NIESTETY - RIAKPORHE PRZEŁAMAŁ GŁOWACKIEGO

Krzysztof Głowacki (32-4, 20 KO) jak zwykle pokazał charakter, ale Richard Riakporhe (16-0, 12 KO) okazał się za duży i zbyt silny.

Pięściarz z Wałcza starał się wywierać pressing i bił dużo wyższego rywala lewym na korpus. Ten w pierwszej rundzie odpowiedział mu jedną, za to soczystą kontrą prawym na górę. W połowie drugiej Anglik huknął prawym krzyżowym na szczękę, pod Krzyśkiem ugięły się nogi, ale gdy niepokonany przeciwnik doskoczył dokończył dzieła zniszczenia, a Polak zamknął oczy i niczym z Huckiem zaczął odpowiadać na zasadzie "ty albo ja", Riakporhe odpuścił w obawie przed przyjęciem w wymianie mocnej bomby. Trzecia runda lepsza, Polak po raz pierwszy sięgnął rywala lewą ręką, ale w końcówce znów nadział się na mocną kontrę.

GŁOWACKI: MÓJ CZAS SIĘ ZBLIŻA, ALE TO JESZCZE NIE KONIEC >>>

Po przerwie Głowacki konsekwentnie celował lewą ręką na korpus. Wszystko wyglądało coraz lepiej, niestety chwila zawahania i mocny prawy hak Brytyjczyka na szczękę znów zranił "Główkę". Riakporhe za moment poprawił prawym sierpowym, przy linach dodał kilka kolejnych ciosów przez gardę i na sekundy przed gongiem na przerwę pojedynek przerwał sędzia. Szkoda, widać były dwukrotny mistrz świata jest wciąż za dobry na "średnich", a już za słaby na tych najlepszych...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-01-2023 23:37:53 
Cóż, teraz czas na EBU i piękny koniec przygody z boksem.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 21-01-2023 23:40:35 
Co on to robił Głowacki, jakies machniecia celując w ręce Riahpora. Po jednym z takich machniec został skarcony pierwszy raz.
Później ratowało go tylko to że Riahpore był ostrożny i nie rozpuścił rąk. Niestety wyglądało to tak że jak pójdzie kombinacja to Głowacki tego nie zablokuje i tak się stało.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 21-01-2023 23:40:47 
Albo i koniec bez zadnych ebu itp. bo chyba nie ma juz tego ogbia w nim. O czym sam trpche mowil.

