FURY ODPOWIADA CHISORZE: JOSHUA NIE MA ZE MNĄ SZANS, USYK GO ROZBIJE

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) wdał się w dyskusję ze swoim rodakiem Dereckiem Chisorą (32-12, 23 KO), którego dwukrotnie pokonał w ringu. Teraz pojawiła się różnica zdań na temat ewentualnego pojedynku Fury'ego z Anthonym Joshuą i rewanżowego starcia Joshuy z Aleksandrem Usykiem.

CHISORA: JESTEM ULEPIONY Z INNEJ GLINY, POKONAM WILDERA >>>

Przypomnijmy, że jeżeli obozy Fury'ego i obowiązkowego pretendenta Dilliana Whyte'a nie dojdą do porozumienia, organizator walki Fury vs Whyte zostanie wyłoniony w przyszłym tygodniu w drodze przetargu. Konfrontacja "Króla Cyganów" z Whyte'em może się odbyć na przełomie marca i kwietnia. Na kwiecień zapowiadany jest notabene pojedynek Joshua vs Usyk II (we wrześniu zeszłego roku Usyk zdetronizował Joshuę, zdobywając pasy IBF, WBA i WBO). Zwycięzcy ww. pojedynków powinni się w tym roku zmierzyć w starciu o wszystkie pasy królewskiej dywizji.

- W walce Fury'ego z Joshuą postawiłbym na AJ'a. On ma niesamowitą siłę uderzenia. Musi od razu ruszyć na Tysona, zmieść go z ringu. Nie może z Furym boksować technicznie. Jeżeli będzie boksował, to przegra. A jeśli chodzi o drugą walkę z Aleksandrem Usykiem, to również stawiam na Joshuę. Pytałem go, czy oglądał ponownie pierwszy pojedynek i stwierdził, że nie podobał mu się jego boks, więc widział na razie tylko cztery rundy. Zapytałem, co zrobi w rewanżu... Otrzymałem krótką odpowiedź: "Zobaczysz" - powiedział Chisora.

- Oto wiadomość dla Derecka Chisory: AJ nie ma szans, żeby mnie zmieść, nawet jednej na milion. Nie zrobił tego najmocniej bijący zawodnik w historii (Fury mówi o Deontayu Wilderze - przyp.red.), nie zrobił też tego Władimir Kliczko, więc jak miałby to zrobić kulturysta AJ. On nie ma jaj, by rywalizować z Usykiem. W rewanżu zostanie przez Usyka rozbity. Przegra przed czasem lub na punkty. Na Wyspach jest tylko jeden prawdziwy król. "Król Cyganów" - oto odpowiedź Fury'ego na słowa Chisory.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-01-2022 16:00:40 
Też uważam, że AJ zostanie rozbity przez Usyka.

Szkoda, że AJ nie ma takiej odporności jaką miał np. Riddick Bowe. AJ dobrze korzysta z półdystansu, ale co z tego skoro taki Andy Ruiz, Whyte potrafili go zamroczyć/znokdaunować, zresztą Usyk też go skarcił.. Przez swoją słabszą szczękę AJ musi walczyć bardziej outside, a szkoda. Tak samo musiał to zrobić Władek Kliczko. Wielu zarzuca Władimirowi, że walczył outside i tylko jab, a jak ktoś się zbliżał to od razu klincz i było to mega asekuracyjne, no sory ale Władek musiał tak walczyć, bo znowu by się skończyło jak z Brewsterem czy Sandersem.
 Autor komentarza: UFO
Data: 14-01-2022 16:18:32 
Joshua jest w sytuacji patowej i czego nie zrobi będzie źle. Zmieni trenera ale zostawi McCrackena to źle bo za dużo ludzi w sztabie i nie będzie wiedział kogo słuchać. Nie zmieni trenera to też źle bo jest po przegranej walce gdzie narożnik zawiódł. A jak zmieni cały sztab to znowu za duże ryzyko bo mało czasu zostało na tak poważne zmiany. W samej walce wygląda to podobnie. Jak ruszy na Usyka odważnie to znowu będzie narażony na kontry co z jego wrażliwością może mieć katastrofalne skutki. A jak nie ruszy odważnie to znowu będzie grał w grę Usyka i boksował z kimś kogo uczciwie nie ma szans wyboksować.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 17:14:14 
Autor komentarza: Marduk
Naprawdę uważasz, że Aj ma słaba szczękę?
Na jakiej podstawie?
Przyjął turbo strzała od Włada, który ma młot w prawej ręce i wstał.
Przyjął lewy sierp bity od konia Diliana, na punkt i dal radę.. To są światowej klasy zawodnicy grubo ponad 100 kg, którzy mają petardę w lapie. Gość ustal ich strzały na ryj .. Radzę sie zastanowić trochę samemu, i wyciągnąć wnioski , a nie powtarzać to co piszą inni
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 14-01-2022 17:32:52 
Problem Joshua nie polega na tym,ze po czystym ciosie się przewraca,tylko ze bardzo długo dochodzi do siebie
Ali tez się przewracał,Holyfield cz Fury ale oni po kilku chwilach są już gotowi do walki
Joshua kiedy jest zraniony potrzebuje minut na regeneracja a to,walcząc z kilerem za długi czas
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 14-01-2022 17:34:22 
Jak AJ przegra ponownie z Usykiem to wciąz będzie do zrobienia świetna na papierze walka AJ - Wilder

