtedy interesowny sędzia było by trudniej a tak to będą zapraszani na sędziowanie walk do Australi na następne walki a to całkiem dobra kasa.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 08-07-2017 16:24:10 
Pac wygral 116-112
Horn mimo ze dawal rade i chcial to malo skuteczny faularz.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 08-07-2017 17:51:06 
georgedawid
widzisz w tym problem, bo twoim zdaniem nawet ziemia może być płaska. Masz absolutne prawo tak twierdzić co nie zmienia faktu. Faktem jest że Pacman był obiektywnie lepszy od Horna i tyle. Nie ma tutaj pola do dyskusji. To nie była nawet równa walka. Równa mogła być jedynie w oczach człowieka który oglądał boks po raz pierwszy lub nie zna zasad oceniania w tym sporcie. Co najśmieszniejsze masę hejterów Pacmana nie dostrzega swojej głupoty. Czemu? Bo jesśłi Horn bezproduktywna agresją wygrał z Pacmanem, to co zrobił Maidana z Floydem? Zdominował go? Zniszczył?
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 08-07-2017 18:35:20 
A jak zatrzymają Atlasa na granicy, to niech go jeszcze spałują.
Kto to widział, żeby mówić to, co się widzi?!
 Autor komentarza: gerlach
Data: 08-07-2017 19:39:09 
Korea Polnocna?? Australia widze nadal sie nie wyzbyla apartheidu (jak ongis wobec Aborygenow)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.