NIEMIECKA PRASA: GŁOWACKI POKAZAŁ JAJA I SERCE DO WALKI

Redakcja, Suddeutsche Zeitung / Bild

2015-08-15

Tak jak polskie i amerykańskie, niemieckie media są zachwycone Krzysztofem Głowackim (25-0, 16 KO), który niespodziewanie zastopował nad ranem Marco Hucka (38-3-1, 26 KO) i został nowym mistrzem świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej.

- Na całym świecie jest nie więcej niż 80 osób, które dziesięć sekund po otrzymaniu takiego ciosu z powrotem byłyby na nogach - czytamy na łamach "Süddeutsche Zeitung" w odniesieniu do szóstej rundy, w której Huck rzucił Polaka na deski i omal nie znokautował. - Głowackim jest jedną z tych osób. Udowodnił, że ma twardą szczękę, jaja i serce do walki.

EKSPERCI ESPN ZACHWYCENI WALKĄ I KRZYŚKIEM

Hart ducha "Główki" zrobił też wrażenie na "Bildzie". - Polak okazał się twardzielem, walczył dalej. I to jak walczył! W jedenastej rundzie rzucił Hucka na matę, a gdy ten wstał, zaraz do niego dopadł i wykorzystał swoją szansę - znokautował Hucka! - pisze tabloid.

Komentując postawę Niemca, "Süddeutsche Zeitung" zastanawia się, czy nie popełnił on olbrzymiego błędu, kończąc współpracę z trenerem Ullim Wegnerem i wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych.

- Huck musi zastanowić się nad swoją karierą, nad tym, co chcą z nią zrobić. Jest jeszcze młody i może wrócić. To on teraz musi pokazać, że że ma jaja i serce - czytamy.