Archiwum wiadomości z dnia: 2014-09-15

 SĘDZIOWIE ODDALI MECZ

Nikt nie żałował wizyty na sobotnim towarzyskim meczu pomiędzy drużynami z Polski i Białorusi w Wierzchowie. Od wczesnych godzin popołudniowych rozgrzewali kibiców młodzi adepci podczas walk pokazowych, a od 16:00 rozpoczął się główny spektakl, na którym nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz i pracowników ambasady Białorusi. Werdykt zapewne sprawiedliwy, ale niedosyt pozostał - powiedział nam Zbigniew Szulc. Wyniki w rozwinięciu.

HOTEL BINKOWSKI: SPOTKANIE DELEGATÓW PRZED 'TURNIEJEM DROGOSZA'

Dziś wieczorem w Kielcach 15 delegatów z krajów które zgłosiły chęć uczestnictwa w II Międzynarodowym Memoriale im. Leszka Drogosza zameldowało się w Hotelu Binkowski na roboczym spotkaniu, gdzie przedstawiono oficjalny program turnieju. W kuluarach spotkaliśmy zawodników naszej kadry wraz z trenerami Tomaszem Różańskim i Walerym Korniłowem. Wszystkiego doglądał "As Kieleckiego Boksu" Grzegorz Nowaczek, dopinając na przysłowiowy ostatni guzik najdrobniejsze szczegóły tego wydarzenia, które na stałe zostało wpisane w kalendarz AIBA.


LEBIEDIEW: WALCZYŁEM Z PODOBNYM, LEPSZYM RYWALEM OD KOŁODZIEJA

- Wydaje mi się, że okres dwóch tygodni na aklimatyzację jest wystarczający, a decyzja o treningach w Ameryce słuszna. Wszystko jednak sami ocenią kibice - mówi Denis Lebiediew (25-2, 19 KO), który po szkoleniu pod okiem Freddiego Roacha w Los Angeles dziś przyleciał do Rosji, by już na miejscu kończyć obóz przed zaplanowaną na 27 września potyczką z Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO).

EKIPA Z USA JUŻ TRENUJE W KIELCACH

Chwilę po przylocie do Polski, ekipa ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęła treningi przed II Międzynarodowym Memoriale im. Leszka Drogosza, który od wtorku będzie gościł w kieleckiej Hali Legionów. Zapowiadają się nie lada emocje, bo stawka, jak na warunki boksu olimpijskiego w kraju jest wysoka.

MAYWEATHER SR ODPOWIADA KHANOWI

Amir Khan (29-3, 19 KO) nie jest pod wrażeniem występu Floyda Mayweathera Jr. (47-0, 26 KO), który w nocy z soboty na niedzielę po raz drugi pokonał Marcosa Maidanę. Brytyjczyk twierdzi, że po Amerykaninie widać już jego 37 lat i gdyby doszło do ich konfrontacji, pokonałby niezwyciężonego pięściarza. Pewnemu siebie "Królowi" postanowił odpowiedzieć ojciec i trener Mayweathera.


GARCIA DO PACQUIAO: UWAŻAJ O CO PROSISZ

Manny Pacquiao (56-5-2, 38 KO) ma przed sobą walkę z Chrisem Algierim (20-0, 8 KO), ale myśli już też o większych wyzwaniach, w tym o pojedynku z Dannym Garcią (29-0, 17 KO). Amerykanin jest bardzo zainteresowany tą potyczką, choć ma dla Filipińczyka radę: - Uważaj o co prosisz.