Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-17

 


MICHALCZEWSKI: WALKA 50 NA 50, ALE GŁOWACKI MA JAJA

Dariusz Michalczewski - legendarny mistrz wagi półciężkiej, często w ostrych słowach wypowiada się o innych polskich pięściarzach, ale akurat o Krzyśku Głowackim (26-0, 16 KO) zawsze mówił dobrze. Przed jego dzisiejszym starciem z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) szanse ocenia 50 na 50, doceniając klasę mistrza olimpijskiego sprzed czterech lat.


ADAM KOWNACKI: WALKA W POLSCE DODAJE MI MOTYWACJI

- Jestem szczęśliwy, że dostałem szansę pokazania się przed polską publicznością. Wiem, że na mojej walce będzie dużo przyjaciół, rodzina, i właśnie to dodaje mi jeszcze większej motywacji do ciężkiej pracy - mówi Adam Kownacki (14-0, 11 KO), który 5 listopada w Krakowie na gali Polsat Boxing Night skrzyżuje rękawice z Marcinem Siwym (15-0, 6 KO).


SZYMAŃSKI Z TRUDEM POKONAŁ ARGENTYŃCZYKA

Trzecia walka gali Polsat Boxing Night była pierwszą o charakterze mistrzowskim. W stawce był bowiem tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC wagi junior średniej. A w niej Patryk Szymański (17-0, 9 KO) kontrowersyjnie pokonał Jose Antonio Villalobosa (9-2-2, 5 KO). Patryk pokazał serducho, ale dziś dostał mały prezent.HOPKINS: ZNALAZŁBYM SPOSÓB NA GOŁOWKINA

Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) ściga rekord Bernarda Hopkinsa (55-7-2, 32 KO) w ilości skutecznych obron tytułu mistrza świata wagi średniej. Sam pięściarz z Filadelfii przekonuje, że gdyby doszło do takiej potyczki, znalazłby sposób na nokautującą maszynę z Kazachstanu.KULISY PBN: MICHAŁ CIEŚLAK ROBI WAGĘ

Michał Cieślak (13-0, 9 KO) był przekonany, że dziś spotka się z Giulianem Ilie (21-10-2, 7 KO) w umownym limicie 93 kilogramów, tymczasem podczas ważenia okazało się, że musi uzyskać 92 kilogramy. Miał 0,8 kilograma nadwyżki i dostał dwie godziny na zbicie. Wystarczyło tylko 40 minut.