FURY Z USYKIEM O 4 PASY WAGI CIĘŻKIEJ DOPIERO W LUTYM

Wygląda na to, że poczekamy dwa miesiące dłużej na unifikację wszystkich pasów wagi ciężkiej. Planowana pierwotnie data 23 grudnia jest już niemal na pewno skasowana.

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) - mistrz WBC, miał w zeszłą sobotę łatwo uporać się z Francisem Ngannou i tuż przed świętami skrzyżować rękawice z Aleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO), championem IBF/WBA/WBO. Ale Ngannou nie tylko się postawił, on nawet rzucił Fury'ego na deski i porozcinał. Dlatego też nowy termin to luty 2024. Nie zmienia się natomiast lokalizacja - Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej. Właśnie tu w miniony weekend Fury wymęczył nieznaczne zwycięstwo nad gwiazdorem MMA i byłym mistrzem UFC.

Rozcięcia na czole i lewym łuku brwiowym, ale również deski i parę mocnych przyjętych ciosów, sprawiły, że walka ma odbyć się dopiero w lutym. Umowa zawarta pomiędzy Furym a Usykiem zawiera klauzulę dwustronnego rewanżu, praktycznie zapewniającą obu drużynom dwie walki za dziesiątki milionów dolarów. Przy czym rewanż może odbyć się już nie o cztery, a tylko trzy pasy królewskiej kategorii. Więcej o tm pisaliśmy TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 01-11-2023 09:34:31 
Czyli nie zawalczą, oczywiście z winy Furego
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 01-11-2023 11:06:01 
W lutym się powie, że w kwietniu, w lutym Usyk straci pasy i tak się toczy ten cyrk.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 01-11-2023 12:26:55 
O ile w ogóle dojdzie do tej walki, bo coś szczerze powątpiewam. Moim zdaniem Fjutry po prostu nie jest taki dobry, na jakiego się wykreował po surowym Wilderze. Trochę się Usyka obawia i tyle.
 Autor komentarza: golabek
Data: 01-11-2023 13:27:49 
Jeżeli dzięki temu będzie to Fury przygotowany jak do Wildera/Kliczki to nie mam nic przeciwko.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 01-11-2023 16:52:30 
Usyk może tak długo trzymać pasy? IBF przypadkiem nie naciska na niego? Jak to jest?
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 01-11-2023 17:27:39 
Prawda jest taka że Fury nie był gotowy ani na Franka ani tym bardziej Usyka w ostatnich dniach ..walka bedzie bo to są potężne pieniadze ..dla obydwu ..zakładam że zrobia dwmumecz i wyjdą być może nawet na remis ..Fury musi się teraz wziąć do roboty i trochę popracować nad swoim mentalem..mam jednak nieodparte wrażenie że obserwujemy już schyłkowego Furego..on tego wieczoru nie chciał być z Frankiem w tym ringu ..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 01-11-2023 17:46:47 
Zreszra ma już 35 lat..w wieku 40 nie będzie skakać jak baletnica a to jednak nie Foreman jie te uderzenie ..Fury się kończy ..dwie walki z Usykiem potem że dwa jakieś kabarety..rewanż z Frankiem ..potem 4 walka Wilder ..i na koniec wrestlerzy w ringu ..
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-11-2023 18:19:06 
Fury to byl geniusz HW, jego IQ i level bokserski sprawialy, ze kazdy przy nim wygladal w ringu blado. Ale o to trafia na dwoch nieszablonowcow i z pierwszym juz mial sakramencki problem (czy wygral...?), a z tym mniejszym szamanem boksu wygladaloby to jeszcze gorzej, bo ten pieron w ogole nie chcialby sie dac trafic.

Dlatego daje 30-70% ;) ze walka z Usykiem sie odbedzie, TF nie ma juz moim zdaniem mentalu na zbijanie wagi i ciezka harowke. On te obie walki chcial ogarnac jednym cugiem i samym skillem, a tu trzeba sie byloby podrasowac (kg, speed).

I na litosc tysonowska, ostatnia obrone stoczyl 2022 kwiecien z Whytem, i jak slysze ze kolejna 2024 luty... Dwa latka cyrku? Absolutnie mi nie wmiwicie, ze Chisora to byla obrona;)

Przekladka walki, bo ma rozciecie? Ojej. Bidula. A przeciez mialo pojsc jak z platka. No i przeca rabbit nic mu i tak nie zrobi. Tak sie lganie, tak sie konczy pajacowanie jak za shittalkiem nie idzie dzialanie.
 Autor komentarza: selik
Data: 01-11-2023 18:50:09 
Z jednej strony było mi żal i wstyd za jego postawę w ringu. Z drugiej to niemiłosierne przewlekanie spotkania z Usykiem obliczone na obniżkę formy Ukraińca ( co postępuje ) .
I tu może się okazać, że "wielki" Tyson się zadrybluje .... sam straci więcej niż jego potencjalny rywal , czego mu serdecznie życzę wraz ze sromotnym wpierdol.
Swoją drogą powinna być jakaś kara za takie zwody i intencjonalne marnowanie czasu przeciwnikom. !!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.