SĘDZIOWIE PONOWNIE OCENIĄ WALKĘ PACQUIAO-HORN

Federacja WBO zapowiedziała, że zatrudni pięciu sędziów do ponownej oceny walki Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) z Jeffem Hornem (17-0-1, 11 KO). Niezależnie od tego, jak będą punktować, kontrowersyjny wynik pojedynku nie ulegnie zmianie.

Z prośbą o przeprowadzenie śledztwa ws. werdyktu zwrócił się wkrótce po niedzielnej potyczce organ regulujący profesjonalny sport na Filipinach (GAB). Chciał tego również sam Pacquiao, który stwierdził, że decyzja sędziów przyznająca wygraną jego rywalowi był niesprawiedliwa.

Francisco Valcarcel, prezydent WBO, podkreślił, że rezultat może zostać zmieniony tylko wtedy, jeśli GAB udowodni, że doszło do oszustwa. Jednocześnie zgodził się, by walkę ponownie ocenili anonimowi sędziowie. Poinformował, że jeśli trzech z pięciu wyznaczonych sędziów zapisze daną rundę na konto tego samego zawodnika, wówczas będzie można uznać, że rzeczywiście to on był w niej lepszy.

Pojedynek Pacquiao-Horn punktowali Waleska Roldan (117-111), Chris Flores i Ramon Cerdan (po 115-113). Valcarcel stanął w ich obronie, stwierdzając, że cała trójka to fachowcy, którzy zawsze wykazują się uczciwością.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-07-2017 10:54:30 
No to wystarczy ze beda nieco mniejsi oszusci niz ci dwaj co dali rundą dla horna, bo dwie w lewo i wygrywa pac. Nie mniej jednak sadze ze mocniej w druga strone 116-112 wygral manny ktorego jak wiadomo nie wielbie:)
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 07-07-2017 10:56:16 
Są równi i równiejszy, jakoś nikt się nie kwapił liczyć punkty po walce Kovaliev Ward atu proszę
nawet jak wygrał 8-9 rundę 3-0 i tak przegrał walkę
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 07-07-2017 11:47:36 
Alez afera... szkoda tylko ze Ward jest swita krowa, a Horn czy Rigondeaux juz nie?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-07-2017 12:19:04 
Po tym jak panowie z komisji widząc ewidentny low blow w II walce Ward vs Kowaliow stwierdzili że wszystko jest ok czy widząc jaki był odbiór walki nr 1 i mając całą masę jasnych dowodów na to że Ward to przegrał nic z tym nie zrobili to byłaby lekka kpina gdyby tu cokolwiek udało się ugrać.
 Autor komentarza: PopularnyHarry
Data: 07-07-2017 12:24:30 
Moim zdaniem to trochę taka szopka mająca na celu udowodnienie, że werdykt był dopuszczalny. Za jakiś czas poinformują, że "pięciu niezależnych sędziów" (anonimowych!) po dokładnej analizie runda po rundzie wskazało na zwycięstwo Horna. Albo czterech z pięciu. A wielu kibiców to kupi i stwierdzi, że może faktycznie wygrał Horn.

Podejrzewam, że będą trzymać się przede wszystkim tej linii, że owszem, Pacquiao jest góruje w statystyce ciosów, ale że te liczby wyśrubował w ciągu 2-3 rund. A każda runda to osobna historia, osobno oceniana.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 07-07-2017 12:25:54 
jeśli rigo miałby ponieść konsekwencje za uderzenie po gongu, to tamten śmieszek powinien dostać karę za upozorowany nokaut. Paulie nie dał się zwieść.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 07-07-2017 12:50:54 
arpxp
Przeciez juz poniosl! Walka zostala uznana za no contest czyt. nie odbyta!
 Autor komentarza: Tyrion1989
Data: 07-07-2017 13:57:47 
BlackDog

Po tym jak panowie z komisji widząc ewidentny low blow w II walce Ward vs Kowaliow stwierdzili że wszystko jest ok czy widząc jaki był odbiór walki nr 1 i mając całą masę jasnych dowodów na to że Ward to przegrał nic z tym nie zrobili to byłaby lekka kpina gdyby tu cokolwiek udało się ugrać

hahaaha,a ty znowu swoje,chłopie,Ward w pierwszej walce minimalnie ale jednak wygrał,w rewanżu koval to już był skończony po strzale życia Warda,skończ już z tym ględzeniem bo fakt jest taki że rusek nie potrafił zagrozić andre w obydwu walkach i tymsamym potwierdził że jest poprostu gorszym zawodnikiem
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 07-07-2017 16:52:40 
Zgadzam się z Wami na górze, jak Ward w skandaliczny właściwie sposób 'wygrał' swoje walki z Kovaliowem to ok, ale jak wygrał w kontrowersyjny sposób jakiś właściwie noname z żywą legendą to dochodzenie. Bez przesady, bo moim zdaniem wygrał zasłużenie, mimo że może troche faulował to jednak moim zdaniem zdominował Paca, przypomnę tu że Ward również faulował, a w dodatku jego przewaga nie była tak widoczna (właściwie moim zdaniem żadnej wielkiej przewagi w pierwszej walce nie miał i mówię tutaj tylko o drugiej połowie walki, bo pierwsza zdecydowanie na korzyść Ruska), a drugą walkę wygrał po faulach
 Autor komentarza: marcinm
Data: 07-07-2017 20:12:15 
temat dot. pac vs horn. walke wygral zasluzenie australijczyk i to zdecydowanie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.