WHYTE CZY JOYCE? TYSON FURY MA SAM WYBRAĆ RYWALA

Bob Arum potwierdza, że Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) chce pozostać aktywny i wystąpi po ponad czterdziestu miesiącach przed brytyjskimi kibicami.

W rolę pretendenta do pasa WBC wagi ciężkiej mają wcielić się Dillian Whyte (28-2, 19 KO) bądź Joe Joyce (13-0, 12 KO). Ale szef grupy Top Rank, który jeszcze kilka dni temu mówił o marcowym terminie, przyznaje, że walka może odbyć się w kwietniu.

TRENER FURY'EGO: WHYTE? USYK? JOSHUA? CHCEMY ICH WSZYSTKICH >>>

- To sam Tyson wskaże kolejnego rywala. Jeśli rzeczywiście zaboksuje w Wielkiej Brytanii, dobrymi opcjami będą właśnie Whyte bądź Joyce. A to ważne, bo ostatnie pięć walk stoczył w Ameryce. Teraz więc wystąpi przed swoimi rodakami, by wrócić następną walką do Ameryki, a przy okazji ściągając za sobą 10 tysięcy brytyjskich kibiców. Bo ci amerykańscy kibice wciąż muszą się jeszcze uczyć tak bawić i śpiewać, jak ci brytyjscy fani - mówi szef Top Rank.

- Frank Warren jedzie do Manchesteru na spotkanie z Tysonem, a potem popracuje nad datą. To może być przełom marca i kwietnia, ale nie chcemy, by walka odbyła się później niż w kwietniu. To musi być data również dobra dla amerykańskich kibiców, więc prawdopodobnie będzie to połowa kwietnia. Gdybyśmy popytali na całym świecie o najlepszego "ciężkiego", w zdecydowanej większości ludzie wskazaliby właśnie na Tysona. Prawie w stu procentach, co wcale nie byłoby obrazą dla Aleksandra Usyka, który prawdopodobnie byłby jednym z największych wyzwań dla Tysona. Mamy więc nadzieję, że w przyszłym roku dojdzie do unifikacji Tysona z Usykiem, gdyż nie daję większych szans Anthony'emu Joshui na udany rewanż - dodał Arum.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-10-2021 22:31:44 
Co to znaczy sam sobie wybrać. Fury ma do odbębnienia obowiązkową obronę, a mandatory WBC jest Whyte. Nie chce mi się już nawet pisać jak długo. Jak federacja nie wymusi na Furym obrony z Dilianem, to stracę do niej ostatnie resztki szacunku. A nie ma ich zbyt dużo.
 Autor komentarza: slovik
Data: 26-10-2021 22:40:17 
Skoro Whyte odwołał walkę z Wallinem a team Fury'ego wymienia już zaczyna wymieniać jego nazwisko jako RZEKOMO tylko jedno z nazwisk to coś musi być na rzeczy.
 Autor komentarza: ThePinEffect
Data: 26-10-2021 23:06:14 
Federacja nie ma nic do gadania. To zawodnik, który generuje swoim nazwiskiem i popularnością pieniądze rozdaje karty. NIkt Tysonowi pasa nie odbierze i do niczego go nie zmusi. To nie regulaminy to regulują, a sława i rachunek ekonomiczny. Tyson zawalczy z tym z kim zechce, a jak się to komuś nie podoba to odda pas jak Canelo po czym wrócą do niego na kolanach, żeby chciał o niego ponownie walczyć. Tak zrobił Suleiman z Cynamonem i drugi raz tego błędu z Tysonem nie popełni tym bardziej, że już raz mu pas odebrał i później bardzo tego żałował.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 26-10-2021 23:18:32 
Na pewno będzie to rozbity Whyte.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 26-10-2021 23:32:33 
Nie no jak Fury zesra się przed Whyte i nie zawalczy z nim to jednak lekki wstyd. Rozumiem jakby unikał kogoś mocnego. Whyte jest mocny, ale nie jest jakiś wyjątkowy.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 26-10-2021 23:48:47 
Zobaczyłbym tylko wale z Dillianem .Jemu sie należy i ciekaw jestem jak Fury sobie poradzi z 100% przygotowanym Łajdakiem .
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 27-10-2021 01:31:56 
Whyte to niech najpierw stoczy pojedynek z Otto Wallinem
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 27-10-2021 13:55:44 
Czy na pewno wybór Joyce'a byłby w tej sytuacji wyborem dużo bezpieczniejszym?
A zawalczyli by ze sobą Joyce i Whyte? Nie wiem, czy nie postawiłbym na Joe.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.