GALA PACQUIAO vs UGAS: SŁABE WYNIKI SPRZEDAŻY PPV

200-250 tysięcy sprzedanych pakietów PPV - oto wynik, jaki uzyskała w USA gala w Las Vegas z dnia 21 sierpnia, której pojedynkiem wieczoru była walka Manny'ego Pacquiao (62-8-2, 39 KO) z mistrzem świata WBA wagi półśredniej Yordenisem Ugasem (27-4, 12 KO). 

STYCZNIOWY REWANŻ PACQUIAO Z UGASEM CORAZ BARDZIEJ REALNY? >>>

Przypomnijmy, że kubański medalista olimpijski z Pekinu (w 2008 roku wywalczył na igrzyskach brąz, a w 2005 roku był mistrzem świata w boksie olimpijskim), który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Errola Spence'a Juniora, pokonał Filipińczyka jednogłośną decyzją sędziów.

Wyniki sprzedaży PPV gali Pacquiao vs Ugas mogą poważnie martwić. Nawet biorąc po uwagę cenę pakietu (75 dolarów) i zmianę rywala Filipińczyka, organizatorzy liczyli zapewne na znacznie większe zyski z PPV, zwłaszcza że była to być może ostatnia walka w karierze 42-letniego, legendarnego filipińskiego gwiazdora, jednego z najlepszych i najpopularniejszych bokserów wszech czasów. 200-250 tysięcy sprzedanych pakietów to najsłabszy wynik Pacquiao od ponad dekady.

Boks zawodowy wciąż nie podniósł się po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Oprócz COVID-19 profesjonalne pięściarstwo ma trwałe problemy strukturalne, takie jak m.in. coraz większa irytacja kibiców brakiem regularnych konfrontacji najlepszych zawodników i polityką największych federacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 03-09-2021 21:32:30 
Mial byc Spence to primo, no a cena za ppv z kosmosu
 Autor komentarza: rocky86
Data: 03-09-2021 23:33:59 
Cóż gwiazda Pacman również musiała przeminąć. To nie jest już Filipińczyk w ściągający tłumy. Ze Spence walka sprzedałaby zapewne 2x więcej, a tak wskoczy nikomu nieznany Kubanczyk. Organizatorzy stracili, ale zawodnicy swoje zarobili.
Mam nadzieję, że obejdzie się bez rewanżu
 Autor komentarza: Marduk
Data: 03-09-2021 23:53:48 
Fatalne wyniki ppv. Ludzie odwracają się od boksu, skoro federacje lecą w kulki. Robią jakieś walki, zamiast tych, na któe wszyscy czekają. Spence Jr. - Crawford, nadal nie ma. W lekkiej też Lopez powinien się tłuc z kimś mocnym. Chickenson czy Wilder kiszą pasy. Beterbiev powinien się tłuc z Biwołem. W średniej Andrade, GGG i Charlo już dawno powinni walczyć ze sobą. Nikt nie chce oglądać tej farsy.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 04-09-2021 00:41:26 
W ogóle to skąd pomysł żeby dawać cene 75 dolarów? przecież u nas w Polsce mało kto by kupił ppv w kwocie 75 zł a co dopiero mówiąc o 75 dolarach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.