SPENCE JR ZMIERZY SIĘ WKRÓTCE Z UGASEM W WALCE UNIFIKACYJNEJ?

Kubańczyk Yordenis Ugas (26-4, 12 KO) został wczoraj pełnoprawnym czempionem federacji WBA w wadze półśredniej po tym, jak Manny'ego Pacquiao pozbawiono tytułu i uznano za mistrza w zawieszeniu. Do walki z Ugasem zgłasza się teraz czempion IBF i WBC Errol Spence Jr (27-0, 21 KO). Pojedynek Amerykanina z Kubańczykiem jest bardzo możliwy z kilku powodów.

PROMOTOR CRAWFORDA: TO SPENCE RZUCA ZAPOROWE LICZBY, NIE MY >>>

Spence Jr i Ugas są zawodnikami związanymi z projektem PBC Ala Haymona i rozmowy w sprawie ich pojedynku nie byłyby skomplikowane. Obaj chcą tej walki i wymieniają się już zapewnieniami o gotowości w mediach społecznościowych.

- Wszystko, czego potrzebowałeś, jest tym, czego ja także chciałem i chcę. To sezon polowania na pasy - stwierdził Spence Jr, rzucając w dość zawiły sposób wyzwanie.

- Mam to, czego chcesz. Zrobimy teraz walkę o trzy pasy. Dajmy kibicom wspaniały pojedynek, jestem gotowy - odpowiedział Ugas na wyzwanie rzucone przez Spence'a. Kubańczykowi zależy zapewne na tej konfrontacji szczególnie, gdyż ma już 34 lata na karku, a walka ze Spence'em Juniorem (transmitowana prawdopodobnie w PPV) byłaby niezwykle lukratywnym przedsięwzięciem.

Walka Spence Jr vs Ugas to niewątpliwie świetny pojedynek, ale w wadze półśredniej wszyscy kibice czekają przede wszystkim na walkę Spence'a z mistrzem WBO Terence'em Crawfordem (37-0, 28 KO). Być może zwycięstwo mistrza IBF i WBC w starciu z Ugasem mogłoby w jakimś sensie ułatwić drogę do Crawforda.

Jeżeli Spence Jr pokona Ugasa, walka z ''Budem'' miałaby status pojedynku o wszystkie pasy. Przegapienie takiej okazji byłoby po prostu ciężkim grzechem, choć Crawford walczy w grupie Top Rank i negocjacje nie będą łatwe. Promotor Crawforda, Bob Arum stwierdził ostatnio, że to Spence Jr tworzy przeszkody na drodze do porozumienia. Na razie pozostaje nam czekanie na rozwój sytuacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-01-2021 13:08:45 
Super zestawienie, kubańczyk umie boksować, więc zapewne nie wywróci się od przeciągu na hali. Jego rekord też wprowadza w błąd, więc nie ma co go skreślać, a wręcz przeciwnie można liczyć na dobrą walkę, a czy coś więcej to już ring zweryfikuje.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 30-01-2021 15:17:45 
Autor komentarza: puncher48Data: 30-01-2021 13:08:45
Super zestawienie

*
*
*

Dupa tam, a nie super zestawienie. Ugas to rzeczywiście solidny WW i z jednej strony zasługuje na payday, ale z drugiej strony kto chce dzisiaj oglądać Spence'a z Ugasem? W tych czasach, kiedy wielkich walk jest jak na lekarstwo, kiedy każdy czeka na coś poważnego i kiedy jutro wydaje być się niepewne pod kątem organizacji tych wielkich imprez? Spence-Ugas? Buuu! Spence-Crawford o miano jedynki WW i P4P!
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 30-01-2021 19:45:41 
Autor komentarza: NietrzezwyTomasz


Nic dodać nic ująć :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.