WALLIN: CIOSY NA KORPUS TO SŁABOŚĆ USYKA

- Usyk jest bardzo wrażliwy na ciosy po dole - mówi Otto Wallin (26-1, 14 KO). Szwed 23 grudnia spotka się z Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) i w razie wygranej mocno przybliży się do walki z mistrzem IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

- Według mnie Usyk nie powinien być już mistrzem. Moim zdaniem cios na korpus Daniela Dubois był prawidłowy i to on powinien wygrać przez nokaut. Sędzia zachował się beznadziejnie, bo nie dość, że nie uznał tej akcji jako prawidłowej, to jeszcze sam od siebie dał dodatkowy czas Usykowi na odpoczynek. Analizując poprzednie walki Usyka wyraźnie widać, że ciosy na korpus to jego słabość i pięta achillesowa - dodał Wallin.

MIKE TYSON: FURY MIAŁ ZŁY WIECZÓR, PRZEŁAMIE USYKA I WYGRA >>>

Przypomnijmy, że w kontrakcie na walkę w Arabii Saudyjskiej jest jednostronny zapis o rewanżu, który przysługuje tylko Joshui. Jeśli więc Wallin wygra, będzie musiał dać AJ-owi drugą szansę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 29-11-2023 20:16:38 
Zobaczymy jak Waluś bedzie znosil ciosy na korpus z Joshua ;)
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 29-11-2023 20:41:17 
Nie ma odpornych na ciosy na korpus. To podatna na ciosy płaszczyzna, której uraz usłabia wszystkie inne. Gadanie, że to słaba strona Usyka wynika właśnie z tego, że można mu tak odebrać nogi, dlatego wielu właśnie tego typu uderzeń próbuje na niego.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-11-2023 22:00:33 
Podobno Fury już specjalnie trenuje te ciosy na słaby punkt Usyka, a pomaga mu sztab wybitnych ekspertów: Andrzej Gołota i Andre Ward.
 Autor komentarza: Boks4ever
Data: 29-11-2023 22:29:02 
@DyktaT

No właśnie. Co to z w ogòle za pieprzenie? Możesz mieć łeb ze stali, ale jak dostaniesz "czyściocha" na wątrobę.

@Ariosto

Podobno jeszcze Daniel Dubois dołączył do sztabu. Nie jest aż takim ekspertem, jak wymienieni przez Ciebie, ale coś tam zawsze może od siebie dodać ;)
 Autor komentarza: Boks4ever
Data: 29-11-2023 22:30:18 
Ucielo mi fragment tekstu... jak dostaniesz "czysciocha" na watrobe to po zawodach.*
 Autor komentarza: marcinm
Data: 30-11-2023 02:52:40 
Fury zeby bic po schabach to bedzie musial zadawac ciosy na wysokosci swoich kolan :D

Wallin pieprzy glupoty z braku laku zeby ktokolwiek o nim mowil, po dojechaniu z rak AJ-a pojdzie w sluszny niebyt bo jest to jeden z bardziej przereklamowanych zawodnikow z tzw. topki.

