PROMOTOR WALKI, DAVIS, KOWALIOW, MARES - WSZYSCY ZA ŁOMACZENKĄ

Bob Arum, który promował sobotnią walkę Wasyla Łomaczenki (17-3, 11 KO) z Devinem Haneyem (30-0, 15 KO), stwierdził w rozmowie z ekipą Ukraińca, że sędziowie skrzywdzili go swoją punktacją, dołączając tym samym do długiej listy zawodników i trenerów, którzy nie zgadzają się z werdyktem arbitrów.

- Wygraliście ten pojedynek, nie mam co do tego wątpliwości - powiedział szef grupy Top Rank w rozmowie z Łomaczenką i jego menadżerem Egisem Klimasem. Ukrainiec wciąż ma ważny kontrakt z Arumem, Haney od teraz pozostaje wolnym agentem, choć ponad 90-letni promotor chętnie przedłuży z nim umowę.

- Nie lubię takich dyskusji w mediach społecznościowych, ale tym razem i ja zabiorę głos. Łomaczenko zasłużył sobie na wygraną - napisał Abner Mares, były mistrz świata trzech limitów.

- Łomaczenko wygrał na mojej karcie w rundach osiem do czterech - stwierdził z kolei Siergiej Kowaliow.

- To była świetna walka, od pierwszej do ostatniej rundy. Tylko decyzja sędziów okazała się kiczowata. Łomaczenko wyraźnie wygrał, na mojej karcie osiem do czterech - powiedział w podobnym tonie Keyhawn Davis, rodak Haneya.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 22-05-2023 13:00:26 
Poza promotorem Mike555 :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2023 13:08:44 
Powtórzę - od czasu do czasu zdarza się, że poziom sędziowania nie dorasta nawet do pięt poziomowi walki. Najgorsze jest to, ze Bob promując walkę nie zrobił nic aby ta trójka sędziów w ślad za walką była międzynarodowa w składzie - zachowywali się jakby to nie miało znaczenia a przecież te 116-112 tego właśnie dowodzi.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 22-05-2023 13:16:01 
@poszukiwacz - ale co mógł zrobić Arum? Jeśli zdecydował się na Las Vegas, to był skazany na Komisję Sportową Stanu Nevada, która nie dopuszcza nikogo z zewnątrz. Ekipa Łomaczenki nie chciała Dave'a Morettiego, chciał go odsunąć od punktowania menadżer Wasyla, ale nic nie wskórał. A to właśnie Moretti dał 116:112 i 10. rundę Haneyowi. Oczywiście możesz mi odpisać, że Arum powinien zrobić walkę poza Las Vegas, lecz byłoby to niepoważne. Bo to tam są duże pieniądze na stole.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 22-05-2023 13:17:12 
Natomiast z cytatem "poziom sędziowania nie dorasta poziomowi walki" zgadzam się jak najbardziej.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-05-2023 13:23:56 
Jako że sobie amatorsko punktowałem dla mnie walka remisowa, ewentualnie minimalnie w stronę Łomaczenki. Można było też dać nikłe zwycięstwo Haneyowi. Niektóre rundy okrutnie ciasne, to był majstersztyk strategiczno-techniczny. Rewanż wskazany, a nawet wymagany i to w trybie pilnym, pytanie czy Amerykanin na to pójdzie?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-05-2023 13:24:23 
@poszukiwacz
A kiedy Ty widziałeś w Las Vegas międzynarodowy skład sędziów? Albo w ogóle w USA? Trzeba takiej okazji, żeby ludzie zaczęli zauważać, że boks zawodowy jest z gruntu obciążony rażącym brakiem obiektywizmu. O ile inni oszukują, zachowując jakieś pozory, to w USA dzieje się to po prostu metodą "na chama".
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2023 13:29:31 
"Jeśli zdecydował się na Las Vegas" no właśnie, taki stary lis co niby nie da się złapać na gumową kurę... a prawda jest taka, że miał to w dupie a pieniądz nie śmierdzi - mógł to zrobić w Polsce :)
A tak na poważnie, to wszyscy wiemy, że w tak wyrównanych i na mega poziomie walkach jest prze..ane czasem sędziować gdzie przecież w punktowaniu nie ma rund remisowych. Wszyscy też wiemy, że jeśli ktoś w statystykach zadał np nawet 20, 30 celnych ciosów więcej to teoretycznie może i tak przegrać walkę bo np miał niesamowity zryw w tylko dwóch, trzech rundach a resztę przegrywał o błysk szprychy i to wystarczy. Tyle, że tutaj takiej sytuacji nie było. Rozumiem jeszcze remis, który defacto oznacza skuteczną obronę Haneja i nie byłby satysfakcjonujący dla Łomy ale przegrana jest dla niego krzywdząca.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2023 13:35:24 
Hugo
nie chodzi o to co widziałem a o to jak powinno być - tak wysoki poziom zawodników to wystarczająca zasługa na takie traktowanie nie tylko tych bokserów ale i kibiców.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-05-2023 14:53:51 
@poszukiwacz
Czy poziom wysoki, czy niski, to bez znaczenia. System jest z gruntu oszukańczy i trzeba się z tym pogodzić albo przestać oglądać. Jedyną skuteczną metodę walki z układem na dziś dzień wypracował Beterbijew. Dopóki nokautuje, to karteczkami z taką lub inną punktacją mogą sobie dupę podetrzeć.

