Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-15

 
IZU UGONOH: WSZYSTKO JEST NA DOBREJ DRODZE

Izu Ugonoh (13-0, 10 KO) przebywa obecnie na wakacjach w Polsce i ostatnio spotkaliśmy go na oficjalnej konferencji prasowej przed galą Polsat Boxing Night. Mieliśmy okazję porozmawiać z 29-letnim pięściarzem i zapytać go m.in. o starty w Nowej Zelandii, sparingi z zawodnikami wagi ciężkiej i o jego przyszłość na zawodostwie.

SAUERLAND O PORAŻCE HUCKA: ZŁE OSOBY WOKÓŁ, ZŁY TRENER

To miał być dla Marco Hucka (38-3-1, 26 KO) wyjątkowy występ. Po tym jak wcześniej wyrównał rekord wszech czasów jeśli chodzi o ilość skutecznych obron pasa kategorii cruiser, dziś nad ranem miał go poprawić. Ponadto rozpoczynał - w zamyśle wielką karierę za oceanem. Tylko że ta kariera może się szybciej skończyć niż się zaczęła - oczywiście na rynku amerykańskim.WIDEO: JABŁOŃSKI vs CAVALLARO (-75kg) - PÓŁFINAŁ ME 2015

Tomasz Jabłoński (-75kg) w półfinale Mistrzostw Europy 2015 wagi średniej stoczył zażarty, a co najważniejsze zwycięski bój z Włochem Salvatore Cavallaro. Dzięki temu za kilka godzin zaboksuje w Bułgarii o złoty medal z Rosjaninem Petrem Chamukowem, ale póki co wróćmy do wczorajszej wygranej za sprawą naszego nagrania. Jabłoński vs Cavallaro, czyli pozycja obowiązkowa!MISTRZOSTWA EUROPY 2015: CHAMUKOW OSZUKAŁ JABŁOŃSKIEGO

Tomasz Jabłoński (-75) starł się przed momentem z Petrem Chamukowem w walce o złoty medal Mistrzostw Europy w wadze średniej. Wygrał niestety ten drugi, więc Polak musi zadowolić się srebrem. Srebro zdobył także startujący w wadze ciężkiej Igor Jakubowski (-91kg), który z powodu kontuzji nie stawił się dziś w ringu.
GŁOWACKI JAK ADAMEK DZIESIĘĆ LAT TEMU

Do wielkiego zwycięstwa "Głowki" nasunęło się również kilka analogii dotyczących innego wielkiego czempiona znad Wisły. 21 maja 2005 roku podczas gali w hali United Center w Chicago 29-letni wówczas Tomasz Adamek (49-4, 29 KO), nieznany szerszej publiczności podopieczny Andrzeja Gmitruka, dostąpił zaszczytu stoczenia pojedynku o mistrzostwo świata WBC wagi półciężkiej.


MAŁE PIĘŚCI: HUCK vs GŁOWACKI

Oczy bokserskiego świata będą dziś zwrócone na Newark. Zobaczymy tam wielkiego Marco Hucka w starciu z niedocenianym Krzysztofem Głowackim, magiczną walkę Tarver vs Cunningham i kubański test ''Szpili''. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.
'OCZKO' MAĆKA SULĘCKIEGO

Przykro było patrzeć na walkę Maćka Sulęckiego (21-0, 6 KO)... Facet światowej czołówki wagi średniej musiał czekać na koniec gali żeby pokazać się polskim kibicom, a naprzeciw niego stanął gruby i przestraszony Jose Miguel Rodriguez Berrio (21-9, 13 KO).BOXREC A POLSKA WAGA JUNIOR CIĘŻKA

Zazwyczaj nie posiłkujemy się komputerowym zestawieniem witryny BoxRec, ale przy specjalnych okazjach i dużych walkach staramy się Wam przedstawić listę najlepszych na świecie - bez układów/układzików, tylko listy ułożonej na podstawie matematycznych wyliczeń. Po wspaniałym zwycięstwie nad ranem Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) z Marco Huckiem (38-3-1, 26 KO) pięściarz z Wałcza awansował z czternastego aż na drugie miejsce!

WIDEO: JAKUBOWSKI vs GRISUNINS (-91kg) - PÓŁFINAŁ ME 2015

Igor Jakubowski (-91kg) pokonując wczoraj momentami do jednej bramki Nikolajsa Grisuninsa awansował do finału Mistrzostw Europy 2015 w wadze ciężkiej! Dziś niestety nie zobaczymy go w akcji z racji odnowienia się kontuzji łokcia, ale dla tych, którzy jeszcze nie widzieli, prezentujemy Wam jego wczorajszą potyczkę półfinałową! Jakubowski vs Grisunins, czyli pozycja obowiązkowa!