DE LA HOYA: RAMIREZ MÓGŁBY ROZWAŻYĆ WAGĘ CRUISER

Gilberto Ramirez (44-1, 30 KO) zapewnił, że wpadka na ważeniu to pojedynczy przypadek i wróci znów w wadze półciężkiej. Ale promujący go Oscar De La Hoya zamierza nawiać byłego championa kategorii super średniej (76,2 kg) przejście do dywizji junior ciężkiej (90,7 kg).

"Złotemu Chłopcu" chodzi o konkretne nazwisko - Badou Jacka (28-3-3, 17 KO), nowego i trochę niespodziewanego mistrza świata federacji WBC. 40-letni Szwed - były champion wagi super średniej i półciężkiej, pod koniec lutego zdetronizował słabo dysponowanego Ilungę Makabu, stając się łakomym kąskiem dla wszystkich z czołówki. Żeby jednak się do niego dobić, trzeba będzie mocno "przepłacić". A to akurat jest w zasięgu szefa grupy Golden Boy Promotions.

- Czemu nie wyższa waga i walka z Badou Jackiem? To byłaby świetna potyczka, mam nadzieję, że wkrótce do niej doprowadzimy. Gilberto musi naprawdę zastanowić się, co chce teraz zrobić i czy ma jeszcze do tego serce. Wierzę, że są jeszcze dla niego ciekawe opcje - stwierdził De La Hoya.

Więcej o wpadce na ważeniu i konsekwencjach finansowych Ramireza pisaliśmy TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 21-03-2023 08:29:26 
Problem z cruiser jest taki, że jest słabo płatna i niekoniecznie cieszy się dużym prestiżem. Takiego Jacka pewnie by skosił bez większych problemów, ale nie wiem czy na dłuższą metę jest to opcja korzystna, chyba, że potem od razu do ciężkiej i ewentualnie wielka bitwa o Meksyk z Ruizem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-03-2023 10:13:19 
Jak już podbije junior ciężką i królewską dywizje, dobrze byłoby zbić do lekkiej i utemperować Haney'a. Tak się pisze legendę milagros se vende.
 Autor komentarza: hms
Data: 21-03-2023 10:41:32 
Nie byłbym taki pewny czy wygrałby z Jackiem. Zurdo zawsze był po prostu znacznie większy od rywali, tu traci ten atut
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 21-03-2023 11:17:36 
Jack jest świetny technicznie. To nie byłaby walka z wyraźnym faworytem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.