OSUNA: NIKT NIGDY NIE POWTÓRZY OSIĄGNIĘĆ MANNY'EGO PACQUIAO

Legendarny, już 42-letni Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) przegrał w sobotę w Las Vegas z mistrzem świata WBA wagi półśredniej Yordenisem Ugasem i wygląda na to, że mogła to być ostatnia walka w karierze Filipińczyka. Skalę jego osiągnięć podkreśla uznany dziennikarz ESPN, Bernardo Osuna.

BUBOY FERNANDEZ NAMAWIA PACQUIAO, BY TEN JESZCZE NIE KOŃCZYŁ >>>

- Manny'ego Pacquiao dopadł wiek, to spotyka w końcu każdego. Miał problemy ze skurczami nóg już od jakiegoś czasu, ale i tak wypadł dobrze. Mimo to przyjął sporo ciosów i trzeba pomyśleć, co stałoby się, gdyby walczył z Errolem Spence'em Juniorem (Spence wycofał się w ostatniej chwili z powodu kontuzji - przyp.red.). Manny powinien przemyśleć teraz sprawę, dwuletnia przerwa i polityczne zaangażowanie robią swoje. Widać, że senator Pacquiao skłania sie ku sportowej emeryturze - stwierdził Osuna.

- Nikt ze współczesnej generacji zawodników nigdy nie powtórzy osiągnięć Pacquiao. Oni są zbyt zajęci chronieniem swojego bilansu walk, dbają o to, żeby nie przegrać i są uwikłani w różne interesy promotorów i telewizji. Manny walczył wszędzie i z każdym. Jest jednym z najlepszych zawodników wszech czasów, nikogo nie unikał i nie szukał wymówek. To synonim legendy w boksie, pamiętajmy o skali jego kariery i osiągnięć - dodał Amerykanin o meksykańskich korzeniach.

Przypomnijmy, że Manny Pacquiao był mistrzem świata w sześciu kategoriach wagowych (według mniej surowych kryteriów w ośmiu), pierwszym bokserem, który zdobył tytuły w czterech (muszej, piórkowej, lekkiej i półśredniej) z ośmiu najważniejszych, klasycznych dywizji i jest jedynym zawodnikiem, który był mistrzem świata w czterech dekadach. Na liście pokonanych przez Pacquiao zawodników można znaleźć takich czempionów jak m.in. Juan Manuel Marquez, Marco Antonio Barrera, Erik Morales, Miguel Cotto, Oscar De La Hoya, Tim Bradley, Ricky Hatton, Keith Thurman, Shane Mosley, Adrien Broner czy Antonio Margarito.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 23-08-2021 21:20:08 
Pac to żywa legenda. Zawodnik niesamowicie utytułowany, do tego walczący w niesamowicie efektownym stylu. Zawsze byłem jego wielkim fanem, walki bardzo widowiskowe, przeciwnicy na najwyższym poziomie, tak jak jego umiejętności. Rzadko można spotkać zawodników walczących tak agresywnie i jednocześnie tak efektywnie. Nie mówiąc już o tym, że robił to przez tak długi czas w tak wielu kategoriach wagowych, freak.
Długo poczekamy na kogoś podobnego.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 23-08-2021 21:25:55 
Wróci wróci, myślę, że nie jedną nawet walką, a kilkoma. Tylko musi zejść oczko niżej, do gości typu Khan, może nawet Kavaliauskas albo Granados.
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 23-08-2021 22:18:43 
Na pewno dawał bardzie emocjonujące walki niż Floyd Mayweatcher Jr.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 23-08-2021 22:47:19 
Nie wiem czy to możliwe i jak to wygląda wagę niżej, ale jak by zszedł kategorię niżej może pasek by jeszcze chwycił i skończył.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 24-08-2021 15:42:36 
Też myślę że z mniejszymi zawodnikami jeszcze by powojował, albo rozbitymi ale aktywnymi jeszcze i z aspiracjami. Mógłby jeszcze dopisać historię do swojej legendy gdyby chciał, walka z Khanem może to byłby dobry pomysł, chociaż mimo wszystko wynik nie byłby taki pewny.
Tylko nie wiem czy Pac w tym wieku byłby w stanie się odchudzić do niższej kategorii i czy nie pogłębiłyby się przez to jego problemy ze skórczami łydek, czemu nie służy zbyt niski bodyfat.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.