Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-02

 

ANDRZEJ WAWRZYK O REHABILITACJI I POWROCIE NA RING

Jeszcze przed świętami nasz korespondent w USA - Marcin Filipowski, miał okazję długo porozmawiać z Andrzejem Wawrzykiem (29-1, 15 KO), byłym pretendentem do mistrzostwa świata wagi ciężkiej. O strasznym wypadku, długiej rehabilitacji oraz powrocie na ring w rozpoczynającym się właśnie roku w blisko półgodzinnym wywiadzie.


JAPOŃSKI POTWÓR CHCE ROMANA GONZALEZA

21-letni Naoya Inoue (8-0, 7 KO) zawładnął wyobraźnią kibiców na całym świecie, kiedy 30 grudnia już w drugiej rundzie zastopował doświadczonego Omara Narvaeza (43-2-2, 23 KO) i zdobył tytuł mistrza świata w drugiej kategorii wagowej. Teraz "Potwór" liczy na jeszcze większe wyzwania.
OBÓZ BELLEW POLUJE NA PAS WBO BĄDŹ IBF

Tony Bellew (23-2-1, 14 KO) teoretycznie powinien czekać na rozstrzygnięcie drugiego półfinału eliminatora do pasa WBO pomiędzy Krzyśkiem Głowackim a Nurim Seferim. Ale promujący go Eddie Hearn ma taką siłę przebicia, że jego podopieczny być może z marszu dostanie walkę o mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej.

TRENER STEVENSONA: ADONIS ZNOKAUTUJE KOWALIOWA

Trener Adonisa Stevensona (25-1, 21 KO) liczy na to, że 2015 rok przyniesie wyczekiwaną od miesięcy walkę unifikacyjną w wadze półciężkiej z Siergiejem Kowaliowem (26-0-1, 23 KO). Jak się ona zakończy, nie ma najmniejszych wątpliwości - zwycięstwem jego podopiecznego przed czasem.


ROACH: MARQUEZ CHCE UNIKNĄĆ NOKAUTU

Szanse na piąty pojedynek Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) z odwiecznym rywalem Juanem Manuelem Marquezem (56-7-1, 40 KO) maleją z dnia na dzień. "Dinamita" od początku mówił, że nie interesuje go taka walka, a teraz zmaga się dodatkowo z urazem kolana i możemy już nigdy nie zobaczyć go w ringu. Freddie Roach jak zwykle ma swoją teorię. - Nie chce znów z nami walczyć. To sprytny sposób, by uniknąć nokautu - mówi słynny trener.