TYSON FURY: ODCHODZĘ TAK JAK CHCIAŁEM, BĘDĄC NA SZCZYCIE!

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) w rozmowie z Piersem Morganem potwierdził wcześniejsze deklaracja o zakończeniu kariery. Mistrz świata wagi ciężkiej w sobotni wieczór znokautował w szóstej rundzie Dilliana Whyte'a (28-3, 19 KO).

- Zawsze powtarzałem, że chcę odejść na własnych warunkach, będąc na samym szczycie. Nie chcę być kolejnym gościem, który po latach będzie wspominał "Powinienem odejść wcześniej". A odejście po walce w obecności blisko stu tysięcy kibiców to odejście z hukiem. Żadne pieniądze nie skuszą mnie też do powrotu. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Odchodzę, bo na każdego przychodzi kiedyś czas - zapewnia "Król Cyganów".

- Zawsze znalazłby się ktoś nowy, ktoś następny. Jestem zdrowy, szczęśliwy, normalnie rozmawiam, mam piękną żonę i szóstkę dzieci. Odchodzę w glorii, sławie, mając dużo pieniędzy. A przecież boks to niebezpieczny sport - kontynuował wielki mistrz z Manchesteru.

- Odchodzę na szczycie, jako drugi w historii po Rockym Marciano odchodzę będąc niepokonanym mistrzem. W głębi serca czuję dumę i szczęście ze wszystkich moich osiągnięć!

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY KRÓLA OLBRZYMÓW >>>

Champion osiągnął wiele, lecz pora na nowe obowiązki.

- Przez ostatnią dekadę podróżowałem po całym świecie, kiedy więc znajdę czas na bycie mężem, ojcem czy bratem? Potrzebuję życia rodzinnego. Chciałem odejść na szczycie i odchodzę. To wszystko prawda, kończę z boksem! - zakończył Fury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Waluk
Data: 28-04-2022 13:09:54 
Lubię Furego i uważam go za najlepszego obecnie a HW, ale odchodząc mając możliwość walki z innymi ciekawymi bokserami na zawsze wykreśli go z bycia top ever. Lepiej mieć porażki na koncie i walczyć x każdym niż niepokonany co walczył z 3 poważnymi zawodnikami
 Autor komentarza: Tommmy
Data: 28-04-2022 13:11:28 
Biorac pod uwage, ze ma zone i 6 dzieci i dobrze zainwestowal kase, nie grozi mu bankructwo i powrot do boksu z finansowych pobudek.
Czy sportowy duch walki sie w Furym jeszcze odezwie? Nie sadze - ma sklonnosci do zapuszczania sie po walkach i pewnie rezim treningowy coraz bardziej mu dokucza. Z pewnoscia bedzie mial swoje chwile jako showman i gosc roznych gali bokserskich.

