Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-13

 ROMAN GONZALEZ: ZOSTAJĘ W LIMICIE 115 FUNTÓW

W sobotnią noc Roman Gonzalez (46-0, 38 KO) pokonał Carlosa Cuadrasa (35-1-1, 27 KO), odbierając mu tytuł mistrza świata federacji WBC wagi super muszej. Dla pięściarza z Nikaragui to już czwarte trofeum w czwartym limicie, ale na jakiś czas zatrzyma swój pochód po kolejnych dywizjach.ZAPOMNIANE BITWY  NIGEL BENN vs IRAN BARKLEY

26 lat temu, a dokładniej 18 sierpnia 1990 roku na ringu w Las Vegas "Czarny Niszczyciel" Nigel Benn (42-5-1, 35 KO) odniósł jeden z najefektowniejszych i najszybszych triumfów w swojej karierze. Tego dnia mieszkający na co dzień w Londynie świeżo upieczony brytyjski czempion WBO wagi średniej przystąpił do swojej pierwszej obrony, mając za przeciwnika twardego i niebezpiecznego Irana Barkleya (43-19-1, 27 KO).
DWÓCH KANDYDATÓW DO STARCIA Z SAUNDERSEM

Billy Joe Saunders (23-0, 12 KO) do pierwszej obrony tytułu mistrza świata wagi średniej federacji WBO podejdzie 29 października w hali Manchester Arena w Manchesterze podczas gali Fury vs Kliczko II. W gronie kandydatów do spotkania z championem pozostaje już tylko dwóch pięściarzy.


MARIUSZ WACH: CHCĘ PO PROSTU DOBRZE SIĘ POKAZAĆ, OBOJĘTNIE Z KIM

- Jest mi bez większej różnicy, z kim zmierzę się w Krakowie. Śledzę na bieżąco walki moich dwóch potencjalnych przeciwników, mam jakiś obraz tych zawodników, lecz przede wszystkim skupiam się na sobie i swojej pracy - mówi Mariusz Wach (32-2, 17 KO), który kolejny pojedynek stoczy 5 listopada podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie. Problem w tym, że nie wie jeszcze z kim?PRICE: JOSHUA TO MISTRZ WIELKIEJ BRYTANII Z PASEM MISTRZA ŚWIATA

- Joshua jak dotąd nie spotkał się z żadnym zawodnikiem klasy światowej. Musi w końcu zmierzyć się z kimś poważnym, bo jak dotąd jest tak naprawdę mistrzem Wielkiej Brytanii z pasem mistrza świata na biodrach - mówi David Price (20-3, 17 KO), który domaga się starcia ze swoim młodszym rodakiem. Anthony Joshua (17-0, 17 KO) do drugiej obrony tytułu mistrza świata federacji IBF wagi ciężkiej podejdzie 26 listopada w Manchesterze.


JACOBS KOLEJNYM RYWALEM GOŁOWKINA?

Regularny mistrz WBA wagi średniej Daniel Jacobs (32-1, 29 KO) będzie prawdopodobnie kolejnym rywalem niepokonanego Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO). Obozy mają 30 dni na ustalenie wszystkich szczegółów. Promotor Kazacha, Tom Loeffler, jeszcze dziś chce skontaktować się z obozem potencjalnego rywala.