ESPN: UNIFIKACJA FURY vs USYK 17 LUTEGO!

W końcu konkrety o unifikacji wszystkich pasów wagi ciężkiej. Główni bohaterowie są znani od dawna, teraz jednak pada data oraz gospodarz gali.

Aleksander Usyk (21-0, 14 KO) wniesie do ringu pasy IBF, WBA i WBO, a Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) dorzuci tytuł federacji WBC. W erze czterech równorzędnych pasów będzie to pierwszy absolutny i bezdyskusyjny champion.

Pojedynek odbędzie się 17 lutego w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Właśnie tam Fury siedemnaście dni temu pokonał po zaskakująco trudnej przeprawie gwiazdora MMA Francisa Ngannou.

OTTO WALLIN: FURY WCIĄŻ MOIM FAWORYTEM W WALCE Z USYKIEM >>>

Przypomnijmy, iż pierwotny plan zakładał unifikację już 23 grudnia, ale wobec desek Fury'ego i rozcięć na twarzy walkę mistrzowską trzeba było przesunąć w czasie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wujot
Data: 14-11-2023 21:45:03 
Walka niby oczekiwana ale raczej ocierająca się o missmatch. Usyk jest idealnie skrojony pod Furego, nie ma mocnego uderzenia, nie jest wystarczająco silny fizycznie jak np Ngannu więc w klinczach będzie przestawiany także nogi przestaną karmić wilka w trakcie walki. Usyk miał już ciężko z cruserem Briedisem czy past prime Chisorą którego Fury nastukał łatwiej niż ukrainiec. O Jeden most za daleko Olek.
 Autor komentarza: ElTerrible
Data: 14-11-2023 22:12:19 
Jak na razie to o TF ani widu ani słychu od momentu sławetnego show z FN.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2023 07:15:08 
Ja jako wieloletni ekspert bokser.org mam następujące zdanie:
Fury jest za duży dla Usyka jak fury dobrze to rozegra to może to wyglądać jak walka Kliczki z Adamkiem. Jednym słowem usyk nie ma szans.
Ostatnia walka Furego ? Słaba dyspozycja przez zlekceważenie rywala brak dobrych przygotowań Itd. z usykiem to będzie inny fury
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-11-2023 08:44:10 
Tajson przegra nie dla tego, że jest gorszy, mniej utalentowany, tylko dlatego, że przewaga rozmiaru... chęci, głodu, motywacji, psychiki Usyka w boksie jest przeogromna. Tajson musiałby się zmotywować jak do Władka, Denataja co jest niemożliwe przy króliku ze średniej, gdzie będzie nie tylko w swoim lekceważącym mniemaniu o Ukraińcu ale i mainstreamowym faworytem. A przypominam, że u Tajsona już widać, że swój prime ma za sobą, więc przy 100% (nierealnym przy obecnej motywacji) i tak nie będzie dawna dwumetrową baletnicą. Pisanie o leworęcznym Usyku, że "jest idealnie skrojony pod Furego" to jest jakieś nieporozumienie. I ktoś kto o nim pisze, że "nie ma mocnego uderzenia" jeszcze bardziej będzie przecierał oczy ze zdumienia niż przy Nganołu jak Tajson w walce z Olkiem będzie zwiedzał dechy.
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 15-11-2023 09:01:57 
Usyk może być już po swoim prime w wieku 37 lat
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-11-2023 09:49:23 
Tylko, że Usyk prowadzi się na co dzień, w życiu, przy Tajsonie jak mnich. Przy Tajsonie trzeba zapomnieć o metryce tylko pamietać, że potrafi prowadzić się jak uliczny trzydziestoletni lump co aparycją udaje sześćdziesięciolatka.Do tego Usyk swoją dyspozycję wynikającą z wieku wyciśnie jak cytrynkę a takiej pewności w tym aspekcie przy Furym mieć nie można. Tutaj na przebieg walki duży wpływ będzie miał ringowy, jeśli literalnie podejdzie do przepisów, będzie reagował na faule, zapasy to Tajsonowi odpada kolejny argument. Tak naprawdę ci co typują wygraną Fujara to mogą jako przewagę podać jego gabaryty/przewagę fizyczną. Bo niby co? Nogi ma lepsze? :) A może umiejętności, inteligencję? Psychikę?!! :) O nieszablonowości Tajsona zapomnijcie - nawet na debiutanta Nganołu już nie podziałała (było wręcz odwrotnie). Prędzej odwrotna pozycja Usyka podziała niż ta nieszablonowość. To nie będzie powtórka Lennox vs Holyfield. Lennox w przeciągu całej kariery był lepszy niż Tajson a Usyk nie ustępuje Holyfieldowi.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 15-11-2023 10:08:09 
Obaj maja swoje atuty którymi i górują nad tym drugimi i obaj maja słabe punkty.
