WŁADIMIR KLICZKO DO ROSJAN: KTO SIEJE WIATR, TEN ZBIERA BURZĘ

Były mistrz świata wagi ciężkiej Władimir Kliczko - pozostający w Kijowie wraz z bratem, merem stolicy Witalijem - zwrócił się dziś do obywateli Rosji, która zaatakowała Ukrainę i popełnia coraz większe zbrodnie. Słowa Kliczki wybrzmiały bardzo mocno i są cytowane na całym świecie.

TWIERDZA KIJÓW. KLICZKO PRZEDSTAWIA SYTUACJĘ W STOLICY UKRAINY >>>

- Oto przesłanie do tych Rosjan, którzy wciąż są w stanie myśleć. Imperialnymi ambicjami, zbrojną inwazją i barbarzyństwem swojej tak zwanej armii, zasialiście nienawiść na zawsze. Mówienie, że rząd rosyjski i rosyjskie społeczeństwo są osobnymi kwestiami, to nonsens. To wy zaufaliście nikczemnej propagandzie, nie ufając przy tym temu, co mówią wam krewni i przyjaciele w Ukrainie - powiedział Kliczko.

- To wy byliście cicho przez osiem lat, gdy wasz kraj okupował Krym i część Donbasu. To wy arogancko traktowaliście Ukraińców, wierząc, że nie istnieją jako naród. Propagowaliście mity na temat jakiegoś nazizmu i inne brednie. Wasi żołnierze to często wasi mężowie i synowie. Wiecie, że dotarli do naszego kraju. Dzwonicie do nich i pytacie, jak idzie misja. Pamiętajcie: my nie musimy być wyzwalani. Jesteśmy na swojej ziemi i budujemy swój własny kraj. I odniesiemy sukces! Ukraina to wolne państwo, które wybrało demokratyczną, europejską ścieżkę. Będziemy walczyć w obronie naszego wyboru. Dziś bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy zjednoczeni w tym dążeniu. To wy zabijacie nasze dzieci i bombardujecie nasze miasta, równacie je z ziemią. Wiedzcie, że każdy z was jest tutaj nazywany orkiem - dodał Władimir.

- Nie ma dziś złych i dobrych Rosjan, nie w czasie, gdy milczycie i słuchacie propagandy szalonego dyktatora. Cały cywilizowany świat stoi dziś po stronie dzielnych Ukraińców. Z podziwem patrzy na to, jak budujemy swój kraj. To będzie trudne, ale się nie poddamy. Nie ma w nas strachu i wasza armia już to zrozumiała. Każde ultimatum, które stawiacie ludziom broniącym swojej ziemi, jest skazane na porażkę. Nieważne, jak mocno próbujecie nas zniszczyć, kolejne próby będą niszczyć także wasz kraj. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Jeżeli nie chcecie skończyć w całkowitej izolacji, bądźcie jak Ukraińcy i ratujcie swoje państwo. My nigdy się nie poddamy. Jestem dumnym Ukraińcem, reprezentantem silnego, kochającego wolność narodu. Chwała Ukrainie! - podsumował legendarny czempion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: biomaster
Data: 11-03-2022 16:51:58 
Bravo!
 Autor komentarza: Musi
Data: 11-03-2022 17:46:02 
Od 2014 r. Ukraincy ,,sieli wiatr'' to teraz zbieraja polony.
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 11-03-2022 18:01:27 
Autor komentarza: Musi

Precz RUSKI TROLLU!
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 11-03-2022 18:09:14 
Musi

A kolega z jakiego politbiura nadaje. Podmińskiego, czy Podmoskiewskiego. Konserwy smakują ?
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 11-03-2022 18:46:33 
musi to na rusi
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 12-03-2022 07:53:29 
widzę ,że pelikaneria oglądająca tvp ,polsat ,tvn w jednym grają chórze . za świętość biorą co im zaprogramuje w mózgach tv . żaden z pajaców gówno wie i nie zdaje sobie sprawy o co toczy się ten cyrk. zainteresujcie się głębiej a pozniej atakujcie kogoś jak Musi ,który najwidoczniej ma dużo większe pojęcie o tym konflikcie . cóż po to żydki wykupili wszystkie media świata ,żeby takim bezmózgom prać główki i pokazywać to co chcą żebyście zobaczyli . bez odbioru lemingi
 Autor komentarza: bloki1984
Data: 12-03-2022 12:02:24 
Wczoraj czytam że pejsbook teraz będzie mówil i wskazywał kogo można nienawidzić i będzie to akceptował w drodze wyjątku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.