POBITY CHISORA ANI MYŚLI O SPORTOWEJ EMERYTURZE

Dereck Chisora (33-13, 23 KO) dostał straszne lanie od Tysona Fury'ego. Dobrze zarobił, zostawił mnóstwo zdrowia, ale nie zamierza odwieszać rękawic na kołku.

Do sportowej emerytury namawiał go sam Fury. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ >>>

Co na to "War"? Jak zwykle podąża własnymi ścieżkami i pomimo zbliżających się 39. urodzin nie zamierza kończyć w taki sposób swojej przygody z poważnym sportem. Udało mu się zdobyć tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej i dwukrotnie atakował tron World Boxing Council. Przegrywał jednak z wielkimi mistrzami, Witalijem Kliczką i właśnie z Furym.

- Trenowałem bardzo ostro, ale Tyson to naprawdę dobry zawodnik. Kiedy sędzia wkroczył do akcji, jako zawodnik byłem zły, a jako człowiek zadowolony, bo po wszystkim trzeba wrócić do domu i dzieci. Ja jestem taki, że boksowałbym nawet piętnaście rund i nie poddałbym się. Od tego jednak są sędziowie, by w odpowiednim momencie przerwać pojedynek. Ale nie odejdę jeszcze na sportową emeryturę, jeszcze nie. Muszę tylko zrobić trochę wolnego i odpocząć. Nie mam nawet nikogo, z kim konkretnie chciałbym zawalczyć, ale nie chcę jeszcze kończyć z boksem. Nie odejdę w ten sposób - powiedział Chisora.

Pomimo trzynastu porażek na koncie Dereck od kilkunastu lat zaliczany jest do czołówki wagi ciężkiej. W swoim CV ma wygrane nad Dannym Williamsem, Malikiem Scottem, Carlosem Takamem, Davidem Price'em, Kubratem Pulewem czy naszym Arturem Szpilką. Za wczorajszy występ miał gwarantowane 2 miliony funtów plus 20% zysków ze sprzedaży PPV. Na emeryturę by starczyło...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 04-12-2022 23:31:35 
Jeśli facet, który w boksie "siedzi" pół wieku (ja tylko "40") - niejaki Kostyra, stwierdził że walka była wspaniała... To co gość po takim występie będzie kończył. Swoją drogą, sądziłem że Saleta zareaguje na te bzdury, no ale rozumiem układ biznesowy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.