Dziwi mnie tylko fakt, że akurat po walce Haney vs Łomaczenko zrobił się taki huczek, bo werdykt jest problematyczny, ale nie rażąco niesprawiedliwy, jak w wielu innych ważnych pojedynkach.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-05-2023 15:06:04 
Hugo
"Czy poziom wysoki, czy niski, to bez znaczenia" poziom ma kolosalne znaczenie. Ostrzysz sobie zęby na bokserką ucztę a tu znowu chujnia. Przy tandetnych walkach na zapyziałych galach nie ma tego bólu a co najwyżej śmiech i tu można sobie odpuścić oglądanie. Tutaj jednak grzech przegapić bo walka to miodzik ale dziegieć też kurwa musi być, bo jak zwykle kasa musi się komuś zgadzać a dobro boksu nie.
"Dziwi mnie tylko fakt, że akurat po walce Haney vs Łomaczenko zrobił się taki huczek" bo być może zadziałała zbiorowa psychologia obrony mniejszego. Po takim werdykcie i przebiegu walki Łomy z Rigondeux też byłby szum i wsparcie dla Szakala.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 22-05-2023 15:23:41 
Prywatnie uważam że bardziej skrzywdzono GGG z obu walk z Canelo niż wczoraj Łomę z Haneyem, gdzie miałem na swojej karcie 114-114, ale wynik 115-113 w każdą ze stron da się wybronić..
 Autor komentarza: Furmi
Data: 22-05-2023 15:45:37 
@Introwertyk - bo tu dochodzi inny czynnik, ludzki. Wszyscy wiedzieli, że to ostatnia szansa Łomaczenki na wielki tryumf na miarę P4P. Mało kto dawał mu szansę. Starym mistrzom na ostatniej prostej kibicujemy chyba jeszcze mocniej, niż wtedy, gdy są w swoim szczycie.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 22-05-2023 16:45:19 
"System jest z gruntu oszukańczy i trzeba się z tym pogodzić albo przestać oglądać." też mnie to bardzo boli i czasem mam ochotę przestać oglądać boks, ale nie jest to jedna z takich okazji. Walka była bliska. Większość ekspertów oraz kibiców (na boxrecu "fans" mają to 115:113 Łoma) widziało zwycięstwo Ukraińca, ale nie jest to duża większość. Zdania są jednak podzielone. Widziałem dużo znacznie gorszych decyzji, które nie wzbudziły takiego protestu - żeby daleko nie szukać np. punktacja remisowa Yoka - Bakole (tu się zgadzam z Furmim, że kwestia stawki i 'starego mistrza').
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-05-2023 16:59:33 
A tak ogólnie to Haney walczył taktycznie z dupy. Gdy pozwalał Vasylowi na dlugie ataki pozostajac w obronie zamiast będąc większym i silniejszym wejść w wymianę. Sam zaś jak atakował to robił to niemrawo w porównaniu np do Salido czy Lopeza
 Autor komentarza: gerlach
Data: 22-05-2023 19:27:34 
Bo Lomaczenko musialby sie urodzic czarny to by to wygral. Po drugie to Haney bedzie w najblizszych latach przynosil zyski FEDERACJOM, a nie zmierzchajacy Loma. Nikomu sie wygrana Hi Techa nie oplacala?
 Autor komentarza: HNS
Data: 22-05-2023 20:22:14 
Największy wał w ostatnim czasie (2020) to SD dla Gaballo w starciu z Rodriguezem. Filipińczyk był w tej walce bezradny a sędziowie wydali skandaliczny werdykt. Dla zainteresowanych link: https://youtu.be/yOwJe0zOsWk
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.