WALLIN WYPRZEDZIŁ JOSHUĘ - ON DLA HRGOVICIA W WALCE O PAS IBF?

Decyzja władz federacji IBF może na nowo zmienić plany ekipy Anthony'ego Joshuy (26-3, 23 KO). Bardzo możliwe, że w przyszłym roku pas IBF wagi ciężkiej zmieni będzie wakujący, ale zmienił się skład ewentualnych pretendentów.

W skrócie - na przełomie roku ma dojść do unifikacji Fury vs Usyk, obaj jednak w kontrakcie mają mieć zapis o rewanżu, który może aktywować przegrany z pierwszej potyczki. Na to nie zgadzają się władze International Boxing Federation, narzucając zwycięzcy obowiązkową obronę z Filipem Hrgoviciem (16-0, 13 KO). Zarówno ekipa Fury'ego, jak i Usyka, zostały o tym poinformowane bezpośrednio przez federację. Bardzo więc prawdopodobne, że w rewanżu Usyka z Furym w stawce będą już tylko pasy WBC, WBA i WBO. A o wakujący tytuł IBF powalczy Hrgović.

Oczywiście Chorwat miałby spotkać się z kolejnym najwyżej rozstawionym w rankingu zawodnikiem. Takim do niedawna był Joshua, jednak potyczka Otto Wallina (26-1, 14 KO) z Muratem Gasijewem (30-2, 23 KO), wygrana przez Wallina na punkty, była półfinałem eliminatora IBF. W opublikowanym dziś rankingu IBF Wallin wyprzedził więc Joshuę i to on na ten moment byłby przeciwnikiem Hrgovicia, jeśli spełni się kreślony przez nas scenariusz...

Poniżej prezentujemy Wam screen z uaktualnionego dziś zestawienia IBF. Niestety od dawna nie mamy w wadze ciężkiej swojego przedstawiciela.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 10-10-2023 21:45:22 
Jeśli nie dojdzie do walki AJ-Wilder to Joshua będzie walczył z kimś innym i jak wygra to on będzie numerem 2. Pozatym ibf bardziej się opłaca wariant z Antkiem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-10-2023 21:45:49 
Wallin vs Usyk byłoby interesującym szachowym spektaklem, tak samo jak i starcie Szweda z Kubańczykiem Sanchezem. Na europejską bitwę Kabayel vs Wallin też bym się nie obraził, w szczególności po ostatnim koncercie Otto przeciwko Muratowi. Hrgovic vs Wallin, a czemu nie? Byłby ciekawy nowy mistrz świata.
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 10-10-2023 22:18:27 
@puncher48
Z szachami według mnie przesadziłeś. Wallin aż tak dobry technicznie nie jest ale rozumiem o co chodzi.

Osobiście uważam, że Joshua nie chce kolejnej walki z Usykiem i pewnie wolałby walkę z Wilderem, z którym ma spore szanse jak i ma szanse sporo zarobić. Osobiście sam bym chciał takiej walki.

Miłoby było także zobaczyć walkę Andersona z kimś z pierwszej 15stki.

Patrząc po rankingu dobra byłaby walka Sanchez -Wallin.

Bakole również powinien z kimś zawalczyć.

Pozycję Kabayele uważam za nieco zbyt wysoką.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 10-10-2023 22:19:36 
Żadnych przepisów władz ibf
 Autor komentarza: HNS
Data: 11-10-2023 07:39:07 
Rankingi federacji to wewnętrzna sprawa federacji, jakim algorytmem się posługują to nie wiem ale kibicowskim okiem można stwierdzić, że Wallinowi title shot się zwyczajnie nie należy. Z tego zestawienia kilku bokserów będących za nim powinno się po nim przejechać. To raz.
Dwa to zupełnie inna sprawa, która mam nadzieję obudzi czołówkę. Otóż sam fakt, że Wallin miał jaja, wziął walkę z faworyzowanym Gassijewem, poleciał do Turcji (?), wypykał Rosjanina i wystrzelił w rankingach IBF i Boxrec. Zaryzykował, opłaciło się, teraz stał się oczkiem uwagi i może to dobrze rozegrać - sportowo i/lub finansowo.
W czasach kiszenia pasów przez federacje, ich ulubieńców i magnatów promotorskich, zestawienia pomiędzy zawodnikami czołówki to jedyny sposób na dopchanie się do walk mistrzowskich.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.