Archiwum wiadomości z dnia: 2017-05-15

 SZPILKA I WACH NA LODZIE - 'TO MOŻE RAZEM'?

Mariusz Wach (33-2, 17 KO) miał dwa tygodnie sparować z Dereckiem Chisorą. Skończyło się na jednym tygodniu, bo anonsowany na rywala Dillian Whyte wycofał się z tej walki - oficjalnie przez kontuzję, choć w kuluarach mówi się o jego walce z Parkerem o pas WBO bądź rewanżu z Chisorą. Ale w podobnej sytuacji do Wacha znalazł się również Artur Szpilka (20-2, 15 KO).
WIDEO: RAFAŁ WOŁCZECKI CIĘŻKO NOKAUTUJE URBAŃSKIEGO

Od roku widać u Rafała Wołczeckiego (Adrenalina Club Boxing Wrocław) wyraźne postępy. Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Seniorów w dobrym stylu wygrał dwie walki, ulegając niejednogłośną decyzją sędziów w ćwierćfinale. Młody wrocławianin (niebieska koszulka) w finale Memoriału Braci Olechów spotkał się z bardziej znanym Kamilem Urbańskim, ale dla swojego kolegi z miasta był brutalny. Mocny lewy sierp i po sprawie.
NADCHODZĄ LEPSZE CZASY

Wśród kibiców i ludzi ze środowiska w ostatnich latach utarło się stwierdzenie, że boks zawodowy przeżywa kryzys. Masa polityki, układy, federacje rozdające paski od spodni na lewo i prawo - nie ma co ukrywać, sporo w tym racji. Mimo tego przyszłość zapowiada się całkiem nieźle.