Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-07

 


DANIEL ADAMIEC: NIEPOHAMOWANY GŁÓD RYWALIZACJI

Daniel Adamiec (64 kg) stoi przed szansą pokazania się na wielkiej pięściarskiej imprezie, jakiej bez wątpienia są mistrzostwa Europy. Polak liczy na to, że wykorzysta swoje warunki fizyczne i pozytywnie nas zaskoczy, a w jego formę wierzy również szkoleniowiec Zbigniew Raubo. Dzisiaj w Samokowie Polak zmierzy się z Niemcem Kastriotem Sopą w boju eliminacyjnym. W ubiegłym roku Sopa gościł w Karlinie podczas towarzyskiego meczu Polska vs Niemcy, pokonując na wyjeździe Marcina Latochę. Patrząc na jego wcześniejsze dokonania - w 2013 roku odpadł w ćwierćfinale mistrzostw Europy, po drodze wygrywając dwie walki. W tym roku w Baku (Igrzyska Europejskie) wywalczył brązowy medal. Poza tym, świetnie radził sobie w rozgrywkach World Series of Boxing, notując triumfy nad zawodnikami USA Knockouts, Italia Thunder i Argentina Condors.MAYWEATHER: NIE ZNAM ZA DOBRZE TEGO GIENALIJA

Podczas czwartkowej konferencji prasowej promującej walkę Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO) z Andre Berto (30-3, 23 KO) nie mogło zabraknąć pytań o walkę marzeń pomiędzy najlepszym bokserem świata a Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO). I nie mogła paść inna odpowiedź z ust Amerykanina.
ME 2015: CO NAS CZEKA W SAMOKOV-IE?

Już dzisiaj od 15:00 rozpoczną się pierwsze walki eliminacyjne podczas mistrzostw Europy. Zanim dowiemy się, na jakich rywali trafili Polacy, zobaczcie materiał zapowiadający zmagania najlepszych pięściarzy w Europie, który nagraliśmy w Samokowie. 30-tysięczne miasto oddalone o 60 km od Sofii będzie gospodarzem turnieju.


MAYWEATHER: WALKA Z ROUSEY? JESTEŚ KOMIKIEM?

Amerykańskie media zastanawiają się od jakiegoś czasu, co by było, gdyby najlepszy bokser świata Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) zmierzył się z uznawaną za najlepszą kobietę w sportach walki Rondą Rousey. - Jesteś komikiem? - ironizował pięściarz, gdy w czwartek zapytał go o to jeden z dziennikarzy.


ME SENIORÓW 2015: DANIEL ADAMIEC ZŁY PO NIESŁUSZNEJ PORAŻCE

Daniel Adamiec (-64kg) nie krył rozczarowania po przegranej walce z Konstantinem Sopie. Nasi korespondenci również widzieli jego wygraną nad Niemcem, ale niestety sędziowie byli innego zdania. - Jego ciosy nie robiły na mnie wrażenia, on jęczał po akcjach na dół - mówił zły Polak. Posłuchajcie naszej rozmowy z Adamcem tuż po zejściu z ringu.MAYWEATHER SR: JA MOGĘ WALCZYĆ Z KHANEM

Amir Khan (31-3, 19 KO) nie doczekał się walki z Floydem, ale wciąż może się zmierzyć z Mayweatherem - tyle że seniorem. W trakcie czwartkowego spotkania z mediami 62-letni ojciec najlepszego boksera świata jak zawsze miał wiele do powiedzenia i zapraszał Anglika do ringu.DAWID MICHELUS: WSZYSTKO ZWERYFIKUJE WALKA

W krótkim wywiadzie przed dzisiejszą walka, Dawid Michelus powiedział nam, że nawet najlepsze przygotowania, a tak się czuje, zostają zweryfikowane przez ring na który zostaje zaproszony tuż po inauguracyjnym pojedynku otwierającym zmagania podczas czterdziestych pierwszych Mistrzostw Europy w Bułgarii.


TOMASZ GARGULA: SZYKUJE SIĘ BARDZO EMOCJONUJĄCA WALKA

Wczoraj oficjalnie została potwierdzona konfrontacja między Maciejem Miszkiniem (17-3, 4 KO) a powracającym na dobre do boksu Tomaszem Gargulą (16-0-1, 5 KO) podczas wrześniowej gali Polsat Boxing Night w Łodzi. Sądeczanin nie ukrywa radości z możliwości występu na tak prestiżowej imprezie i jednocześnie zapewnia wielkie emocje związane z tym pojedynkiem.


NIEBEZPIECZNY WŁOCH NA DRODZE PAWŁA WIERZBICKIEGO

Również dzisiaj zmagania w mistrzostwach Europy rozpocznie Paweł Wierzbicki (+91 kg), który zanim przeszedł do boksu seniorskiego świętował przecież wielkie sukcesy w czasach młodzieżowych. Pięściarz z Sokółki jest w znakomitym nastroju, który w ringu twardo zweryfikuje niebezpieczny Włoch - Guido.Vianello


PAWEŁ WIERZBICKI: MOGŁEM ZDECYDOWANIE WIĘCEJ

- Mogłem zdecydowanie więcej - nie ukrywa Paweł Wierzbicki, mistrz Polski w wadze super ciężkiej, który swój udział na Mistrzostwach Europy Seniorów 2015 zakończył już w pierwszej potyczce. Przegrał na punkty z Włochem Guido Vianello. - Muszę bić więcej kombinacjami - przyznał tuż po zejściu z ringu.


DAWID MICHELUS: WALCZYŁEM NA 30%

- Walka nie potoczyła się tak jak zakładałem - mówi nieoczekiwanie Dawid Michelus, który przecież w pierwszej drabince turnieju wagi lekkiej ME Seniorów odprawił reprezentanta Łotwy. Po zwycięskim boju porozmawialiśmy z aktualnym mistrzem Polski w limicie do 60 kilogramów. Posłuchajcie co powiedział tuż po zejściu z ringu.

TOMASZ JABŁOŃSKI: JESTEM DOBRZE PRZYGOTOWANY

Znamy wyniki losowania - Kapitan Rafako Hussars Poland trafił na zawodnika z Finlandii - Dmytro Tretyak. - Nie obawiam się nikogo, jestem świetnie przygotowany i gotowy do walki o wysokie stawki podczas mistrzostw Europy. "Panterę" spotkaliśmy w Samokowie, posłuchajmy co miał do powiedzenia przed arcyważnym startem, który może zaważyć o kwalifikacji olimpijskiej do Rio de Janeiro.


WIDEO: MICHELUS vs RAMLAVS

W pierwszej walce Mistrzostw Europy Seniorów na drodze Dawida Michelusa stanął Artjoms Ramlavs z Łotwy. Aktualny mistrz Polski w wadze lekkiej pokonał jednak pierwszą przeszkodę i awansował dalej. A my mamy dla Was niespodziankę - pojedynek Dawida! Zapraszamy!