Niedosyt pewnie pozostanie, bo chcialoby sie zobaczyc unifikacje 4 pasow, ale pewnie po odejsciu Fury'ego szybko sie takiej walko o wszystkie pasy nie doczekamy.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 13:23:24 
Postawa Furego bardzo inspirująca. Rzadko się zdarza żeby bokser kończył karierę w odpowiednim momencie. Dużo jest zawodników w top 10 z masą walk i też walczyli do późnego wieku. Tylko że mało który potem po karierze jest "normalny" i wiódł takie też życie. Lepiej odejść w chwale i zdrowiu, niż z uszczerbkiem na zdrowiu o który w boksie nie jest trudno, nawet jeśli posiada się umiejętności Furego. Ze względu na gabaryty, szybkość której żaden bokser w top 10 historycznym, nie posiada sądzę żę Fury nie będzie mieć problemu by się tam znaleźć, zresztą już tam jest umieszczany, Tyson już swoje osiągnął, dla mnie nie musi już niczego udowadniać. Fajnie jakby wyszedł na jeszcze tą jedną walkę, no ale jak kolega wspomniał wyżej 6 dziecki, rodzina, lepiej skończyć na szczycie niż przeciągać karierę w nieskończoność, tak jak większość z topu historycznych pięściarzy, a co potem się z nimi działo to szkoda gadać w większości przypadku, boks to niebezpieczny sport.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 28-04-2022 13:23:47 
Bez walki z Aj lub Usykiem, jest to co najwyżej wzniesienie...
 Autor komentarza: Tommmy
Data: 28-04-2022 13:31:12 
Rankingi pewnie beda tworzone i obecnosc Fury'ego w Top-10 bedzie pewnie szeroko dyskutowana.
Bezspornym jest, ze mial pasy wszystkich 4 kategorii (chociaz nie w tym samym czasie) i nikt go nie pokonal.
Jest jednym z kilku wielkich mistrzow i kropka.
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 28-04-2022 13:46:34 
Skoro skończył z boksem to niech zwakuje pas WBC, a nie go blokuje, bo można zrobić walkę Wilder vs Parker/Joyce.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 28-04-2022 13:55:38 
To nie jest odpowiedni moment na kończenie, no ale gada o tym do dawna, więc może odejść i wrócić.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 28-04-2022 14:20:45 
Świadoma decyzja dorosłego człowieka. Szanuję.
Jednak zawsze będzie brakowało tej kropki nad i. Jeśli pokonałby Usyka ( po wygranej z AJ, rewanż ), wtedy sprawa jest jasna.
Znając Tysona pewnie ze dwa razy zmieni zdanie. Ale HW bez niego nie będzie taka barwna.
W takim razie oficjalnie niech ogłasza emeryturę i wakuje WBC. Niech już sprawa będzie jasna i zaczną organizację walk o wakat.
 Autor komentarza: essa7
Data: 28-04-2022 14:53:19 
Jak odchodzisz to wakuj pasy inaczej pierdolisz glupoty
 Autor komentarza: Uznam
Data: 28-04-2022 16:59:37 
Dokładnie, albo wchodzisz albo wychodzisz, bo robisz przeciąg.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 28-04-2022 17:12:15 
Ja również lubię Fury'ego, ale uważam, że odejście bez spotkania się z dwoma innymi najlepszymi zawodnikami tego limitu budzi pewne wątpliwości co do statusu sportowego Anglika. Okej, sam uważam, że Tyson byłby faworytem w obu starciach (z Joshuą dużym, z Usykiem trochę mniejszym), a nawet wygralby je, ale tu chodzi przecież nie tylko o pasy, a o sportowe wyzwania.
*
Powiem więcej - gdyby w pewnym momencie Fury'emu udało się zawalczyć z Usykiem i go pokonać, to ten sukces byłby większy niż trzecia wiktoria nad Deontayem i pobicie Whyte'a razem wzięte.
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 28-04-2022 18:11:19 
Brak słów ,od dzisiaj boks już nie jest taki sam ,łzy mi napływają do oczu mój Taysonie !!!
Nie możesz teraz odejść!
Kulturysta musi leżeć!!!

Rozumiesz Cyganie !
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 18:17:18 
też chciałbym to zobaczyć. Fani Antosia też, bo lubią jak się uśmiecha swoim zwyczajem, a dzieje się to jak dostaje po buźce. Ale za to hajlajty z walki były piękne. Antoś i jego mindset, zawsze pozytywny nawet jak zbiera ciosy
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 18:20:42 
https://boxingscience.co.uk/anthony-joshua-comeback-from-defeat/ tu są rady Antosia dla Przedlaczka jak powrócić po porażce. Jak myślisz Glacenemenes czy Przedlak powróci tak jak Antoś, po kompromitacji z grubaskiem?
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 28-04-2022 18:27:41 
WRÓCI WRÓCI NA 120 PROCENT SPOKOJNIE PO CO WOGÓLE TA GADKA BEZ SENSU
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 28-04-2022 18:33:04 
Wróci

Oni zawsze wracają
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 18:41:25 
może Przedlak musi zatrudnić jakiś coachy mentalnych jak ma Antoś, może wtedy mu się poprawi z główką
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.