Archiwum wiadomości z dnia: 2022-11-01

 


STANISŁAW GIBADŁO: NOWICKI TO NIEWYGODNY RYWAL

Niepokonany na zawodowych ringach Stanisław Gibadło (8-0) stanie przed dużym wyzwaniem na kolejnej gali Tymex Boxing Promotion. Jego przeciwnikiem 18 listopada w Puławach będzie Tomasz Nowicki (10-1, 3 KO). Prezentujemy krótki wywiad z niepokonanym pięściarzem, w którym opowiada o przygotowaniach, jego spojrzeniu na walki z Polakami oraz frekwencji startowej.


BENAVIDEZ: WILDER MUSI SOBIE PORZĄDNIE USTAWIĆ USYKA

Byli mistrzowie świata wagi ciężkiej, Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) i Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) zostaną 8 listopada wyznaczeni do walki w ostatecznym eliminatorze WBC. Tymczasem były mistrz świata wagi super średniej David Benavidez (26-0, 23 KO) przedstawił krótką i treściwą analizę ewentualnej walki Wildera z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), czempionem IBF, WBA i WBO.
9 WALK W SOBOTNI WIECZÓR W LUBINIE

Już 5 listopada w Lubinie kibiców czeka dziewięć walk w boksie olimpijskim i zawodowym. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie pojedynek lokalnego bohatera, Pawła Czyżyka (9-1, 2 KO). W serwisie Biletyna.pl trwa sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Promotions 12.ŚWIAT BOKSU SKŁADA KONDOLENCJE PO ŚMIERCI RAPERA TAKEOFFA

Stany Zjednoczone okryły się dziś żałobą po śmierci rapera Takeoffa, członka niezwykle popularnej i wpływowej grupy Migos. 28-letni Takeoff - Kirshnik Khari Ball - został zastrzelony w nocy z poniedziałku na wtorek podczas awantury w kręgielni w Houston. Obecnie zewsząd płyną kondolencje, my skupiamy się na wybranych refleksjach gwiazd boksu.


BACHODIR ŻALOLOW vs CURTIS HARPER 26 LISTOPADA W LOS ANGELES

Pisaliśmy już o tym, że 26 listopada w Los Angeles zobaczymy galę, której walką wieczoru jest pojedynek o wakujący pas WBC wagi junior półśredniej - Regis Prograis vs Jose Zepeda. Dziś potwierdzono, że na karcie tej gali czeka nas również m.in. występ mistrza olimpijskiego i mistrza świata w boksie olimpijskim wagi super ciężkiej - znakomitego Bachodira Żalolowa (11-0, 11 KO).DOPINGOWY RECYDYWISTA MILLER Z SZANSĄ NA ROZPĘDZENIE KARIERY

Czarny charakter wagi ciężkiej, przyłapany ponad trzy lata temu na stososwaniu dopingu pogromca m.in. Tomasza Adamka (2018) i Mariusza Wacha (2017), Jarrell Miller (25-0-1, 21 KO) ma ponownie szansę na duże walki. Komisja Sportowa Stanu Nevada właśnie uchyliła mu zawieszenie i przyznała licencję, dzięki której może boksować na terenie całego kraju.