TWIERDZA KIJÓW. KLICZKO PRZEDSTAWIA SYTUACJĘ W STOLICY UKRAINY

- W Kijowie zostało około dwóch milionów mieszkańców, czyli co drugi kijowianin wyjechał - poinformował dzisiaj mer Kijowa, były mistrz świata wagi ciężkiej Witalij Kliczko.

ROSJANIE ZBOMBARDOWALI SZPITAL DZIECIĘCY. KLICZKO: MOJE SERCE KRWAWI >>>

- Każda ulica i każdy budynek są umacniane, przyłącza się coraz to nowa obrona terytorialna. Nawet ludzie, którzy nigdy w życiu nie chcieli ubrać munduru, teraz go noszą i mają w rękach broń automatyczną. Muzycy, aktorzy, przedstawiciele różnych profesji - dodał ukraiński polityk.

- Siły rosyjskie koncentrują się na wschodnich, północno-zachodnich i zachodnich obrzeżach Kijowa. W ciągu 24-96 godzin mogą przeprowadzić atak na stolicę - oto opinia waszyngtońskiego instytutu Study of War.

- Dzisiaj usłyszałem, że zawieszenie broni Federacja Rosyjska uzależnia od żądań wysuniętych przez prezydenta Putina wobec Ukrainy. Chcę jeszcze raz podkreślić, że Ukraina nie poddała się, nie poddaje się i nie podda się. Nie możemy zatrzymać wojny, jeśli nie zgadza się na to kraj, który ją rozpoczął - powiedział dziś Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy po spotkaniu w Turcji z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.