DEVIN HANEY WYPEŁNIŁ KONTRAKT I KONTRUJE ARUMA

Devin Haney (30-0, 15 KO) zaprzeczył plotkom, które rozpuścił Paul Malignaggi, jakoby przed walką z Wasylem Łomaczenką (17-3, 11 KO) miał przedłużyć umowę z Bobem Arumem i jego grupą Top Rank.

Haney - dziś bezdyskusyjny mistrz świata wagi lekkiej (WBC, WBA, IBF, WBO), właśnie po to podpisał kontrakt z Arumem na trzy walki, by móc walczyć z Kambososem i Łomaczenką. Zrobił swoje i dziś ma wszystkie asy w rękawie - cztery mistrzowskie tytułu oraz wolność w podejmowaniu decyzji. Bo nie wiąże go ani kontrakt promotorski, ani telewizyjny. A przy okazji odgryzł się Arumowi, który po walce stwierdził, że Łomaczenko nie tylko wygrał, ale wygrał wyraźnie.

PROMOTOR WALKI, DAVIS, KOWALIOW, MARES - WSZYSCY ZA ŁOMACZENKĄ >>>

- Ten staruszek spał przez całą noc. Zerkałem na niego pomiędzy rundami i widziałem jak śpi. A informacje o przedłużeniu umowy są po prostu nieprawdziwe - stwierdził Haney.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 24-05-2023 10:01:43 
Hehe, ciekawe co dalej. Jeśli przedłuży kontrakt z TR to życzyłbym sobie walki ze Stevensonem, z którym nie wygra, ale pewnie też będzie zainteresowanie ze strony obozu Davisa i ten pojedynek mógłby być korzystniejszą opcją pod względem finansowym bo Davis ostatnio zrobił świetne PPV z Garcią, a też sportowo łatwiejsza opcja do wygrania. Ja jednak obstawiam, że zobaczymy go za chwilę w 140 i pasy się rozejdą.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 24-05-2023 10:23:17 
Słowa wskazujące na pożegnanie z Bobem. Jak pójdzie do 140 to dla mnie zwyczajnie daje nogę przed Shakurem i Davisem. Przy okazji widzę Polakos że dalej nie doceniasz Davisa. Tank Davis nie jest żadną "łatwiejszą opcją" aniżeli Stevenson. Tank to taka sama ekstraklasa wagi lekkiej jak Shakur.. Nie tylko potrafi w ringu gościa rozgryźć ale i dodatkowo solidnie mu przypierdolić.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 24-05-2023 10:23:50 
Jeśli już łączyć Haneya z TR, to bardziej z junior półśrednią, Taylorem, Lopezem itd
 Autor komentarza: Polakos
Data: 24-05-2023 10:41:43 
Garbus, nie przekonuje mnie ta droga Davisa - jak dla mnie za dużo kombinacji w tej karierze. A to wysuszony na wiór R.Garcia, a to H.Garcia z niższej kategorii, a to leszczowaty Rolly Romero. W zasadzie ostatnim dobrym punktem odniesienia jest walka z Cruzem, która była wyrównana. Jeśli wygra z topowym lekkim w dobrym stylu to mnie do siebie przekona.

Shakur deklasuje konkretnych rywali i to bez żadnych kombinacji.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 24-05-2023 10:58:09 
Wysuszony na wiór to był ODLH z Pacmanem. Rajan w tym wieku nie powinien mieć żadnych problemów z wagą. zwłaszcza w tych niższych kategoriach, gdzie większa kupa czy obiad decydują o twojej kategorii wagowej.

Absolutnie nie umniejszam Shakurowi, dla mnie w tej chwili to najlepszy lekki i sam jestem bacznym obserwatorem jego kariery. Natomiast nie zgodzę się ze Davis jest jakąś łatwiejszą opcją sportową dla Haneya niż Stevenson. Dla mnie Haney może przegrać i z tym i z tym.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 24-05-2023 11:28:27 
No ja mam nieco inną optykę na sytuację z Garcią, tym bardziej, że pojechali z nim na dwa baty - limit 136 i klauzula w gratisie. Jak pięściarz idzie walczyć wyżej to jestem w stanie przymknąć oko, ale nie w sytuacji kiedy przeciwnik jest sprowadzany niżej.