Ma tyle farta, ze druga porazke poniesie z rak topowego zawodnika wiec jeszcze bedzie mogl sie mierzyc z Whytami i Chisorami za dobre siano, na swoim poziomie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-11-2023 10:03:05 
Niezmiennie kolesiom z takimi argumentami jak Wallin życzę z całego serca walk w których będą przyjmować identyczne ciosy na korpus. Może wtedy sobie przypomną, że uprawiają zawodowo sport, który o dziwo ma jakieś przepisy o tym traktujących. A jak ktoś jest równie tolerancyjny na ciosy (oczywiście przyjmowane przez innych) np w tył głowy, to też ślę podobne "serdeczne" życzenia.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 30-11-2023 11:02:32 
Zgadzam się z Wallinem co do tego ciosu. Ja widzę takie w co drugiej walce i nikt tego nie przerywa. Nie mam szczególnych pretensji do sędziego, bo miał mało czasu na reakcje. Wielu ludzi ze świata boksu już na długo po walce, dysponując licznymi zdjęciami i nagraniami, mieli z tym ciosem problem. I do dzisiaj wielu ludzi ma taką opinię jak Wallin. Ale cios był na granicy, opinie w jedną i druga stronę można obronić i nie mam z tym problemu. Ale najbardziej idiotyczne z tego wszystkiego jest to tłumaczenie z linią pępka, jakoby ona wyznaczała pas, a wszystko co jest poniżej tej cienkiej linii którą wyznaczą sam pępek jest nieprawidłowe. No kurwa świetnie. Może tak rzeczywiście piszę w regulaminie tej jednej federacji, ale w której walce ten przepis jest stosowany, bo w prawie każdej są ciosy bite poniżej linii pępka i wszyscy mają na to wyjebane. To jest tłumaczenie dla idiotów, obrażające ludzką inteligencje, traktujące kibiców tak jakby nie oglądali walk.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-11-2023 11:16:30 
Oczywiście zawsze pojawi się jakiś baran z teorią, że jak coś dzieje się na co dzień to jest poprawne lub akceptowalne. To, że ktoś bije przeciwnika,bez reakcji ringowego poniżej pasa, w tył głowy czy klinczuje bezkarnie nie legalizuje tym sposobem tych procederów. To tak jakby powiedzieć, że jazda na podwójnym gazie, przekraczanie prędkości jest dopuszczalne, bo przecież mimo przepisów to się na naszych drogach dzieje codziennie, często bezkarnie. Albo raz policja w tym samym miejscu lepi mandaty a innym razem nie za parkowanie. Czy przeoczenia lub brak reakcji w codziennych jednych przypadkach legalizują podobne/identyczne wykroczenia i łamanie przepisów w innych? Chyba tylko ostatni melepeta, znający życie tylko z perspektywy ekranu może tak stwierdzić.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 30-11-2023 11:28:46 
Tylko jakbyś nie zauważył pompka to przepisy nie wszystkich federacji mówią w tej kwestii to samo. Więc odniesienie się do prawa które jest jedno, jasno określone i zawsze mówi to samo jest kulawe tak jak i ty. Dlatego właśnie siedzisz na rencie i wydajesz czipy.
 Autor komentarza: VVD
Data: 30-11-2023 11:37:31 
Nstępny który nie rozumie i nie umie używać słów "pisze/jest napisane" żałosne... pisze, gdzie pisze? Kto pisze? Na czym pisze? Dalej pisze czy już napisał?
 Autor komentarza: Ogar
Data: 30-11-2023 11:43:12 
Nie pisze tylko wkleja cudze teksty z internetu, on jest za głupi żeby samemu coś napisać.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-11-2023 11:58:47 
No tak, przy tym przykładzie jazdy na podwójnym gazie, czyli po spożyciu - wszędzie ta sama ilość promili niby obowiązuje? :) Przepisy w moim przykładzie wcale nie są jednolite ale za to w jednym duchu, trzeba uważać po wypiciu kielicha wszędzie. W jednym kraju bardziej w innym mniej ale jednak generalnie trzeba uważać. Podobnie z przepisami zadawania ciosów na dół. Poza tym, w stawce były pasy 3/4 najważniejszych federacji wiec różnorodność przepisów swoją drogą a pi..lenie o dopatrzeniu się różnic w przepisach to drugie, całkowicie inne zagadnienie jako zajęcie dla takich baranków właśnie.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 30-11-2023 12:13:24 
Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz ale u nas ilość dopuszczalnych promili jest zawsze jasno określona dla kierowców i nie ma tu pola do dyskusji.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-11-2023 12:26:32 
Przepisy to nie jakieś "keine grenzen" ichtroje. Przepisy są po to aby ustalać pewne granice. Ze względu na "racje" jednego baranka dla którego "linia pępka" jest "idiotyczną" granicą ciosów poniżej pasa, zaraz trzeba by stwierdzić, że granica wyznaczona względem ucha też jest kuriozalna przy kwalifikowaniu ciosów w tył głowy. Jeśli więc takie barany tworzyłyby przepisy, niedługo trzeba by było czekać na zwiększenie ilości tragedii w ringu. Bo taki baran stroniący od według niego "idiotycznych" granic gotów by był do zalegalizowania wszystkich ciosów w tył głowy, które np choćby tylko musnęły tylną końcówkę małżowiny usznej. Na szczęście tacy melepeci w tym i tak niebezpiecznym sporcie od dziesiątek lat nie uczestniczą w wypracowywaniu przepisów. Do baranka: granica wyznaczona linią na wysokości jest po to, że nikt jej sobie w górę nie podciągnie jak Fujar pod pachy swoje spodenki. Ta granica odnosi się więc do jedynego widocznego, stałego punktu odniesienia jest dość precyzyjna, bez zbędnego zakresu jaki daje zmienna szerokość pasa spodenek, która może być o rożnej wielokości np 10-15 cm i jeszcze podciągnięty.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-11-2023 12:30:38 
Tylko, że ten melepeta pewnie pępka nie widzi przez fałdy, pewnie ma w tych okolicach ogólny zanik wszystkiego co posiada człowiek, facet, wiec go ciosy poniżej pasa nie przerażają... z kim ja tutaj dyskutuję?
 Autor komentarza: Ogar
Data: 30-11-2023 13:01:15 
No właśnie nie wiem z kim dyskutujesz, bo piszesz jakieś bzdury w odniesieniu do prawa, które jest jasne i klarowne nawet dla małych dzieci. No chyba że nie wiesz gdzie się znajdujesz i jakie prawo cie obowiązuje. To wtedy wyjdź na ulicę i zapytaj kogoś, niech ci to rozrysuje geograficznie.


Wracając do tematu to nie pisałem, że sama linia pępka jest idiotyczna. Tylko idiotyczne jest, że jedna federacja ma taki zapis i w 99% przypadków go nie egzekwuje. Tylko w tej 1 walce na 1000 kiedy trzeba wybronić decyzje sędziego, stają na straży i cytują go jakby to było oczywiste. Nie zawracam ci więcej czasu. Możesz wracać na bramę i wydawać czipy, bo zaraz przyjdzie 2 zmiana.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.