Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-29

 


KTO KOGO PIERWSZY USTRZELI, CZYLI KOWALIOW-PASCAL II

Już w najbliższą sobotę w Montrealu dojdzie do świetnie się zapowiadającego rewanżu na szczycie wagi półciężkiej. Na ringu w hali Bell Centre po raz drugi naprzeciwko siebie staną czempion Siergiej Kowaliow (28-0-1, 25 KO) i były mistrz Jean Pascal (30-3-1, 17 KO). W stawce tej bitwy znajdą się należące do rosyjskiego "Krushera" pasy federacji IBF, WBA i WBO.


PAWEŁ WIERZBICKI: WIEM O CO WALCZĘ

Zmotywowany Paweł Wierzbicki ważył dziś 96 kilogramów, podczas gdy jego rosyjski rywal Jarosław Doroniczew o dwa więcej, w trakcie dzisiejszej ceremonii w Szczecinie. Jutro o godzinie 20:00 mecz Rafako Hussars Poland z Russian Boxing Team w lidze World Series of Boxing.
WAŻENIE: KOWALIOW vs PASCAL

Pisaliśmy już o ceremonii ważenia przed jutrzejszą walką Siergieja Kowaliowa (28-0-1, 25 KO) z Jeanem Pascalem (30-3-1, 17 KO). Teraz prezentujemy Wam drugi film, w dużo lepszej jakości. Walka jutro w nocy - transmisja od 3:00 na antenie Polsatu Sport.


IMAMU MAYFIELD ROZWAŻA POWRÓT NA RING

Ponad osiemnaście lat temu Imamu Mayfield (25-9-2, 18 KO) pokonując Uriaha Granta zdobył tytuł mistrza świata kategorii cruiser. W 2008 roku po trzech porażkach z rzędu - w tym również z naszym "Diablo", zawiesił rękawice na kołku. Teraz, w wieku czterdziestu czterech, lat poważnie rozważa reaktywację swojej kariery.
ANDRZEJ FONFARA: CZEKAM NA STEVENSONA

Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) uważa, że zasłużył na rewanżową walkę z mistrzem świata federacji WBC Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO). "Polski Książę" opowiada nam między innymi o tym, jak polscy pięściarze postrzegani są w USA, jakie głosy słychać tam po przegranej Artura Szpilki i o swojej przyjaźni z Arturem Borucem.
TOMASZ GROMADZKI: NAJBARDZIEJ BOJĘ SIĘ NAROŻNIKA RZADKOSZA

- Czeka mnie ciężka przeprawa. Bardziej od mojego rywala obawiam się jednak jego narożnika, ponieważ każdy wie, jak uznanym szkoleniowcem jest Piotr Wilczewski. Jeżeli Mateusz będzie konsekwentnie realizował plan taktyczny wcześniej założony przez trenera, to ja będę miał trudny orzech do zgryzienia - nie ukrywa Tomasz Gromadzki (1-0, 1 KO), który już w ostatni weekend lutego podczas gali w Radomiu skrzyżuje rękawice z Mateuszem Rzadzkoszem (2-0). Obaj zawodnicy są promowani przez Mariusza Grabowskiego.