OBÓZ TYSONA FURY'EGO WCHODZI NA WYSOKIE OBROTY

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) szykuje się do walki w obronie tytułu i twierdzi, że wkrótce poznamy nazwisko jego rywala.

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY >>>

- Wciąż jestem trochę pyzaty, jak zazwyczaj. Nigdy nie byłem wyrzeźbiony. Wszystko idzie jednak naprawdę dobrze, to trzeci tydzień mocnych treningów. Nadchodzą ważne wiadomości dotyczące kolejnej walki. Duże rzeczy - powiedział Fury.

- Zawsze wyglądam jakbym był bez formy, ale liczy się bokserski silnik, a nie wygląd. Anthony Joshua nie ma grama zbędnego tłuszczu i ma sześciopak na brzuchu. Mój sześciopak to browary w lodówce, ale to AJ nie ma najlepszego silnika i jest nokautowany. Ja pozostaję niepokonany (...) Mój dietetyk George Lockhart zapewnia mi odpowiednie paliwo, to znak, że wchodzimy na wysokie obroty, że zaczyna się prawdziwy obóz przed walką. Jest ze mną także Joseph Parker, jeden z najlepszych zawodników na świecie, tak hartuje się nasza stal - dodał "Król Cyganów".

Przypomnijmy, że trwają negocjacje w sprawie walki Fury'ego z obowiązkowym pretendentem WBC Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO). Przetarg już dwukrotnie przekładano, Whyte domaga się bardziej korzystnego dla siebie podziału pieniędzy.

Do walki Fury vs Whyte może dojść w marcu lub kwietniu, natomiast możliwy jest jeszcze podobno pojedynek "Króla Cyganów" o wszystkie pasy z mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). By do tego doszło, zdetronizowany przez Usyka w zeszłym roku Anthony Joshua (24-2, 22 KO) musiałby przyjąć odstępne i odpuścić rewanż z Ukraińcem, a Whyte musiałby zostać przekonany (również za pomocą odstępnego) do odpuszczenia walki z Furym. Mówi się, że inwestorzy z Bliskiego Wschodu proponują wyłożenie wielkich pieniędzy na walkę Fury vs Usyk, ale na razie nie ma w tej sprawie wielu konkretnych informacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 20-01-2022 21:45:53 
CHARR?
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 20-01-2022 22:00:29 
Manuel Charr to gwóźdź do trumny Fury;ego..On pokona wszystkich i Usyka i Aj i Wildera ja trzba będzie, dajcie mu tylko szanse..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.