Skoro uważasz Shakura za najlepszego lekkiego to siłą rzeczy Davis może zostać nazwany łatwiejszą opcją co nie znaczy, że łatwą.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 24-05-2023 12:41:25 
Shakur imo ma największy potencjał "umiejetnościowy", stąd ta ocena. Co nie zmienia faktu że Davisa również bardzo mocno cenię. odnoszę tylko wrażenie że nie widzisz potencjału u Tanka, być może jest to też spowodowane że pokonał Rajana i już Ci się włączył tryb "deprecjonowania". To tylko luźne spostrzeżenia, żaden atak.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 24-05-2023 12:44:27 
Davisa uważam za kompletnego pieściarza. Cios, inteligencja ringowa, obrona (umie nawet floydowski Shoulder roll). Niestety może mu zabraknąć kiedyś "gabarytów"
 Autor komentarza: Polakos
Data: 24-05-2023 13:08:11 
Jak dla mnie żaden problem przyznać, że ktoś był lepszy w uczciwej rywalizacji. Ale póki co u Shakura widzę wielki sport, a u Davisa bezpieczną przystań i wygodne dobieranie rywali wsparte różnymi zapiskami kontraktowymi. Być może się to zmieni na lepsze, ale po tym sukcesie finansowym to niestety dalej może zmierzać w kierunku szukania pieniędzy, a niekoniecznie wyzwań. Zobaczymy.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 24-05-2023 13:13:00 
Ale wiesz że Davisa opisałeś właśnie tak, jak funkcjonuje przez całą karierę Canelo ?
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 24-05-2023 13:15:27 
I w przypadku Tanka masz obiekcję, a nad Canelo na co dzień piejesz z zachwytu. Ale pomiajając już twojego idola i twoją hipokryzję. U Shakura sportowo nie ma się do czego przyczepić..
 Autor komentarza: Polakos
Data: 24-05-2023 13:48:10 
Tyle, że Canelo brał pojedynek unifikacyjny z Troutem w wieku 22 lat, brał pojedynek z Floydem Mayweatherem w wieku 23 lat mimo, że każdy mu to odradzał, brał pojedynek z Larą, gdzie nawet nie było żadnego pasa w stawce a każdy wiedział, że Kubańczyk będzie dla niego super niewygodny. O późniejszych latach to nawet nie wspominam gdzie brał w zasadzie wszystkich mistrzów po kolei, nawet wyskakując do prime 175 (mniej więcej tak jakby Davis wyskoczył do prime 147).

Ja u Davisa tego typu wyzwań nie dostrzegam, ale może się to zmieni na lepsze.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-05-2023 14:02:25 
Z mojego sportowego punktu widzenia rewanż na cito, czyli vendetta wasala na hegemonie. Reszta może poczekać, pół roku ich nie zbawi, oczywiście ryzyko dla Haney'a olbrzymie, gdyż "Hi Tech" nie ma nic do stracenia. Niestety bywa, że sport gryzie się z biznesem...
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 25-05-2023 01:02:19 
Ja wiem jedno, po tym weekendzie już wiem na 100%, że Polakos to Furman :D sam się tak wpierdolił w maliny, tylko głupi tego nie widzi :)))))) będzie zaprzeczał, ale to proste jak je...wiadomo co, także redaktorze Furman, poczytam jak będzie czas, nie komentuję z Polakosa nic więcej buhahhaha.
 Autor komentarza: JAx00
Data: 25-05-2023 06:47:12 
potężna strata dla portalu xD
 Autor komentarza: 1Aleksandra1
Data: 25-05-2023 23:54:48 
Polakos napisał:
"Jak dla mnie żaden problem przyznać, że ktoś był lepszy w uczciwej rywalizacji"
Przestań się osmieszać.
Po tym co pisałeś po walce Canelo z Bivołem to po prostu jesteś żenujący.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.