125 kilogramowy Tyson Fury nadal ma szybkie ręce,ale nogi są już wolne.Dlatego jego taktyka będzie podporządkowana na "odebraniu"nóg Usykowi
Pierwsze rundy Cygan będzie przegrywał bo nie będzie nadążał za szybszym i mobilniejszym rywalem.Taktyka Furego będzie polegać na klinczach, wieszakach,brudnych zagrywkach w zwarciu i wykorzystania swojej przewagi rozmiarów i siły.Bedzie tez starał się obijać doły Ukraińca
Tak styranego i umęczonego przeciwnika Tyson postara się znokautować w późniejszych rundach
Dlatego wszystko będzie zależeć od tego jak Usyk sobie z tym poradzi.Jezeli będzie w stanie dość skutecznie unikać zwarć i klinczy to będzie miał szanse wypunktować Cygana,ktory nigdy nie był mistrzem defensywny i pojedynek z szybszym i mobilniejszym rywalem
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-11-2023 11:37:24 
"wypunktować Cygana,który nigdy nie był mistrzem defensywny" ja bym poszedł dalej, Cyganowi tak gęba urosła do niebotycznych rozmiarów, że teraz każdemu kolejnemu przeciwnikowi aż trudno czegoś nie trafić. Tajson za dużo zbiera, przy swojej większej wadze, stabilniejszym staniu na nogach bije mocniej ale i sztywniej przyjmuje, szukanie drobnych na macie to też u niego żadna nowina ostatnio - zobaczycie, że Usyk będzie tak samo "waciany" jak Fjury przy Łajlderze.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 15-11-2023 12:14:47 
Tyson na pewno nie lekceważy Usyka. Wszystkie te słowa o króliku z kategorii średniej to tylko taka gadanina. Fury będzie bardzo dobrze przygotowany i zmobilizowany. Tyson to bokser o wysokim ringowym IQ i mimo tego co mówi wie jak dobrym bokserem jest Usyk. Mimo to przegra dlatego, że Oleksandr jest jeszcze lepszy i będzie miał dla Tysona niespodzianki których ten się nie spodziewa.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-11-2023 12:39:34 
Starykibic
Tajson zapewniał, że nie zważy lekce Ngannołu a jednak trochę tak zrobił. "Fury będzie bardzo dobrze przygotowany i zmobilizowany" ważenie pokaże, że nie będzie. "bardzo dobrze" pod Usyka to by było dawne 115 kg a założę się, że on już nie jest wstanie takiej wagi osiągnąć przy najlepszej motywacji sportowej z jego strony a jak wiadomo po tych wszystkich obsuwach to dominuje u niego wyraźnie zgubna w ringu motywacja finansowa.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 15-11-2023 14:03:11 
poszukiwacz. Spotkanie, celowo nie piszę walka, z F.N. to było inna historia, znasz mój pogląd na ten temat. Fury wie, że pojedynek z Usykiem to jeden z trzech najważniejszych w jego życiu obok tego z Kliczko i pierwszego z Wilderem. Jeśli chce być zapamiętany jako jeden z wielkich w HW, a bardzo Mu na tym zależy, to wie, że z Usykiem musi wygrać. Dla Niego pieniądze są bardzo ważne, ale nie tylko one. Dlatego będzie dobrze przygotowany i będzie zastawiał pułapki na Usyka. Tylko jeszcze nie wie, że w zastawianiu pułapek Usyk jest lepszy i dlatego to wygra.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-11-2023 14:20:48 
Starykibic
"Dla Niego pieniądze są bardzo ważne, ale nie tylko one" no tak bardzo ważna jest dla niego rodzina - więc znowu pieniądze :) Zgadzam się co do faworyta ale co do motywacji Tajsona już absolutnie nie. Pożyjemy zobaczymy, czy w ogóle do walki w lutym dojdzie. Jeśli dojdzie, to ceremonia ważenia wiele wyjaśni. Wiadomo, że nikt nie liczy na 112 kg Tajsona (jak przy Władku), na bodajże jego ostatnie 115 (z Wallina) też nie licz. Oczywiście on chyba pierwszy raz 124 kg to miał za drugim razem z Czirosrają, potrafił później ważyć mniej i nie podejdzie do Usyka jak do Łajldera ze 125 kg (za pierwszym razem chyba), wie, że to nie ten typ. Myślę jednak, że nie zejdzie poniżej 120 kg a przy Usyku powinien.. i to wyraźnie bo hillowska wersja Tajsona się tutaj nie sprawdzi.
 Autor komentarza: Erwin
Data: 15-11-2023 17:59:00 
Cygan zastosuje taktykę W. Kliczko z pojedynku z Powietkinem i zastopuje Ukraińca do 10 rundy. Wystarczy taka taktyka plus bardzo dobre przygotowanie kondycyjne i sędzia ringowy któremu nie będzie przeszkadzał "brudny" boks Tysona. Tyko tyle i aż tyle wystarcza aby Fury bez problemów pokonał Ukra...
 Autor komentarza: Erwin
Data: 15-11-2023 18:41:07 
Ukraińca...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.