Co do szczęki Aj, to nie jest to beton, ale coś tam przyjąć może. Zresztą nigdy nie został znokautowany, a nawet jak był wywracany to wstawał. Z Ruizem przegrał przed czasem "na stojąco". Myślę że to raczej kwestia panikowania po ciosie i dość długiego wracania do siebie.
Fury ma to do siebie że regneruje się błyskawicznie, ale też jest wywrotny, wywalali go zawodnicy nie będący puncherami.
Wllder chwieje się jak trzcina po mocnym ciosie, ale też potrafił sporo przyjąć co pokazał z Ortizem.
Usyk oberwał czyściocha od AJ'a, co z całą pewnością poczuł, ale odpowiednio to zamaskował.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 18:03:18 
Aj przetrwał prawy Włada. Być może był to najmocniejszy cios jaki przyjął. Jest też pewna szansa że reszta czołówki, aż tak silnego uderzenia nie miała okazji przyjąć ( czystego ) . Sam fury mówił, że kliczko bije zdecydowanie mocniej od Wildera. Tego drugie natomiast ciosy są szybsze, mało widoczne. No i oczywiście b. Mocne.
Tak czy inaczej Aj słabej szczęki na pewno nie ma.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-01-2022 18:13:25 
Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 18:03:18

Sam fury mówił, że kliczko bije zdecydowanie mocniej od Wildera.

Ale wiesz, że jeśli tak mówił, to było to w chwili, gdy chciał umniejszyć Wilderowi. Najczęściej jednak powtarza, że Wilder to najmocniej bijący zawodnik w historii - oczywiście kiedy chce podkreślić wagę swojego swojego zwycięstwa z nim.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 18:21:52 
Zgadza się. I z pewnością Wilder ma kowadło w łapie. Naprawdę ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, kto biję mocniej.
Można jeszcze przytoczyć wypowiedź Chrisa Arreoli, który kilka krotnie podkreślał, że Vitalij ma dużo mocniejsze uderzenie od Wildera . A powszechnie, większość zawodników walczących z braćmi mówiła zgodnie ze w aspekcie siły uderzenia to Wlad góruje na V.K..
No ale to taka zabawa :)
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-01-2022 18:30:26 
Ale spójrzcie na resztę obsady w porównaniu do AJ. Usyk szczękę ma świetną, Wilder też spoko, Fury też spoko, taka wańka wstańka. Jak widziałem AJa w rewanżu z Ruizem i jak cały czas walczył outside albo jak Usyk go trochę podłączył, który ma słaby cios https://www.youtube.com/watch?v=1Lh1XaLaBHQ

Dla mnie po prostu u Joshuy szczęka jest największym mankamentem. Jakby miał szczękę to nie bały się korzystać z półdystansu, który ma dobry, takiego Ruiza by zrobił raczej na luzie.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 18:46:34 
komentarza: Marduk
Kolego. Styl robi walkę. Aj nigdy nie powinien wchodzić w półdystans Ruizem. Zawodnikiem z krótszymi rękami o turbo szybkości i sile. W Półdystansie prawdopodobnie ruiz robi większość zawodników. To są jego plusy.
Usyk to znowu zawodnik , który ma prezycje uderzenia, trafia w tępo.