Bnie zdziwie sie jak zakonczy kariere.
 Autor komentarza: januzs
Data: 21-01-2023 23:41:02 
cios na wątrobę zrobił robotę.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-01-2023 23:41:22 
Czas pójść w ślady Szpilki. Nie sądzę by skończyło się to inaczej...
 Autor komentarza: Zartan
Data: 21-01-2023 23:41:36 
Głowacki w trybie natychmiastowym powinien zakończyć karierę. Kolejna walka wygląda tak samo a więc Krzysiek , który raz , że ustępuje umiejętnościami rywalowi to mam wrażenie , że on totalnie nie wie co ma robić w ringu a jego ciało reaguje nienaturalnie na te ciosy no i kolejna walka skończona przez KO. Ja to mam wrażenie , że nasz Krzysiu to z przypadku został tym mistrzem świata. Upiekło się z Huckiem , fajnie wypunktował już schodzącego od dawna ze sceny Cunninghama a od porażki z Usykiem to już totalny zjazd.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 21-01-2023 23:41:38 
Kto obstawil kase tak jak Zimnoch typowal to wygral pokazna sumke :D
 Autor komentarza: Flakon
Data: 21-01-2023 23:42:11 
Riakphore jeszcze szybciej załatwił sprawę niż Okolie.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 21-01-2023 23:45:28 
Ale racja ten cios na wątrobę sparaliżował Głowackiego najbardziej i już miał trudności bronić ciosy na głowę, tylko juz ruszał głową, tułów sztywny z bólu
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 21-01-2023 23:45:43 
Raczej nie przełamał, bo to by sugerowało wyrównaną walkę i zakończenie w końcowych rundach. Nazywajmy rzeczy po imieniu, Riakporhe rozniósł Głowackiego
 Autor komentarza: Flakon
Data: 21-01-2023 23:49:49 
Głowacki to jeszcze może zawalczyć sobie na krajowych galach z innym zawodnikiem past prime np. z Diablo Włodarczykiem, rzemieślnikiem bez talentu Nikodemem Jeżewskim czy przetestować jakiegoś młodego polskiego prospekta typu Michał Soczyński.
A i w tych walkach wcale nie byłby faworytem, bo dzisiejszy Głowacki i ten z Walk z Huckiem, Cunnem, Usykiem - to dwaj różni Głowaccy...
Dzisiejszy Głowacki przede wszystkim nie trzyma ciosu, nie ma pomysłu na walkę z większymi zawodnikami, ma nogi z betonu i kiepsko skraca dystans.
Nikomu nie kończę kariery i mam szacun dla Krzycha za sportowe osiągnięcia ale na arenie międzynarodowej to on prochu już nie wymyśli...
 Autor komentarza: Marcin1978
Data: 21-01-2023 23:58:59 
takie małe przemyślenie …. Uber powstał , bo taksówkarze oszukiwali ludzi, a mma i inne freekfighty powstały i wypierają boks , bo promotorzy oszukiwali i oszukują kibiców. Pompują rekordy i wychodza po kase do ostatniej walki te freeki boksu. Nie mam na mysli Krzyska, ale ogół sprawy. W Mma nie walczy nr 2 na swiecie ze 198 na swiecie , a w boksie tak jest i jeszcze mówią , ze ten 198 jest bardzo groźny😂😂😂
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-01-2023 00:16:00 
W boksie fortuny już nie zarobi. Na dobrą wypłatę będąc po takich postawach nie ma już co liczyć. Z Włodarczykiem, Cieślakiem czy Masterem nie zawalczy bo to "koledzy" albo po prostu Polacy. Za rozbijanie się z Jezewskim nie zarobi sensownie.

Krzysztof prawdopodobnie skorzysta z mody i pójdzie w ślady Szpilki. Aż takich pieniędzy nie zarobi ale z całą pewnością nazwisko może przynieść mu jeszcze niezle zarobki na kilka lat.

Nie wiem czy Krzysztof jest ustawiony finansowo bo to jego sprawa ale nie sądzę... A w jakiś fame MMA to nawet Łaszczyk zarobi kasę życia...
Trafiło już tam od groma ludzi z boksu. Chociażby Piątkowska, Brodnicka, Szpilka, Ugonoh.

Chciałbym miło się zaskoczyć ale stawiam że za jakiś czas będzie tu mowa o debiucie Głowackiego w jednej z tych bzdurnych federacji.
 Autor komentarza: Scross
Data: 22-01-2023 00:16:35 
Szkoda Głowackiego ale Brytol był lepszy. Zasłużone zwycięstwo. Przegrałem bo obstawiłem ko w 3 rundzie.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 22-01-2023 02:11:27 
"W Mma nie walczy nr 2 na swiecie ze 198 na swiecie , a w boksie tak jest i jeszcze mówią , ze ten 198 jest bardzo groźny"

niestety doskonałe podsumowanie. A to tylko jeden z nie wiem ilu (pewnie dziesięciu) grzechów boksu opanowanego przez te wszystkie mafie.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 22-01-2023 03:42:04 
Głowacki jest w zabawnej sytuacji gdzie jeszcze jest brany jako "czołówka", podczas gdy od dawna jest daleeeeeeko poza nią i praktycznie każdy z top20 robi mu powtórkę z dzisiaj. Łącznie z Masternakiem, tylko on by się dłużej znęcał.

Te walki to w teorii mogłyby być wyrównane starcia, w praktyce mega missmatch'e zarówno z Okolie jak i tutaj.
 Autor komentarza: KarateTsunami
Data: 22-01-2023 07:44:12 
Sędzia uratował mu kilka lat życia. Tak jak wcześniej pisałem, pojechał tam tylko po wypłatę. To przeciętny pięściarz, a mityczne doświadczenie nie pomogło uniknąc ostrego wpierdolu od silnego, wysokiego murzyna.

