'ZURDO' RAMIREZ DO MAKABU: JEŚLI MASZ JAJA, PÓJDĘ DO TWOJEJ WAGI

Gilberto Ramirez (43-0, 29 KO) - pierwszy w historii meksykański mistrz świata kategorii super średniej, od dawna ugania się za Canelo, swoim wielkim rodakiem. Nie może się do niego dobrać, więc może poczynić kroki wyprzedzające.

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) chce w tym roku stoczyć trzy walki - w maju w wadze półciężkiej z Dmitrijem Biwołem, we wrześniu w super średniej z Giennadijem Gołowkinem, a w grudniu - jeszcze nie wie, ale jedną z opcji jest Ilunga Makabu (29-2, 25 KO), mistrz świata federacji WBC kategorii cruiser (90,7 kilograma).

Popularny "Zurdo" zasiadał na tronie WBO w limicie 76,2 kilograma w latach 2016-19. Potem przeniósł się do wagi półciężkiej i zanotował cztery zwycięstwa. Wciąż jednak nie doczekał się mistrzowskiej szansy na granicy 79,4 kg. Wiedząc jednak, jakie plany ma Canelo, być może zaatakuje Makabu i spróbuje mu odebrać pas, by potem włączyć się do negocjacji w sprawie walki z Alvarezem.

TRENER OKOLIE CHCE TERAZ UNIFIKACJI PASÓW WBO/WBC Z MAKABU >>>

- Zawsze jestem gotowy na każdego, od wagi półciężkiej wzwyż. Liczyłem na walkę z Biwołem o pas WBA wagi półciężkiej, lecz on obrał inny kierunek. Jeśli Makabu ma jaja żeby się ze mną spotkać, z przyjemnością wyrwę mu ten pas WBC. I nie martwiłbym się o różnicę kilogramów, załatwiłbym go swoimi umiejętnościami bokserskimi oraz szybkością - zapowiada Ramirez.

Przypomnijmy, że Makabu zasiada na tronie WBC od stycznia 2020, gdy w walce o wakujący tytuł pokonał nieznacznie na punkty Michała Cieślaka. Od tego czasu obronił tytuł zaledwie dwukrotnie, w tym pod koniec stycznia po kontrowersyjnej punktacji sędziów 2:1 przeciwko Thabiso Mchunu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 30-03-2022 19:51:38 
Jeden jak i drugi moga zyskac w przypadku wygranej - na pewno zwyciezca bylby blizej walki z Canelo. W przypadku wygranej Makabu, Canelo oprocz pokuszenia o pas w kolejnej kategorii moglby pomscic rodaka. W przypadku wygranej Zurdo - wielka meksykanska batalia o pas w CW. Jezeli taka walke dograliby gdzies w wakacje to wygrany moglby byc grudniowym rywalem Canelo, ew. kolejnym nazwiskiem w r 2023 - oczywiscie wszystko przy zalozeniu, ze rudy bedzie wszystko wygrywal bo juz najblizsza walka to bedzie duze wyzwanie
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-03-2022 19:53:52 
Fajna walka, więc niech dopinają kontrakt i huzia na Józia. Bez mordobicia się nie obejdzie.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 30-03-2022 21:37:06 
Mam nadzieję że Ramirez pokona rekord zajączka Floyda
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 30-03-2022 21:48:55 
Myślę że Ramirez jest unikany. Po co robić trylogię z Gienkiem który ma 40 lat a na wagę średnią to bardzo dużo. To czy werdykt był sprawiedliwy czy nie w ich walkach zawsze już będzie kwestią sporną nawet jeśli Canelo wygrałby teraz przed czasem. Jak na numer jeden przystało powinien walczyć z najlepszymi np. Ramirezem a nie przeczekiwać rywali jak to zwykł robić Floyd.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.