Wilderem wstrząsnął Ortiz, który jest gorszy od Usyka i kliczko..Furiego położył na dechy Steve Cunningham...
Aj walczy z całej z tej trójki najbardziej ofensywnie, stąd też największe ryzyko wyłapania czegoś
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-01-2022 18:52:08 
Szkoda, że nie ma szczęki Riddicka Bowe, bo Bowe miał także bardzo dobre warunki fizyczne, a jednak sporo używał półdystansu i walczył ofensywnie. Gdyby Joshua miał lepszą szczękę i też nie bawił się w taką ilość mięśni jaką ma teraz (co powoduje, że kondycyjnie nie zachwyca) to mógłby być naprawdę niezły.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 18:59:27 
Ridicka Bowe kład na dechy i momentami szkolił nasz Andrzej Gołota.
Szkoda, że Gołota nie miał Psychiki Furego ..Byłby mistrzem długie lata:)
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-01-2022 19:06:07 
No Gołota był niezły. Szkoda, że psychika u niego siadła, ale tak to jest jeden ma słabą szczękę, inny słaby cios, inny słabą psychikę. Dla mnie Riddick Bowe też mógł być lepszy, ale był niezdyyscyplinowany, nie bez powodu nazywali go Big Daddy. Jak zaczynał obóz to często ważył 15-20 kg więcej niż powinien, wolał siedzieć blisko domu niż jeździć na obozy itd.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-01-2022 20:03:17 
swarmer
"szkoda, że Gołota nie miał Psychiki Furego ..Byłby mistrzem długie lata:)" widzę, że napisałeś to pewnie z żartem/półżartem ale jeśli Gołota miałby mentalność i podejście do boksu Furyego bez jego psychiki a zwłaszcza bez "dwubiegunówki", to faktycznie Endrju byłby mistrzem. Może nie na długie lata, bo był jeszcze Lennox i nadchodził już Vitek ale mistrzem pewnie by został.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 14-01-2022 20:31:36 
Up. Zgadzam się.
Jeśli chodzi o Gołotę z walk z Bowe. To był naprawdę dobry. Miał bardzo dobra technikę,i był świetnym atleta. Zabrakło jednego-psychiki/mentalonosci mistrza..

Ostatnio oglądałem sobie ze 3 razy walki z ridikiem. Ojj co to za wojna była...
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-01-2022 21:09:24 
Idąc tym tropem najsłabszą szczękę z nich wszystkich ma Usyk. Co prawda nigdy (na zawodowstwie) nie siedział ani chyba nie był wyraźnie naruszony, no ale unika półdystansu. Znaczy ma słabą szczękę. A najtwardszą ma pewnie Babic :).

"Joshua kiedy jest zraniony potrzebuje minut na regeneracja" to nowość. Tak było w jednej walce, pierwszej z Ruizem, nie widzę żadnych innych przykładów.
 Autor komentarza: adolfinio
Data: 14-01-2022 21:28:09 
Największym problemem AJ'a jest to, że albo odstawił koks, albo zdecydowanie mniej go bierze. Wystarczy sprawdzić jaką miał sylwetkę podczas walki z Kliczką, a jaką w walce z Usykiem. Dzisiaj brakuje mu mocy, więc nie może boksować tak jak kiedyś.
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 14-01-2022 22:11:24 
Ariosto
A walka z Whytem i Kliczko? tam też długo dochodził do siebie
@adolfinio
Jaki koks? Teraz Aj ma o wiele lepszą sylwetkę do walki z Władem wyszedł za bardzo nabity i miał słabą kondycje w walce z Usykiem był w najlepszej formie fizycznej tylko w głowie coś nie zagrało teraz boi się zaryzykować ale pod względem fizycznym Aj to bestia.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-01-2022 23:53:52 
Usyk walczy outside, bo taki styl jest dla niego optymalny, ma niesamowitą pracę na nogach, więc musi to wykorzystać, a nie dlatego, że ma słabą szczękę.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-01-2022 23:22:31 
A AJ, który ma przewagę zasięgu względem Ruiza oraz reszty ma skracać dystans bo...?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-01-2022 23:31:55 
Z Whytem przez moment był zamroczony, a z Kliczką dostał straszliwe uderzenie, ale przetrwał i obie te walki zakończył przez KO. Jeśli nie dał się skończyć Kliczce po takim czymś to naprawdę trudno mówić o słabej odporności. W każdej z tych walk wyglądał dużo lepiej od choćby Wildera, który jak to ktoś ostatnio ujął, przez kilka rund chodził jak marynarz po zejściu na ląd. Praktycznie wszyscy bokserzy z 'dobrą szczęką' (Parker, Whyte, Powietkin, itd....) siedzieli na macie więcej razy od Joshuy, więc k... ludzie zacznijcie patrzeć na fakty zamiast dorabiać je do tezy, bo zaczynają wychodzić bajki jak te o zatrutej wodzie i ciężkiej zbroi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.