Jeszcze chwila i skończyłby jak Szpilka z Chisorą, albo jeszcze gorzej. Świniobicie.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 22-01-2023 08:09:31 
"Głowacki jest w zabawnej sytuacji gdzie jeszcze jest brany jako "czołówka", podczas gdy od dawna jest daleeeeeeko poza nią".
.
.
.
Chyba tak, to celna uwaga. Głowacki w walce bezbarwny, ale może lepiej powiedzieć brutalnie: słaby. Jaby nie wiedział, co robić, jak atakować. W ciągu czterech rund dał czas rywalowi na ustawienie się i zrzucenie stresu. Nie zaatakował odważnie poza ciągle powtarzanymi krótkimi zrywami na 1-2 ciosy. I znowu przestój i szachy.
Końcówka dziwaczna - rywal trafił, a ten ani balansu, ani rękawic w górę, nic. Stał i czekał na egzekucję. W takich wymianach widać słabość Główki - trafiony staje się łatwym celem.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 22-01-2023 08:58:04 
Jakoś wynik mnie nie dziwi.. Przecież każdy kto ma jakieś tam pojęcie wiedział że będzie KO na Krzysku.. pytanie było tylko kiedy.. Głowacki to przeciętny bokser, dawno past prime z kontuzjami..Boks na tym najwyższym poziomie ma już za sobą..
 Autor komentarza: Ogar
Data: 22-01-2023 09:46:36 
I powiesz takiemu Wasylowi, że ktoś z jego stajni jest past prime to ci powie, że jakie ty masz prawo takie rzeczy mówić jak nie boksujesz i jest kurwa po rozmowie. A wystarczyło wysłać Główkę na WBSS kiedy był w sztosie, zamiast Włodarczyka za zasługi. A on wysłał emeryta na prestiżowy turniej, a gościa w prime trzymał w kieszeni i ściągał mu do boksowania leszczy w jakiejś hali sportowej.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 22-01-2023 10:06:08 
Jak ktoś ma główkę zamiast głowy, to nie może być inaczej. On mistrzem świata też został z przypadku. Wynik tej walki był do przewidzenia. Dobrze, że sędzia wkroczył w odpowiednim momencie, bo obudziłby się w szpitalu. Czas kończyć. On nie wygrałby dziś nawet z Jeżewskimm czy Diablo.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 22-01-2023 10:16:34 
Główka nawet w sztosie przegrałby z takim koniem jak Anglik. Bo Główka w sztosie to nadal zawodnik, który zbierał baty od Hucka będącego już po przejściach. Hucka, którego historycy boksu jakoś szczególnie nie będzie wspominać.
By pokonać takie dysproporcje w warunkach fizycznych, pięściarz musi być naprawdę świetny, mieć super pracę nóg i bardzo dobrą przednią rękę. A Glowacki w szczycie formy był jedynie dobrym pięściarzem, a później już tylko przeciętnym. Obecnie słabym.
Głowacki jest już rozbity, bo było wiele walk w któych zbierał mocne ciosy. Zaczynając od tej z Huckiem, gdzie był bliski nokałtu, zbierał też z Usykiem, ale mnóstwo zdrowia zabrał mu Briedis. I nie mówię o łokciu, ale o tym co się działo potem. Okolie i wczorajszy poprawili. Nie wiem, czy on będzie miał branie w mma, bo to spokojny chłopak którego osobowość się nie wyróżnia, ale jeżeli brakuje mu pieniędzy, nadal może sobie klepać przyjezdnych za dziesiątki tysięcy złotych w Polsce. Coś na model Jonaka.
 Autor komentarza: Sulewc
Data: 22-01-2023 18:25:33 
Szkoda ze ziomus sie nie przelamal i dalej zyje
 Autor komentarza: Sulewc
Data: 22-01-2023 18:25:55 
Ale z drugiei strony sie ponoc przelamal i nauczyl ssania jaj
 Autor komentarza: Sulewc
Data: 22-01-2023 18:26:18 
Jak na zwykla kurwe i cwela szmaterskiego przystalo. Tfu na grob jego starej
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.